E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yine Bir İlk Şantiye Ortasında Taksi Durağı (Şantiye Taksi)

10 Ekim 2017 - Boyabat’ta durak karmaşası yaşanıyor. Boyabat belediyesi tarafından ihalesinin yapılarak büyük meydan projesi adı altında 2. etap çalışmasına başlanılan inşaatın yapımı bir çok sorunu da beraberinden getirdi.

Edinilen bilgiye göre, Eski Otogar yerine yapılmakta olan Kaymakamlık inşaatı sonrası, projede olan Kapalı otopark yapım çalışmalarına başlanırken, inşaat alanı ortasında taksi durağı hizmet vermeye çalışıyor. Bir anda inşaat alanına dönen alanda ve çevresinde bulunan Taksici, Minibüsçü ve şehir içi nakliye işi yapanlar mağdur durumuna düşerek çaresizlik içinde, durak için çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Her ne kadar çevre esnafın tepkisi ile karşılaşılsa da Köprübaşı mevkinde güvercinlerin mekanı olarak bilinen yeşil alan daraltılarak hiçte hoş olmayacak bir araçlık dolmuş durağı yapılarak zor şartlar altında Dolmuşlara hizmet vermeye çalışıyor.

Öte yandan şehir içi nakliye işi yapan küçük nakliyeci esnafı çaresizlik içinde hal yeri bölgesinde Atatürk caddesinde trafik akışını olumsuz olarak aksatacak şekilde yolda park etmeye başladılar.

Boyabat belediyesine onlarca para verip, yıllardır terminal taksi olarak hizmet veren ve büyük meydan projesi kapsamında terminal taksi ismini kaldırtıp yeni meydana meydan taksi yakışır, diyerek taksi durağının ismini değiştirtip sonra projede size yer yok, diyerek şantiye ortasında bırakılan taksici esnafı ise şantiye içinde iş güvenliği yasasına göre tehlike arz edecek şekilde hizmet vermeye çalışıyorlar. Hiçte hoş olmayan manzara ile karşı karşıya kalan 3 esnaf gurubu çaresizlik içinde yetkilerden umutsuzca çare bekler oldu.

Haber merkezimizin istihbarat çalışmasında elde edilen bilgiye göre, Boyabat belediyesinin taksi durakları için bir çalışma başlattığı fakat bu çalışmanın ne zaman sonuçlanacağı bilinmiyor.

Şantiye alanında ticari taksi, taksici esnafı ve taksi müşterisine şantiye içinde hizmet verirken iş güvenliği yasasına göre, meydana gelebilecek bir kazada can ve mal güvenliği açısından hangi önlemler alındı? Ve sorumlusu kim olacak?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:11 10 2017 19:43(997) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: osman 14 10 2017 12:39
taksicileri otogara gonderın baskanım otogarda taksi sıkıntısı var

2. Yorum: boyabatlı 12 10 2017 09:54
yeni dolmuş durağı hiç uygun olmamış.hem de çok çirkin.dörtyol taksi durağının da oradan kalkması lazım.

1. Yorum: kumluklu veli 12 10 2017 08:12
belediye nerde belediye ? acilen bu sorunlara bir el atılması lazım.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Panayırı Devam Ediyor Yerel Basın Destek Bekliyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekono Utandıran Manzara Hasan Akbey vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Tümü

Kiralık Daire


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


AKP Genel Başkanı sen kim misin ?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevicileri..!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:690074
DtGaNi


* ANASAYFA *