E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yine Bir İlk Şantiye Ortasında Taksi Durağı (Şantiye Taksi)

10 Ekim 2017 - Boyabat’ta durak karmaşası yaşanıyor. Boyabat belediyesi tarafından ihalesinin yapılarak büyük meydan projesi adı altında 2. etap çalışmasına başlanılan inşaatın yapımı bir çok sorunu da beraberinden getirdi.

Edinilen bilgiye göre, Eski Otogar yerine yapılmakta olan Kaymakamlık inşaatı sonrası, projede olan Kapalı otopark yapım çalışmalarına başlanırken, inşaat alanı ortasında taksi durağı hizmet vermeye çalışıyor. Bir anda inşaat alanına dönen alanda ve çevresinde bulunan Taksici, Minibüsçü ve şehir içi nakliye işi yapanlar mağdur durumuna düşerek çaresizlik içinde, durak için çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Her ne kadar çevre esnafın tepkisi ile karşılaşılsa da Köprübaşı mevkinde güvercinlerin mekanı olarak bilinen yeşil alan daraltılarak hiçte hoş olmayacak bir araçlık dolmuş durağı yapılarak zor şartlar altında Dolmuşlara hizmet vermeye çalışıyor.

Öte yandan şehir içi nakliye işi yapan küçük nakliyeci esnafı çaresizlik içinde hal yeri bölgesinde Atatürk caddesinde trafik akışını olumsuz olarak aksatacak şekilde yolda park etmeye başladılar.

Boyabat belediyesine onlarca para verip, yıllardır terminal taksi olarak hizmet veren ve büyük meydan projesi kapsamında terminal taksi ismini kaldırtıp yeni meydana meydan taksi yakışır, diyerek taksi durağının ismini değiştirtip sonra projede size yer yok, diyerek şantiye ortasında bırakılan taksici esnafı ise şantiye içinde iş güvenliği yasasına göre tehlike arz edecek şekilde hizmet vermeye çalışıyorlar. Hiçte hoş olmayan manzara ile karşı karşıya kalan 3 esnaf gurubu çaresizlik içinde yetkilerden umutsuzca çare bekler oldu.

Haber merkezimizin istihbarat çalışmasında elde edilen bilgiye göre, Boyabat belediyesinin taksi durakları için bir çalışma başlattığı fakat bu çalışmanın ne zaman sonuçlanacağı bilinmiyor.

Şantiye alanında ticari taksi, taksici esnafı ve taksi müşterisine şantiye içinde hizmet verirken iş güvenliği yasasına göre, meydana gelebilecek bir kazada can ve mal güvenliği açısından hangi önlemler alındı? Ve sorumlusu kim olacak?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:11 10 2017 19:43(1152) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: osman 14 10 2017 12:39
taksicileri otogara gonderın baskanım otogarda taksi sıkıntısı var

2. Yorum: boyabatlı 12 10 2017 09:54
yeni dolmuş durağı hiç uygun olmamış.hem de çok çirkin.dörtyol taksi durağının da oradan kalkması lazım.

1. Yorum: kumluklu veli 12 10 2017 08:12
belediye nerde belediye ? acilen bu sorunlara bir el atılması lazım.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Ormanlarda Gençleştirme Çalışmalarında 2 Tugay Dincel yeniden başkan Boyabat’ta Yapılan Dostluk Karşıla “Sinop'ta Hedefimiz, Türkiye Ortal CHP Boyabat İlçe Kongresi Yapıldı Bu haber binlerce kişiyi ilgilendiriyor, Aysun Özsönmez Güven Tazeledi Erfelek'te Nöbet Değişimi Aşçılık Programı Öğrencileri Bursa'dan M Gerze MYO’da Gazilerimiz Öğrencile Turizmciler, Kastamonu, Çankırı ve Sinop Kalıcı barışın tek yolu Filistin'in tanı Ömer Açıkbaş vefat etti Kemal Şenay vefat etti Ali Dayıoğlu vefat etti Münevver Gülmez hanımefendi vefat etti Esenboğa’da ‘İYİ uçuşlarR İnsan Haklarını Yok Sayan Toplumlar Uyga Şükrü Baş, Boyabat Esnaf Odası Başkanlığ Maddi Hasarlı Kaza Sabah Saatlerinde Tra Boyabat Sanayi Kavşağında Trafik Kazası İlknur Kara Tekrar İlçe Başkanı Sinop'ta “Kudüs” Protestosu Kudüs Basın Açıklaması Yapıldı ASİLDER Barış Karadeniz'i TBMM'de Ziyare Hiç Kimse Kuruluş Antlaşmamızı Tartışmay Kudüs İslam’dır, Kudüs Miraç’ Ayancık'ta Parke Taşı Çalışmaları Her Yı Sinop 11. Travel Turkey Fuarın’a D Aydın Torunoğlu vefat etti Kazım Balcı vefat etti Emirhan Yıldırım vefat etti Safiye Özcan hanımefendi vefat etti Sündüs Yılmaz hanımefendi vefat etti Boyabat İlçe Emniyeti Yaptığı Denetimler Belediye Tarafından Orman Sokak Tek Yön Kaçan zanlılar tüfekle polis merkezine a Boyabat Din Görevlileri Rehberliğinde Um 2019 Kadrosunu Hazırlıyoruz.. Diyanet: SMS, faks ve mektup ile de boşa İl Müftülüğü Resmi Nikah İçin Hazır Ali Çöpcü: “ABD’nin Kararı B Kudüs Âlem-İ İslam’ın Onurudur Ümine Koca hanımefendi vefat etti Şükrü Kaya, Anjiyo Oldu, İki Stent Takıl 11. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresin Kudüs İçin Toplandılar Engin Altay, Başbakan Yıldırım'a Rıza Sa Narko-Mobil Projesi Tümü

Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail’in kaderini değiştirdi …!


Her İnsan Bir Engelli Adayıdır


Övülenler, Eleştirenler, Suçlananlar Kim ne?


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Osman Çakır’dan kandil mesajı


Olmasa iyi ama, olmuş işte...


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


17-25 Aralık da Sen Ne Yaptın?


Kazanmak Risk Almakla Mümkündür


Hisar İşçi


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:361703 DtGaNi

* ANASAYFA *