E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Bu Köpekler Neden Öldü?

8 Ekim 2017 Pazar günü Boyabat Küçük Sanayi Sitesinde öldürülmüş vaziyette bulunan ve belediye ekiplerince çöp aracına konularak çöpe atılan köpeklerin yapılan incelemesinde, köpeklerde herhangi bir yara, kan, iğne bulgusuna rastlanmadığı açıklandı. Meraktan soruyoruz bu köpekler neden öldü?

Bu konu hakkında gazetemizde de yayımlanan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın açıklaması şöyle; "Hayvan sevgisinin siyasi çıkarlara alet edilmesi üzücüdür. Her ne kadar hayvanların ve hayvanseverlerin yanındaysak, başı boş, hastalıklı ve saldırgan hayvanlardan şikayet eden vatandaşlarımıza da hizmet etmek durumundayız. İki gündür yerel ve ulusal medyada çıkan köpek ölümleri iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvanseverlerin hassasiyetinin kullanılarak Belediyemize yönelik olumsuz algı oluşturma çabası da kabul edilemez. İddiaları art niyetli ve spekülatif çabalar olarak değerlendiriyoruz. Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sinop Şube Müdürlüğünden gelen ekipler, hayvanların üzerinde herhangi bir yara, kan, iğne olup olmadığına bakılarak, yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir” sonuç ortadadır. Bu iddaayı ortaya atanlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın"

Bizde meraktan soruyoruz, bu kadar köpek aynı anda neden ölmüştür, yapılan inceleme tam olarak yapılmışmıdır, köpekleri öldüren sebep insan sağlığı için bir tehdit oluşturmaktamıdır?

Boyabat Gazetesi olarak bu kadar köpeğin ölüm nedenini açıklayan raporu yetkililerden halkımızı bilgilendirme adına talep etmekteyiz. Raporun en kısa sürede tarafımıza ulaştırılacağına inanıyoruz.

Tarih:11 10 2017 21:58(1053) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
11. Yorum: misafir 14 10 2017 13:52
evet köpeklerin öldürülmesi doğal değil ama bundan daha kötüsüde var ben misafir olarak şehrin en kalaba mahallesinde misafirdim burnuma kötü koku geldi sorduğumda hayvan gübresi olduğunu söylediler bu yahu dediğimde şehrin her tarafında olduğunu söyledilr belediye onlara baksın burası şehirmi köymü anlamadım

10. Yorum: ecel 12 10 2017 18:12
ecel gelmiş yapacak bişey yok. ne bi dakka geri ne bi dakka ileri şaşmaz.

9. Yorum: boş haber 12 10 2017 14:39
bence tamamen karalama kampanyası. ya sizin belediyeden başka işiniz yokmu ?

8. Yorum: vahim durum 12 10 2017 14:22
konu öyle bir noktaya gelmiş ki, köpeklerin kimin öldürdüğü yada belediyenin görevini yapmadığı vede gazetecilerin yaptığı haberin boyutu farklı bir zemine sıçramış haklı/haksız aramak yerine; bu köpeklerin garip bir şekilde ölmesi konusu açığa çıkmıştır. köpekler bir veba illetine mi yakalandı yoksa bir hayvan vahşeti mi yaşanıyor. bahsi geçen kurumdan ziyade köpekleri profesyonel şekilde zehirleyen sapık ruhlu biri yada birileri mi var. bence bu durum derhal komisyon kurularak adli ve gıda tarım ve hayvancılık yetlililerince idari olarak araştırılmalı. gazeteci arkadaşlardan bu konunun sonuna kadar takipçi olmasını ve belediye den de destek verilmesini isterim.

7. Yorum: istabulda boyabatlı 12 10 2017 13:09
dördüncü yorumcu birde utanmadan prof yazmış kuş kadar beynin olmadığını okudum,o hayvancıklardan sadakati, sevgiyi daha çok şey var öğreneceğin.

6. Yorum: vatandaş 12 10 2017 09:48
yaaa biz de inanduk.

5. Yorum: gökbörü 12 10 2017 09:10
zehırlendıkları bal gibi ortada işte , bu ülkede insana bile sahte rapor düzenlenıyo, istendıkten sonra !!!!!!!!!!!!!

4. Yorum: prof 12 10 2017 09:10
selamlar ... vıcdaanı açıdan baktığınızda üzülürsünüz. ama ! köpek sürüsüylü dolu boyabat'ın çok acıl köpeklerden temızlenmesı gerekıyor.ççocuklarımız eşlerımız yerı geldı bız sıkıntı yaşamaktayız. faydası ne kı ? hıçç sokak köpeğı vatandaşa hırlar ısırır.yapanın elıne sağlık muhalıf olacagınıza alın evınızde besleyın!!çoçuğunuz yada eşınız ısırıldığında aklınız başınıza gelecek belkıde parçalar öldürdüklerınde ?? esen kalın

3. Yorum: neden 12 10 2017 08:22
yaw neden

2. Yorum: kamıl 12 10 2017 07:59
bence barınaklarını gorunce sevinçten kalp krizi gecirmişlerdir

1. Yorum: evet 11 10 2017 23:09
çok yerinde bir açıklama olmuş suçu itiraf etmek buna denir halkımızın isteği ve şikayetleri üstüne bu katliam yapılmış denilmiştir artık söylenecek bir söz kalmamıştır sadece sinoptan gelen ekip suçludur bu gerçeği görmemiş birşey yok demiştir konunun bu yönüyle ilgilenilmesi gerekmektedir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Başsavcı İsmail Mermerci Emniyet Müdürü Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyoruz 17 Yıllık Hasret Sona Eriyor Bu kaçıncı kaza? Sinop Üniversitesi Büyümeye Devam Ediyor Barış Karadeniz: “Sinop, Kimsenin Karaca Milli parklara teslim edildi AK Parti Türkeli 6. Olağan Kongresi yapı El freni çekilmeyen otomobil denize düşt Büyükler Develere, Küçükler Midilli Atla Başkan Özhan, TASKK Yönetim Kurulu üyeli Boyabat Yağlı Güreşleri Birincisi Başpeh Rasim Aslan vefat etti Hemşehrimiz Elçin Muslu, Ümmü Sibyan-Zif Halk Güreşlere Yoğun İlgi Gösterdi Boyabatlı Hemşehrimiz Ela Yörüklü, Best Turhalspor, Sinopspor'a Fark Attı: 3-1 Sinop Ülkü Ocaklarından Vitrin Haber gaz Sinop dağlarında görülen canlının ismi o Cumartesi Panayır İzlenimleri-2 Cumartesi Panayır İzlenimleri-1 Cemal Ekiz, Sağlıklı Yaşam İçin Alkol ve Yerel Basın Destek Bekliyor Boyabat Marangozlar küçük sanayi sitesin Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu YEDAŞ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Panayırı Bir Senegalinin Vazgeçi Haber57 Gazetesine Anlamlı Ziyaret Zor Anlar Yaşattılar Kadın Kolları İmza Topladı Boyabat Panayırı Devam Ediyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında Tümü

Kiralık Daire


Oligarşi, Demokrasi, Hukuk Devleti


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Dün-Bugün-Yarın..!


Türk, Türkler ve Türklük Üzerine


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!


“Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri suç sende değil


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:777968
DtGaNi


* ANASAYFA *