E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Osman Pamukoğlu Yeniden Siyasete Mi Atılıyor?

Gerzeli Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye katılacağı siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Gerzeli Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye katılacağı siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı. Pamukoğlu’nun böyle bir teklif gelmesi durumunda ne cevap vereceği ise merak konusu.

Üç ay içinde Meral Akşener ve Ümit Özdağ liderliğinde kurulacak olan yeni partinin Kurucular Kurulu için sürpriz bir isim ortaya atıldı. 17 Temmuz tarihinde Korkusuz Gazetesi’nde yayımlanan habere göre Güneydoğu’da PKK Terör Örgütü’ne karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar nedeniyle “Efsane Komutan” olarak da bilinen Gerzeli Osman Pamukoğlu’nun adı da yeni kurulacak parti için kulislerde kulaktan kulağa yayılıyor.

Siyasete dönüş yapacak mı?

4 Eylül 2008 tarihinde kurucu genel başkanlığını üstlendiği Hak ve Eşitlik Partisi’yle siyasete atılan Pamukoğlu, partisinin seçimlerde baraj altında kalmasıyla 11 Temmuz 2015 tarihinde genel başkanlığı bırakarak siyasetten çekildi. Bu tarihten yana bağımsız olarak siyaset arenasında boy gösteren Pamukoğlu’nun, Akşener ve Özdağ liderliğinde yeniden siyasete girebileceği konuşuluyor.

Pamukoğlu yalanladı

21 Ağustos tarihli Sözcü Gazetesi’nde “İşte Akşener’in Yeni Karargahı” başlığıyla verilen haberde, partiye katılacağı iddialarının Pamukoğlu tarafından yalanlandığı belirtildi. Akşener kanadından herhangi bir teklifin yapılmadığı ve Pamukoğlu’nun partiyle herhangi bir temasının bulunmadığı ifade edildi.

Kulislerde konuşulan isimler

Partinin kuruluş dilekçesinin Ekim ayı içerisinde İçişleri Bakanlığı’na sunulması beklenirken, kurucu listesini sağlam tutmak için görüşmeler çoktan başladı. Pamukoğlu’nun yanı sıra, Diyanet İşleri Eski Başkanı Murat Bardakoğlu ve Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Haşim Kılıç’ın da adları yeni kurulacak parti ile anılmaya başladı.

Kaynak: Kaan TÖNGELCİ / Gerze'nin Sesi

Tarih:21 08 2017 22:17(458) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop dağlarında görülen canlının ismi o Cumartesi Panayır İzlenimleri-2 Cumartesi Panayır İzlenimleri-1 Cemal Ekiz, Sağlıklı Yaşam İçin Alkol ve Yerel Basın Destek Bekliyor Boyabat Marangozlar küçük sanayi sitesin Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu YEDAŞ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Panayırı Bir Senegalinin Vazgeçi Haber57 Gazetesine Anlamlı Ziyaret Zor Anlar Yaşattılar Kadın Kolları İmza Topladı Boyabat Panayırı Devam Ediyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekono Utandıran Manzara Hasan Akbey vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Tümü

Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Dün-Bugün-Yarın..!


Türk, Türkler ve Türklük Üzerine


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!


Kiralık Daire


“Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri suç sende değil


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:730841
DtGaNi


* ANASAYFA *