E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Barış Ayhan: Unutmayınız ki; 94 Yıllık Bu Dev Çınar Cumhuriyet Halk Partisi Varsa Herkes İçin Vardır

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer;

Partimizin kuruluşunun 94.yıl dönümü de ilk gün ki aşk ve heyecan ile hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi; Kurtuluş savaşı sonrası, emperyalistleri dize getiren savaşın başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 günü kurulmuştur. Ulu Önderimizin bizlere armağan ettiği partimiz, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Cumhuriyet Halk Fırkası, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve devrimleri yaşama geçirmiştir. Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisidir. Anadolu aydınlanma devriminin sönmeyen meşalesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi; kuruluşundan günümüze kadar Atatürk İlke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve adaletin yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi; parlamenter demokrasi, çok partili hayat, kadına seçme ve seçilme hakkı gibi, demokrasinin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının temel hak ve özgürlüklerin bu ülkede ki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi; geçmişten aldığı güç ve birikimlerini yarınlara; değişim ve güçlü Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da haklının ve halkının yanında olmaya devam edecektir.

94 yıl önce kan ve ateş cehenneminin ortasında doğan bağımsızlık aşkı ve heyecanı ilk gün ki gibi yüreğimiz de yaşıyor. O ateşin simgesi olan Cumhuriyet Halk Parti her bir üyesi dün olduğu gibi bugünde ilk gün ki heyecan ve cesaretle cumhuriyet ideali ve değerleri için mücadele etmektedir ve ideallerine ulaşana dek devam edecektir.

Bizler herkesin özgür, herkesin mutlu, herkesin refah içinde yaşadığı bir Türkiye hedefine ulaşıncaya dek canla başla çalışacağız ve mutlaka başaracağız.

Cumhuriyet Halk Partisi; aklın ve bilimin rehberliğinde bağımsızlığı, demokrasiyi, özgürlükleri ve bölünmez bütünlüğü savunmuş Cumhuriyet ışığını Anadolu’nun her bir köşesine taşıma çabasında olmuştur.

Bugün Cumhuriyetimiz; Temel değerlerinin tahrip edildiği, demokrasinin, hukukun ayaklar altına alındığı, kanun hükmünde kararnameler ile temel hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı, adaletin yok edildiği Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk isminin ve resminin ders kitaplarından çıkartılmak yoluyla gençlerimize ve çocuklarımıza unutturulmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz.

Unutmayacağız, unutturmayacağız.

Meşruiyeti olmayan bir anayasa değişikliği ile tek adam düzeni kurmaya çalışıyorsunuz ama başaramayacaksınız.

Böyle bir tablo karşısında birlik ve beraberlik içinde geçmişten gelen bazı iç hesaplaşmaları unutup, egolarımızdan arınıp Akp oligarşisi karşısında tek güç ve en güçlü yapı olan Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında sadece Cumhuriyet Halk Partilileri değil aynı zamanda Türkiye’nin tüm aydınlık yüzlerini bir arada olmaya ve mücadelemize güç vermeye davet ediyorum. Çıkış yolu, adresi bellidir. Parti içinde veya dışında farklı merkezler arama veya yaşatma telaşı içerisinde olmak hem partiye zarar verir hem de Çağdaş Türkiye idealimize ulaşmaktan bizleri uzaklaştırır.

İçinde bulunduğumuz bu durumdan çıkış yolu Cumhuriyet değerleri ve ilkeleridir. Ortak paydamız bu olmalıdır. Diğer farklılıklarımzı bu pota içerisinde eritme zamanı gelmiştir. Ancak böyle, milletimizle birlikte hedefe ulaşabiliriz.

Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi diyen kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bugün ki genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar görev yapmış tüm genel başkanlarımızı, yol arkadaşlarını ve tüm parti emekçilerini saygı ve şükranla anıyor, aramızdan ayrılanlara tanrıdan rahmet yaşayanlara mücadele dolu uzun ömürler diliyorum.

Bu vesile ile Büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin her bir ferdinin 94.kuruluş coşkusunu kutluyorum.

Unutmayınız ki; 94 yıllık bu dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi varsa herkes için vardır.

Hepinizi saygıyla selamlıyor ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Barış Ayhan

CHP İl Başkanı

Tarih:09 09 2017 23:43(193) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: memati 11 09 2017 06:57
beyefendi cumhuriyet halk partisinin kendine hayrı yok başkasına ne hayrı olur şu teröre destek veren milletvekilinizin hesabını bi kesinde ondan sonra

1. Yorum: milat 10 09 2017 00:11
1950 ye kadar tek parti açık oy gizli tasnif ,1950 den bu tarafa iktidar olamayn bir chp ne kadar başarılı değilmi


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

AK Parti Kongresinde Skandal Seyir Halindeki Minibüs Alev Aldı 5. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongr Başsavcı İsmail Mermerci Emniyet Müdürü Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyoruz 17 Yıllık Hasret Sona Eriyor Bu kaçıncı kaza? Sinop Üniversitesi Büyümeye Devam Ediyor Barış Karadeniz: “Sinop, Kimsenin Karaca Milli parklara teslim edildi AK Parti Türkeli 6. Olağan Kongresi yapı El freni çekilmeyen otomobil denize düşt Büyükler Develere, Küçükler Midilli Atla Başkan Özhan, TASKK Yönetim Kurulu üyeli Boyabat Yağlı Güreşleri Birincisi Başpeh Rasim Aslan vefat etti Hemşehrimiz Elçin Muslu, Ümmü Sibyan-Zif Halk Güreşlere Yoğun İlgi Gösterdi Boyabatlı Hemşehrimiz Ela Yörüklü, Best Turhalspor, Sinopspor'a Fark Attı: 3-1 Sinop Ülkü Ocaklarından Vitrin Haber gaz Sinop dağlarında görülen canlının ismi o Cumartesi Panayır İzlenimleri-2 Cumartesi Panayır İzlenimleri-1 Cemal Ekiz, Sağlıklı Yaşam İçin Alkol ve Yerel Basın Destek Bekliyor Boyabat Marangozlar küçük sanayi sitesin Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu YEDAŞ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Panayırı Bir Senegalinin Vazgeçi Haber57 Gazetesine Anlamlı Ziyaret Zor Anlar Yaşattılar Kadın Kolları İmza Topladı Boyabat Panayırı Devam Ediyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Tümü

Kiralık Daire


Oligarşi, Demokrasi, Hukuk Devleti


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Dün-Bugün-Yarın..!


Türk, Türkler ve Türklük Üzerine


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!


“Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri suç sende değil


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:792211
DtGaNi


* ANASAYFA *