E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu Başladı

Yerel ve bölgesel kalkınma hedefiyle birçok başarılı proje, çalıştay ve sempozyuma ev sahipliği yapan Sinop Üniversitesi, “19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu” ile alanında öncü bilim adamları ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gerçekleştirilen sempozyuma; Sinop Valisi Hasan İpek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Atalay, Sinop Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Sinop İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Sinop Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Atlı, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Üretici Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Parlak, Fakülte Dekanları, Misafir Akademisyenler, Sektör Temsilcileri, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Daire Başkanları, Akademik-İdari Kadro ve öğrenciler katıldılar.

Program, 27 Temmuz 2017 Cuma günü hayatını kaybeden Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Merhum Prof. Dr. Murat Sezgin için hazırlanan video gösterimi ile başladı. Video esnasında duygu dolu anlar yaşandı.

Programın açış ve selamlama konuşmasını yapan Sinop Üniversites, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hülya Turan, düzenlenen sempozyum ile Su Ürünlerini ilgilendiren konularda bilgi paylaşımı yapılacağını, sektörün sorunları ve çözüm yollarının tartışılacağını ve Su Ürünleri sektörünün gelişimi ile ilgili müzakerelerin yapılacağını belirtti.

Ardından konuşan Sinop Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl da, düzenlenen sempozyumun hayırlı olmasını dileyerek, sempozyum aracılığı ile Su Ürünleri sektörünün beklentileri ve geleceğe yönelik hedeflerinin konuşulacağını ifade etti. Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, “Ümit ediyorum ki 19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu verimli bir toplantı olacak ve güzel neticeler elde edilebilecektir” dedi.

Daha sonra konuşan Sinop Valisi Hasan İpek de, Sempozyuma katılan akademisyen ve sektör temsilcilerine kolaylıklar dileyerek, gerçekleşen19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumunun hayırlı olmasını diledi.

19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu açılış oturumlarıyla devam etti. Programa davetli konuşmacı olarak katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Su Ürünleri Genel Müdür Dr. Mustafa Ayalay, Bakanlık tarafından Su Ürünleri sektörü ve yürütülen su ürünleri çalışmalarına sağlanan desteğin arttığını belirterek, sempozyumun başarılı geçmesini diledi.

Ardından konuşan Su Ürünleri Yetiştiriciliği Üretici Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Parlak ise katılımcılara Su Ürünleri sektöründe gelinen aşama ve sektörün beklentileri hakkında bilgiler verdi.

19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu, açılış programının ardından düzenlenen çeşitli oturumlar, poster ve bildiri sunumlarıyla devam etti. 4 gün sürecek olan Sempozyumda su ürünlerine yönelik birçok konu tartışılacak.

15 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek Sempozyumda, Deniz ve içsu ortamlarında meydana gelen ekolojik sorunlar, biyo-çeşitlilik, içsu ve denizlerimizde balık stoklarının azalması, balıkçılık kaynaklarının korunması ve verimli işletilmesi, su ürünleri üretimi, üretimin arttırılması gibi çeşitli sorunlar, neden-sonuç ilişkileri ve çözümler masaya yatırılacak.

Tarih:13 09 2017 11:23(107) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Müjde, 46 İşçi Alınacak Meclis Tuvaletlerine gelen yasağa tepki Sinopspor 3-0 mağlup oldu Lise Mezunlarına Yönelik DYK Başlıyor Sizin Reklamlarınız mı, Vatandaşın Can v "Kim bana FETÖ'cü diyorsa; oğlu, damadı CHP'den erken seçim açıklaması Başkan Aral’dan Alaçam Belediye Başkanın Türk Ocağı Basın açıklaması Her Dört Üniversite Mezunundan Biri İşsi 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.. Hep var !!! Minik Karatecilerden Büyük Başarı Altay: Cumhurbaşkanı’nın genel lis CHP’li Barış Karadeniz Mor Beyazlı Olur mu olur !!! Yeni Eğitim Öğretim Yılını Ağır Tehdit v Özel Boyabat Duru Anaokulu Açıldı Yoldan Çıkan Otomobil Ağaca Vurdu Boyabat Mirası Canlanıyor Diplomat, Siyasetçi Onur Öymen; Sinop Vitrin Haber Gazetesinden BİK Müdürü Kur CHP’li Karadeniz, Gaziler Gününü K Cepten Konuşmada Avrupa Birincisiyiz Dursun Burtoğlu vefat etti Satu Doğan hanımefendi vefat etti Mürüvvet Tezer hanımefendi vefat etti Boyabat AK Parti 6. Olağan İlçe Kongresi Türkeli'de çalışan güvenlik görevlisi, k Eyüp Erdem vefat etti Tüfek Ateş Aldı Kendini Vurdu Boyabat İlçe Emniyet Ekipleri Durmuyor! Balkonda tutuşan halı yangına neden oldu 19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu Sona E Milli bayramlar artık kutlanmayacak Sinop Kitap Günleri başladı Sinop'ta 89. yıl coşkusu Sinop güne olaylı başladı! Boyabat Kalesinden Düştü Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Dikkatli Gazeteci Şevki Yıldırım son yolculuğuna Boyabat Küçük Sanayi Sitesinde Görünmez Tarihi Yer Boyabat’ın simgesi idi 8 Katlı Esrarengiz Yer Altı Kenti Kapado Tümü

Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Hurma ve Deve Sütü


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:592297
DtGaNi


* ANASAYFA *