E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Seyyid Bilal Hazretleri anıldı

Sinop Aile Dostluk Eğitim ve Kültür Derneği (SADER) ve Sinop İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Seyyid Bilal Hz. Anma Günü Etkinliği kapsamında, Seyyid Bilal camisinde program düzenlendi.

SADER tarafından organize edilen ve bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen Seyyid Bilal Hz. Anma Günü Etkinliği kapsamında Seyyid Bilal Camisinde düzenlenen programa Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, SADER Başkanı Remzi Yüksel, İstanbul Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Keziban Beşiroğlu ve etkinlik kapsamında İstanbul’dan Sinop’a gelen öğretmenler ile çok sayıda Sinoplu vatandaş katıldı.

Program öncesinde bir konuşma yapan Vali Hasan İpek, Seyyid Bilal Hazretleri'nin Türkiye ve İslam kamuoyu açısından çok önemli bir isim olduğunu söyledi. Vali İpek; “Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri Sinop’umuz için, Anadolu için, İslam alemi için çok önemli bir şehidimizdir. Kendisi tabiindir. Yani Peygamber efendimizi görmemiş, fakat Eshab-ı kiramın sohbetine kavuşan, onlarla görüşüp konuşanlar arasındadır. Bu anlamda bugün düzenlenen bu organizasyonda hep beraber buradayız.

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ise Seyyid Bilal Hazretleri'nin Sinop için bir sembol isim olduğunu dile getirdi. Maviş; “Sinop, Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri ile anılır. Sinop’a uğrayan çoğu kişi de Seyyid Bilal Hazretlerinin kabrini ziyaret eder. Bu açıdan Seyyid İbrahim Bilal Hazretlerinin metfun bulunduğu bu tepe bu anlamda manevi bir yerdir. Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri ile birlikte Sinop’un tarihinde Sarı Saltuk Hazretleri var, Mahmut Kefevi Hazretleri var. Seydi Ali Reis var. Bu açıdan Sinop bizim inanç kültür ve medeniyetimiz de önemli kentlerimiz arasında. Bu vesile ile Seyyid Bilal Hazretleri'ni anma etkinliklerini bundan sonra da güçlenerek artarak devam etmesinin ve anılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından gerçekleştirilen konuşma ile başlayan programda Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztoprak tarafından Seyyid Bilal Hazretleri’ni anlatan bir sohbet yapıldı. Sohbet ardından kılınan Cuma namazının sonrasında ise İlahiyatçı Hüseyin Nazlı ve Mustafa Taşkın tarafından Cuma sohbeti gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen Seyyid Bilal Hz. Anma Günü Etkinliği yapılan ikramlarla sona erdi.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:12 08 2017 12:09(216) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat Kıran Yaylasında Yangın Çıktı Kazım Burtgil vefat etti Balkan ve Rumeli Derneklerinden Sağlık B 8 Kilo Altın Çaldılar! Kirlenmeyi göze alın: Domates Festivali Boyabat Domates Tanıtım Etkinliği Yapıld 2 bin 300 yıllık tarih gün yüzüne çıkıyo İşitme Engellileri “Umre” İç Kaza ucuz atlatıldı Daylı Köyü Mevkinde 2 Araç Yoldan Çıktı: Ayağını ot biçme makinesine kaptırdı Topalçam’da Tesis Rezaleti Devam Edecek Kurban İbadeti ve Vekalet Yoluyla Kurban İnaltı Mağarası Sinop'un Gözdesi Spor Bilimleri Fakültesi Sportif Perform Ak Sevda 16 Yaşında Kredi kartı kullananlar için önemli duyu Süheyla Taş Toprağa Verildi Boyabat Domatesi Tanıtım Etkinliği Yapıl Tüp Yüklü Kamyonet ile Otomobil Çarpıştı 2017 Sonunda 1000 Haneye Doğalgaz Geliyo Türkeli'de bir günde iki kaza; 6 yaralı MÜSİAD Heyetinden Kudüs'e Anlamlı Ziyare İdari tatil nedir? İdari izin kimleri ka Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren k Süheyla Taş hanımefendi vefat etti Aysun Kandemir hanımefendi vefat etti Boyabat Şehir Mezarlığı'nda Yangın Çıktı Ramazan Özkaya vefat etti Yangın Binerli’yi Seferber Etti Sinop'un Çekirdekçi Teyzesi hayatını kay Ada başında yangın çıktı Sinop Üniversitesi'nde Kayıt Heyecanı Ba En İyi Yönetmen Ödülü Enes Cangül'ün Old Cengiz Tokmak'ın Ak Parti'nin 16. Kurulu Cansu ve Hüseyin Küçük'ün Nikah ile Düğü Susuyorlar, Söyleyemiyorlar CHP'li Karadeniz'den ÖSYM'ye Tepki J. Uzm. Çvş. Şahan Sezer’in Naaşı Sinop Şelale Yolu mu, Eziyet Yolu mu? Doğalgaz Hattı Döşeme Çalışmaları Başlad Seyyid Bilal Hazretleri anıldı ‘FETÖ’nün darbe yapacağını A Kontrolden Çıkan Otomobil Beton Aydınlat Tümü

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:530582
DtGaNi


* ANASAYFA *