E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Başkan Çakıcı; Boyabat’ın Adamı da Organiktir, Boyabat’ın Kadını da Organiktir

Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat Domatesi tanıtım gününde Boyabat’ı, Boyabat’lıyı öveyim derken ayarı kaçırınca kendisini dinleyen vatandaşlarda verilen örneğe şaşırdı kaldı.

Konuşmak için kürsüye çıkan başkan çakıcı ”Organik” cümlesiyle yine gündeme oturdu.

Domates tanıtım gününde kürsüde yaptığı konuşma arasında Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı “Boyabat Domatesi Türkiye pazarında olacak.Türkiye pazarında olduğu gibi Türkiye’nin gönüllerinde olacak. Domatesin faydaları saymakla bitmez. Ama Boyabat’ın Domatesi A dan Z ye kadar bütün harfleri içeriyor. Domatesin tabi zararları da var. Ama Boyabat Gazideresi Domatesimizin zararı yoktur, diyebiliyor musunuz? Organik olmasından, organik, “Boyabat’ın adamı da organiktir, Boyabat’ın kadını da organiktir” dedi.

Domates tanıtım gününde Domatesi örnek verirken, Boyabat insanını da böyle bir tanımlamaya sokması üzerine vatandaşların bir çoğu cümlenin şokunu yaşarken araya giren alkış havanın birden değişmesine neden oldu. Boyabat Domatesinin Tüm Türkiye’ye tanıtıldığı ve çevre il ve ilçelerden gelen misafirlerinde bulunduğu bir ortamda Boyabat belediye başkanının böyle bir cümle kullanmasına kimse anlam veremedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:23 08 2017 00:40(1018) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: dokunma 24 08 2017 07:30
dokunmayın başkanıma yazıktır. o aslında öyle demek istememiştir.
yazıktu

1. Yorum: gökbörü 23 08 2017 14:07
şefik hocam organık derken doğal demek istemiştir.estetıksız doğal güzellik olarak kullanmıştır. ama tabı bıraz tuhaf olmuş.yıne de maşallah.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Panayırı Devam Ediyor Yerel Basın Destek Bekliyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekono Utandıran Manzara Hasan Akbey vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Tümü

Kiralık Daire


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


AKP Genel Başkanı sen kim misin ?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevicileri..!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:689982
DtGaNi


* ANASAYFA *