E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Arakan'da Müslümanlara Soykırım Yapılıyor

Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan Arakan, soykırıma uğruyor. Son üç günde 2 ile 3 bin arası Müslüman, Myanmar Ordusu tarafından katledildi.

Emir Nobel Barış Ödülü Sahibi Myanmar Lideri Aung San Suu Kyi tarafından verildi.

Asya’nın fakir ülkelerinden biri olan Myanmar’ın sınırları içerisinde bulunan Arakan Eyaleti’nde yaşayan Müslümanlara yapılan zulüm durmak bilmiyor. Dünya olan biteni seyrederken, orada yaşayan insanlar katliamlara maruz kalıyor. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı demeden Myanmar askerleri tarafından katlediliyor Müslüman kardeşlerimiz.

Sınırları kapattı

Zararsız ve kendi halinde ibadetlerini yapan Müslümanlara karşı acımasızca davranan Myanmar ordusu, bebekleri dahi gözünü kırpmadan öldürüyor. 3 bin kişi saldırılarda şehit olurken, 100 bin kişi de evlerinden ayrılmaya zorlandı. Bangladeş’ten sığınma isteyen Müslümanlar, sınırı kapatarak Arakanlı Müslümanların ülkeye girmesine izin vermedi. Göz göre göre ölümü bekleyen Arakanlılar ise, ülke dışına kaçıp hayatlarını kurtarmak istiyorlar.

Müslümanlar anayasaya göre “devletsiz”

Yıllarca Müslümanların ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü ülkede, hükümet de Müslümanların vatandaşlık haklarını 1982’de yayımladığı bir yasayla elinden aldı. Myanmar’a göre “devletsiz”, BM’ye göre “eziyet gören dini azınlık” kabul edilen Müslümanlar, ülkelerinde bırakın ikinci sınıf vatandaş olmayı vatandaş bile sayılmıyorlar.

Hiçbir yer güvenli değil

Devletin ordusu tarafından terörist kabul edilerek kuşatma altına alınan Müslümanlar için ülkenin her yeri güvensiz. Hastaneler ve kamu kurumları da dahil olmak üzere her yerin güvensiz olması nedeniyle, Arakanlı Müslümanlar tarlalara kaçarak hayatlarını kurtarmaya çalışıyor. Askerler, rasgele ateş açarak hedef ayırt etmeksizin insanları vuruyor, Müslüman kadınlara cinsel saldırıda bulunuyor.

Kaynak: Kaan TÖNGELCİ / Gerze'nin Sesi

NOT: Boyabat Gazetesi olarak bizde Arakanda, Müslümanlara yapılan bu mezalimi şiddetle kınıyor ve lanet ediyoruz.

Tarih:29 08 2017 23:28(406) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Cemal Ekiz, Sağlıklı Yaşam İçin Alkol ve Yerel Basın Destek Bekliyor Boyabat Marangozlar küçük sanayi sitesin Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu YEDAŞ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Panayırı Bir Senegalinin Vazgeçi Haber57 Gazetesine Anlamlı Ziyaret Zor Anlar Yaşattılar Kadın Kolları İmza Topladı Boyabat Panayırı Devam Ediyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekono Utandıran Manzara Hasan Akbey vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Tümü

Türk, Türkler ve Türklük Üzerine


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!


Kiralık Daire


“Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri suç sende değil


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevicileri..!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:714582
DtGaNi


* ANASAYFA *