E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Bu Köpekler Neden Öldü?

8 Ekim 2017 Pazar günü Boyabat Küçük Sanayi Sitesinde öldürülmüş vaziyette bulunan ve belediye ekiplerince çöp aracına konularak çöpe atılan köpeklerin yapılan incelemesinde, köpeklerde herhangi bir yara, kan, iğne bulgusuna rastlanmadığı açıklandı. Meraktan soruyoruz bu köpekler neden öldü?

Bu konu hakkında gazetemizde de yayımlanan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın açıklaması şöyle; "Hayvan sevgisinin siyasi çıkarlara alet edilmesi üzücüdür. Her ne kadar hayvanların ve hayvanseverlerin yanındaysak, başı boş, hastalıklı ve saldırgan hayvanlardan şikayet eden vatandaşlarımıza da hizmet etmek durumundayız. İki gündür yerel ve ulusal medyada çıkan köpek ölümleri iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvanseverlerin hassasiyetinin kullanılarak Belediyemize yönelik olumsuz algı oluşturma çabası da kabul edilemez. İddiaları art niyetli ve spekülatif çabalar olarak değerlendiriyoruz. Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sinop Şube Müdürlüğünden gelen ekipler, hayvanların üzerinde herhangi bir yara, kan, iğne olup olmadığına bakılarak, yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir” sonuç ortadadır. Bu iddaayı ortaya atanlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın"

Bizde meraktan soruyoruz, bu kadar köpek aynı anda neden ölmüştür, yapılan inceleme tam olarak yapılmışmıdır, köpekleri öldüren sebep insan sağlığı için bir tehdit oluşturmaktamıdır?

Boyabat Gazetesi olarak bu kadar köpeğin ölüm nedenini açıklayan raporu yetkililerden halkımızı bilgilendirme adına talep etmekteyiz. Raporun en kısa sürede tarafımıza ulaştırılacağına inanıyoruz.

Tarih:11 10 2017 21:58(1395) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
11. Yorum: misafir 14 10 2017 13:52
evet köpeklerin öldürülmesi doğal değil ama bundan daha kötüsüde var ben misafir olarak şehrin en kalaba mahallesinde misafirdim burnuma kötü koku geldi sorduğumda hayvan gübresi olduğunu söylediler bu yahu dediğimde şehrin her tarafında olduğunu söyledilr belediye onlara baksın burası şehirmi köymü anlamadım

10. Yorum: ecel 12 10 2017 18:12
ecel gelmiş yapacak bişey yok. ne bi dakka geri ne bi dakka ileri şaşmaz.

9. Yorum: boş haber 12 10 2017 14:39
bence tamamen karalama kampanyası. ya sizin belediyeden başka işiniz yokmu ?

8. Yorum: vahim durum 12 10 2017 14:22
konu öyle bir noktaya gelmiş ki, köpeklerin kimin öldürdüğü yada belediyenin görevini yapmadığı vede gazetecilerin yaptığı haberin boyutu farklı bir zemine sıçramış haklı/haksız aramak yerine; bu köpeklerin garip bir şekilde ölmesi konusu açığa çıkmıştır. köpekler bir veba illetine mi yakalandı yoksa bir hayvan vahşeti mi yaşanıyor. bahsi geçen kurumdan ziyade köpekleri profesyonel şekilde zehirleyen sapık ruhlu biri yada birileri mi var. bence bu durum derhal komisyon kurularak adli ve gıda tarım ve hayvancılık yetlililerince idari olarak araştırılmalı. gazeteci arkadaşlardan bu konunun sonuna kadar takipçi olmasını ve belediye den de destek verilmesini isterim.

7. Yorum: istabulda boyabatlı 12 10 2017 13:09
dördüncü yorumcu birde utanmadan prof yazmış kuş kadar beynin olmadığını okudum,o hayvancıklardan sadakati, sevgiyi daha çok şey var öğreneceğin.

6. Yorum: vatandaş 12 10 2017 09:48
yaaa biz de inanduk.

5. Yorum: gökbörü 12 10 2017 09:10
zehırlendıkları bal gibi ortada işte , bu ülkede insana bile sahte rapor düzenlenıyo, istendıkten sonra !!!!!!!!!!!!!

4. Yorum: prof 12 10 2017 09:10
selamlar ... vıcdaanı açıdan baktığınızda üzülürsünüz. ama ! köpek sürüsüylü dolu boyabat'ın çok acıl köpeklerden temızlenmesı gerekıyor.ççocuklarımız eşlerımız yerı geldı bız sıkıntı yaşamaktayız. faydası ne kı ? hıçç sokak köpeğı vatandaşa hırlar ısırır.yapanın elıne sağlık muhalıf olacagınıza alın evınızde besleyın!!çoçuğunuz yada eşınız ısırıldığında aklınız başınıza gelecek belkıde parçalar öldürdüklerınde ?? esen kalın

3. Yorum: neden 12 10 2017 08:22
yaw neden

2. Yorum: kamıl 12 10 2017 07:59
bence barınaklarını gorunce sevinçten kalp krizi gecirmişlerdir

1. Yorum: evet 11 10 2017 23:09
çok yerinde bir açıklama olmuş suçu itiraf etmek buna denir halkımızın isteği ve şikayetleri üstüne bu katliam yapılmış denilmiştir artık söylenecek bir söz kalmamıştır sadece sinoptan gelen ekip suçludur bu gerçeği görmemiş birşey yok demiştir konunun bu yönüyle ilgilenilmesi gerekmektedir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Şükrü Baş 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesaj Feyzullah Öztürk 10 Ocak Gazeteciler Gün Ülkü Ocak Başkanı Olcay Kılavuz 11 Ocak AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'ndan MHP Verem Sağlığımızı Tehdit Ediyor İYİ Parti İlçe Başkanlığına Teşekkür Edi Sinop basını kahvaltıda bir araya geldi Okul Sporları Voleybol Genç A/B (Kız/Erk Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi K Okul Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kurs Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Orta Tümü

Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Devlet-Toplum-İnsan ve Hukuk


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:756552 DtGaNi

* ANASAYFA *