E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hayvan dostu belediyeyiz

Boyabat’da hayvanların korunması ve bakımına yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiren Belediyemiz vatandaşın takdirini topluyor.

İlçede sokak hayvanlarıyla ilgili bir çok yeni projeyi hayata geçiren Boyabat Belediyesi, il sınırları içerisinde ki en modern ve en sağlıklı hayvan barınağı projesini hayata geçirmek için büyük çaba gösteriyor. Ayrıca Belediyemiz Veterinerlik İşleri Müdürlüğü de hayvan dostlarına yönelik örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Sokak hayvanlarının; tedavi, kontrol, beslenme, aşı, kısırlaştırma vb. işlerinin yürütülmesi ve takip edilmesi için Denge Veterinerlik Hizmetleri ile imzalan protokole bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

KEDİ BESLENME VE SIĞINMA EVLERİMİZ VAR

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı; "Şehrin farklı yerlerine kurulan kedi beslenme ve sığınma evlerinde, sokakta yaşayan çok sayıda kediye beslenme ve barınma imkanı sağlanmaktadır. Boyabat genelinde şu anda 30 adet kedi beslenme ve sığınma evi mevcuttur. Bu evlere kış aylarında yiyecek konularak aç kalmamaları sağlanmaktadır. Mahallelerdeki parklara yerleştirilen bu evlerin sayısının çoğaltılması için de çalışmalarımız sürmektedir." dedi.

KÖPEK SULUĞU ŞEHRİN HER YERİNDE

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "İlçenin muhtelif yerlerine hayvanların su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için hayvan sulukları konulduğunu belirterek, biz hayvan dostu bir belediyeyiz. Bırak insanın, hayvanın bile içtiği suyun sorumluluğu bizde. Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Köpek, kedi, kuş ve diğer sokak hayvanlarının barınması ile ilgili çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Çabamız tüm canlılar için" diye konuştu.

SİYASİ ÇIKARLARA ALET EDİLMESİ ÜZÜCÜDÜR

İlçede ki köpek ölümleriyle herhangi bir ilgileri olmadığını da belirten Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı şunları söyledi: “Hayvan sevgisinin siyasi çıkarlara alet edilmesi üzücüdür. Her ne kadar hayvanların ve hayvanseverlerin yanındaysak, başı boş, hastalıklı ve saldırgan hayvanlardan şikayet eden vatandaşlarımıza da hizmet etmek durumundayız. İki gündür yerel ve ulusal medyada çıkan köpek ölümleri iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvanseverlerin hassasiyetinin kullanılarak Belediyemize yönelik olumsuz algı oluşturma çabası da kabul edilemez. İddiaları art niyetli ve spekülatif çabalar olarak değerlendiriyoruz. Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Sinop Şube Müdürlüğünden gelen ekipler, hayvanların üzerinde herhangi bir yara, kan, iğne olup olmadığına bakılarak, yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir, sonuç ortadadır. Bu iddaayı ortaya atanlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

NOT: Daha önce değişik sitelerden alıntı yaptığımız "Köpek Katliamı" haberlerine karşı, Boyabat Belediyesi internet sitesinde yayımlanan haberi, sorumlu gazetecilik gereği sizinle paylaşıyoruz.

Tarih:11 10 2017 19:14(631) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: halit 12 10 2017 14:40
insanlarımızın 1.sorunu hayvan lara ev beslenme vs idi çok şükür o işde çözülüyor,fakir yoksul yada dar gelirli insanlardan 350 liraya su abonesi yaparak elde ettikleri geliri harcadıkları şeye bak.ayagı yere basmayan insanlar hiç merak etmeyin gelecek bir gün gelicek.

4. Yorum: mülayim 12 10 2017 09:56
iyi güzel de o kedi evlerinde ben hiç kedi görmüyorum.sadece gösteriş.

3. Yorum: omer akgun 11 10 2017 22:25
yazıklar olsun sevgiden yoksun hamasat dolu konuşmalara.hesap gununu düşünmeyen zavallılara

2. Yorum: ıddaa 11 10 2017 21:43
bundan yıllar önce köpeğimde tasma olmasına rağmen belediye tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü köpeğim öldükten sonra farkettim. zehirli igneyi et içine koyuyorlar igne boğazlarına takılıyor. madem öyle diyorlar öldürülen hayvanlara otopsi yapılsın. bakalim zehirleme var mı yok mu ?

1. Yorum: hayvan sever 11 10 2017 21:34
eeeee bu hayvanlar niye öldü ozaman. araştıran onu niye araştırmıyor. peki belediye olarak siz neden bakmıyorsunuz neden öldü bu hayvanlar. hastalık mı var köpeklerde ozaman önlemini alın.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Hafta Başından Sonra ise Hissedilir Der Sinop Boyabat Yolunda Kaza Bayezid (Büyük) Camii’de Tekrar İb Ayancık Kudüs İçin Tek Yürek Oldu Asider’den bölgesel oluşum Altay; Kudüs'e hemen Filistin Büyükelçil Siyasi Kulisler ısındı! CHP’li Karadeniz: Atıklarınızın Bi Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'a Geliyor Başkan Kılıçaslan'dan Yaşlılara Ziyaret İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Boyab U. Bekir İnebeyli Başhekim Oldu Kamile Aslan hanımefendi vefat etti Hastane Girişi Böyle mi Olmalı? Feyzullah Öztürk 2014 Yılında Rakip Tanı Kümes Değil Türbe, İnsan Utanır Be! İrfan Mukul Yalnız Değildir Ayancık'ın Kalbı Kudüs İçin Atıyor Onu da kızdırdılar! CHP’li Karadeniz: AKP Kudüs Konusu Boyabat Huzurevi’ne ne oldu? Haşmet İnan vefat etti Sezaryende dünyada ilk sıradayız … Sinop'ta 3. By-Pass başarıyla sonuçlandı Boyabatlı Öğrenciler Çocuk Üniversitesin Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığı Konfer İYİ Parti listeleri teslim edildi Onlarda ALLAH(C.C)'ın kulları ve onların Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu Yad E Vali Hasan İpek'ten Haber57 Gazetesine Z Bu ülkenin geleceği, vatanseverlerin ve “Nikah Kağıdı” adlı Komedi Oyunu Sahnele Şükrü Baş, Boyabat Esnaf Odası Başkanlığ Mescidi Aksa ve Kubbet'üs Sahra tarihi Büyük Cami Çevresinde Yapılan Çalışmada CHP’de Eker Dönemi… Günde 12 Milyon Ekmek Çöpe Gidiyor Ormanlarda Gençleştirme Çalışmalarında 2 Tugay Dincel yeniden başkan Boyabat’ta Yapılan Dostluk Karşıla “Sinop'ta Hedefimiz, Türkiye Ortal CHP Boyabat İlçe Kongresi Yapıldı Bu haber binlerce kişiyi ilgilendiriyor, Aysun Özsönmez Güven Tazeledi Erfelek'te Nöbet Değişimi Aşçılık Programı Öğrencileri Bursa'dan M Gerze MYO’da Gazilerimiz Öğrencile Turizmciler, Kastamonu, Çankırı ve Sinop Kalıcı barışın tek yolu Filistin'in tanı Tümü

Doktor Yok!


İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP emekliye yüzde 3 zam !


Ağlayan Kudüs


Kalebağı Turistik Tesislerinde Köy Kahvaltısı


Şerife Abla


İslamcılarda Panik


17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Haberler


Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden daha güncel


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Olmasa iyi ama, olmuş işte...


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:527849 DtGaNi

* ANASAYFA *