E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yanlış, herkes için yanlıştır!

2002 yılından bugüne ülkemizi yöneten iradenin biriktirdiği sorunların 2015 yılının ortalarından bu yana bir dizi iç ve dış problem olarak karşımıza çıktığını görüyor ve milletimizin bu badireleri birlikte göğüsleyerek atlatacağına inanıyorum. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli menfaatleri noktasında yönetici siyasi iradeye destek olunması gerektiğini düşünüyorum.

Hüküm etme yetkisini elinde bulunduranlar / bulundurmaya talip olanlar tarafından, Türk Milleti olarak bugün geçmekte olduğumuz dar boğaza nasıl düştüğümüzü bir an olsun unutmadan, geçmişten dersler çıkartarak gelecekte tekrarını yaşamamamız için gerekli önlemler alınmalıdır!

15 yıldır iktidarda bulunan Akp geçmiş dönemlerde (bazı meselelerde hala) özellikle iç politikada fahiş hatalar yapmasına rağmen milletimiz için yararlı hizmetlerde de bulunmuştur. Ancak ülkemizde yaşadığımız sorunların artmasının, var olan sorunların büyümesinin sebebi hiç şüphesiz Akp hükümetleri ve yöneticilerinin hatalı, yanlış, haksız uygulamalarıdır. Akp'nin bugüne kadar sorun yaratan politikaları, uygulamaları her kesim tarafından defaatle eleştirilmişti. Bunlardan ilk aklıma gelenler liyakatsız atamalar, iş kur üzerinden alınan işçilerin seçimi ve ülkemizin kanayan yarası milli eğitim bakanlığına her yıl alınan ücretli öğretmen seçimi. Bu konularda akp il ve ilçe başkanlıklarının hazırladıkları listeler, verdikleri isimlerin kul hakkını gözetmeksizin öncelik tanınmasının yanlış olduğunu ve Akpli yöneticilerin yanlış yaptığı söylenmişti.

İlçemiz Boyabat'ta maalesef özellikle 'Ücretli Öğretmen' görevlendirmesinde yukarıda bahsettiğim yanlışta ısrar edildiğine şahit oluyoruz! Ücretli öğretmenliğe başvuru yapmalarına rağmen Eğitim Fakültesi mezunu Öğretmen adaylarının yerine "zooloji, antropoloji, botanik" gibi ilgisi olmayan bölüm mezunlarının ya da lisans mezunu başvurmuşken önlisans mezununun görevlendirilmesinin kul hakkından başka bir açıklaması sanırım yoktur. Bugün görüyorum ki Boyabat'ta maalesef bu yanlışı yapan sadece Akpli vatandaş ve yöneticiler değil benimle aynı dünya görüşünü benimsediğini söyleyen ve benim siyasi görüşümü temsil ettiğini zanneden "türkücülerde" kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda oğlu, kızı, damadı üzerinden bu yanlışa ortak olmaktalar. Kıymeti kendinden menkul bu zat-ı muhteremler bir an evvel yaptıkları bu yanlıştan vaz geçerek "hakkı" teslim ederler ya da şan ve şerefle dolu geçmişimizin ağır yükünü taşıyan, hizmet etmekten çok zarar verdiği koltukları daha fazla kirletmeden kalkıp giderler!

Bilinmesini isterim ki Ülkücüler, haksızlığın-hukuksuzluğun karşısında her dönem elif gibi dim dik durmuş, kim yaparsa yapsın dilsiz şeytan olmamış sözünü kimseden esirgememiştir, esirgemeyecektir!

10.10.2017

Ali Meşe

Tarih:10 10 2017 20:53(3171) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü 17 Şubat Dünya Kediler Günü Bir Turizm Masalı Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethed Çocuklar ve hayvanlar Abdülhamid kimden izin alamadı? "Toplaşın anlatıyorum" Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu Tarih 1919... Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmalar Başka Nerede Var Hemşehrim ? “Affet oğlum, o senin hakkın değil Ülkenin gençlerine bak Tam çılgın Türk! Nereye gideceğimizi unuttuk... Yengeç Sepeti Sendromu Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda E Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018 “Yazımızı Değiştidiler Bir Gecede Cahil Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özelli Taburcu niye denir? Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!.. Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kr Karınca'dan mektup var Boyabat'a Büyük Yatırım Gelişmedi, Gelişecek İlimiz Atatürk'ün Türkiye'yi Dünyaya Tanıtmak İ Şerife Abla Kazanmak Risk Almakla Mümkündür O paraya öküz alırdık Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming) Acaba, yetkili kanunu bilmiyor mu? Nazım Maviş ve İlçemiz Eğitim Yetkililer Türk, Türkler ve Türklük Üzerine Yanlış, herkes için yanlıştır! Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler Hurma ve Deve Sütü İstiklal Marşı okunurken dik durulur, ko Cesaret, kendin kalmaktır Bozkurt ve Rahmetli Elçibey Doğruysa Çok Büyük Ayıp! Boyabat Pirinci Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM Orucu Bozan 10 "Yemek" Tehlikenin Farkında mısınız? "13 Mayıs Türk Dil Bayramı" Herkesin Bir Kediye Sahip Olması Gerekti Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembo Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *