E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hayvan dostu belediyeyiz

Boyabat’da hayvanların korunması ve bakımına yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiren Belediyemiz vatandaşın takdirini topluyor.

İlçede sokak hayvanlarıyla ilgili bir çok yeni projeyi hayata geçiren Boyabat Belediyesi, il sınırları içerisinde ki en modern ve en sağlıklı hayvan barınağı projesini hayata geçirmek için büyük çaba gösteriyor. Ayrıca Belediyemiz Veterinerlik İşleri Müdürlüğü de hayvan dostlarına yönelik örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Sokak hayvanlarının; tedavi, kontrol, beslenme, aşı, kısırlaştırma vb. işlerinin yürütülmesi ve takip edilmesi için Denge Veterinerlik Hizmetleri ile imzalan protokole bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

KEDİ BESLENME VE SIĞINMA EVLERİMİZ VAR

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı; "Şehrin farklı yerlerine kurulan kedi beslenme ve sığınma evlerinde, sokakta yaşayan çok sayıda kediye beslenme ve barınma imkanı sağlanmaktadır. Boyabat genelinde şu anda 30 adet kedi beslenme ve sığınma evi mevcuttur. Bu evlere kış aylarında yiyecek konularak aç kalmamaları sağlanmaktadır. Mahallelerdeki parklara yerleştirilen bu evlerin sayısının çoğaltılması için de çalışmalarımız sürmektedir." dedi.

KÖPEK SULUĞU ŞEHRİN HER YERİNDE

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "İlçenin muhtelif yerlerine hayvanların su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için hayvan sulukları konulduğunu belirterek, biz hayvan dostu bir belediyeyiz. Bırak insanın, hayvanın bile içtiği suyun sorumluluğu bizde. Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Köpek, kedi, kuş ve diğer sokak hayvanlarının barınması ile ilgili çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Çabamız tüm canlılar için" diye konuştu.

SİYASİ ÇIKARLARA ALET EDİLMESİ ÜZÜCÜDÜR

İlçede ki köpek ölümleriyle herhangi bir ilgileri olmadığını da belirten Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı şunları söyledi: “Hayvan sevgisinin siyasi çıkarlara alet edilmesi üzücüdür. Her ne kadar hayvanların ve hayvanseverlerin yanındaysak, başı boş, hastalıklı ve saldırgan hayvanlardan şikayet eden vatandaşlarımıza da hizmet etmek durumundayız. İki gündür yerel ve ulusal medyada çıkan köpek ölümleri iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvanseverlerin hassasiyetinin kullanılarak Belediyemize yönelik olumsuz algı oluşturma çabası da kabul edilemez. İddiaları art niyetli ve spekülatif çabalar olarak değerlendiriyoruz. Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Sinop Şube Müdürlüğünden gelen ekipler, hayvanların üzerinde herhangi bir yara, kan, iğne olup olmadığına bakılarak, yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir, sonuç ortadadır. Bu iddaayı ortaya atanlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

NOT: Daha önce değişik sitelerden alıntı yaptığımız "Köpek Katliamı" haberlerine karşı, Boyabat Belediyesi internet sitesinde yayımlanan haberi, sorumlu gazetecilik gereği sizinle paylaşıyoruz.

Tarih:11 10 2017 19:14(509) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: halit 12 10 2017 14:40
insanlarımızın 1.sorunu hayvan lara ev beslenme vs idi çok şükür o işde çözülüyor,fakir yoksul yada dar gelirli insanlardan 350 liraya su abonesi yaparak elde ettikleri geliri harcadıkları şeye bak.ayagı yere basmayan insanlar hiç merak etmeyin gelecek bir gün gelicek.

4. Yorum: mülayim 12 10 2017 09:56
iyi güzel de o kedi evlerinde ben hiç kedi görmüyorum.sadece gösteriş.

3. Yorum: omer akgun 11 10 2017 22:25
yazıklar olsun sevgiden yoksun hamasat dolu konuşmalara.hesap gununu düşünmeyen zavallılara

2. Yorum: ıddaa 11 10 2017 21:43
bundan yıllar önce köpeğimde tasma olmasına rağmen belediye tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü köpeğim öldükten sonra farkettim. zehirli igneyi et içine koyuyorlar igne boğazlarına takılıyor. madem öyle diyorlar öldürülen hayvanlara otopsi yapılsın. bakalim zehirleme var mı yok mu ?

1. Yorum: hayvan sever 11 10 2017 21:34
eeeee bu hayvanlar niye öldü ozaman. araştıran onu niye araştırmıyor. peki belediye olarak siz neden bakmıyorsunuz neden öldü bu hayvanlar. hastalık mı var köpeklerde ozaman önlemini alın.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Belediye Hamamı Halkımızın Hizmetinde Boyabat Emniyeti uyuşturucu yakaladı Rektör Nihat Dalgın İlahiyat Fakültesi Ö Hedef; Deplasmanda Galip Gelmek Boyabatlı Ülkücüler Gençlik Şöleninde Co Partimize teveccüh her geçen gün artmakt Samsun'da Kamyonetin Çarptığı 3 Kişi Ölü Takla Atan Otomobilin içinden burnu bile Sinop'ta otomobil takla attı 1 yaralı Sinop'ta Korkutan Ev Yangını Son 10 yılın en kapsamlı operasyonu Sinope ve Karadeniz Arkeolojisi Sempozyu Sinop Saraydüzü Barajı Kapsamında 22 Bin Özhan; “Galibiyeti KoruyamadıkR T.C. Ziraat Bankası'nın Bahçecinde Çam A Sürücü Uyuyunca Otomobil Şarampole Girdi Av Tüfeği İle Vuruldu Otomobil bahçeye uçtu Tümü

Türk Ulusunun Başı Sağ Olsun


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Boyabat Dörtyol Sürücü Kursu Yeni Dönem Kayıtları Başlamıştır


Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevicileri..!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Türkiye insan görünümlü robot milletvekili icat ederek tarihe geçti


Maskeli Fırıldaklar


Devl’et


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Öküze Gâh Dedim


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:598934
DtGaNi


* ANASAYFA *