E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Devl’et

Yılmaz Özdil/15.10.2017/Sözcü

Asrın liderimiz Hollanda’ya insanlık dersi verdi, “Biz Hollanda’yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız, onların cibilliyetinin ne kadar bozuk olduğunu sekiz bin Boşnak’ı nasıl katlettiklerinden tanırız, bunları iyi biliriz” dedi.

*

Asrın liderimiz Srebrenitsa soykırımı için mesaj yayınladı, “tarih eli kanlı katillerin peşini bırakmayacaktır, hak ettikleri cezayı almaları temin edilmelidir, asla unutturulmamalıdır” dedi.

*

Toplu mezarlardan çıkarılıp kimliği belirlenen Boşnakların cenaze törenine katılan asrın liderimiz, “bir insanın ölümü, tüm insanlığın ölümü gibidir, burada insanlık onuru çok ağır yara aldı, Srebrenitsa’nın hafızalardan silinmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

*

Akp kadın kolları Srebrenitsa katliamını unutmadı, 81 ilden gelen Akp kadın kolları il başkanları Akp genel merkezindeki törende Srebrenitsa katliamını kınadı, Akp kadın kolları başkanı “Sırpların yaptığı soykırımda sekiz bin insan öldürüldü, yüzlerce kadına ve küçük çocuğa tecavüz edildi, bugün hâlâ toplu mezarlarda parçalanmış, yakılmış cesetler bulunuyor, Sırpların bu soykırımını asla unutmayacağız” dedi.

*

Akp gençlik kolları Srebrenitsa katliamını unutmadı, Bursa’da açılan fotoğraf sergisiyle Srebrenitsa katliamında ölenler anıldı, Akp gençlik kolları başkanı “müslüman kardeşlerimizin acısı halen yüreğimizde, Sırplar tarafından hunharca katledilen müslüman kardeşlerimizi unutmayacağız, kimseye unutturmayacağız” dedi.

*

Ahmet Davutoğlu Srebrenitsa katliamının yıldönümünde Bosna’ya gitti, “burada sadece kardeşlerimiz katledilmedi, insanlık vicdanı da katledildi, ders alınmalı ve asla unutulmamalı” dedi.

*

Bülent Arınç Srebrenitsa katliamının yıldönümü törenlerine katıldı, “bugün burada, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı şehirdeyim, Srebrenitsa hâlâ mahzun ve gözü yaşlı bir anne gibi, mezar taşı bile olmayan yavruları için gözyaşı döküyorlar, buradaki aziz şehitlerimizin hatırasını asla unutturmayacağız” dedi.

*

Ankara’ya Srebrenitsa Soykırımı Anıtı dikildi. Kur’an tilavetiyle açılan anıtın önünde “şehit çocuğu” şiiri okundu. Akp’li Keçiören belediye başkanı “bu anıtı bizden sonraki nesiller unutmasın diye yaptık” dedi.

*

Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez, Srebrenitsa’ya gitti, öğle namazını kıldırdı, şehitliği gezdi, “Peygamber Efendimiz hadislerinde şehitliği cennete benzetir, burası da cennet gibi bir mekan, bizim milletimiz açısından buradaki savaş Çanakkale Savaşı’nın devamıdır, Çanakkale’de verilen savaş ne ise, burada verilen savaş da odur” dedi.

*

Srebrenitsa katliamı anısına bestelenen ve “Srebrenitsa Cehennemi” olarak bilinen “Srebniçki İnferno” isimli oratoryo, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde icra edildi.

*

Binali Yıldırım Srebrenitsa katliamının yıldönümünde mesaj yayınladı, “müslüman sivil kardeşlerimiz Sırp birlikleri tarafından hurharca katledildi, Türkiye, müslüman kardeşlerinin uğradığı katliamın takipçisi olmaya kararlıdır” dedi.

*
Sırp katliamına sessiz kalmakla suçlanan Emir Kusturica’nın Antalya Film Festivali’ne jüri başkanı yapılması, Akp tarafından şiddetle protesto edildi, yandaş medya ortalığı ayağa kaldırdı, “Sırp destekçisi yönetmen, CHP’li belediye tarafından davet edildi” manşetleri atıldı. Emir Kusturica tepkiler üzerine jüri başkanlığından çekildi.

*

TBMM genel kurulunda, Srebrenitsa katliamının sembolü olan beyaz-yeşil Srabrenitsa çiçeği dağıtıldı. Çiçekleri tüm milletvekillerine dağıtan Akp milletvekili, basın toplantısı düzenledi, “bu çiçek tüm müslümanların muskası olmalı, herkesi bu mücadeleye davet ediyorum, Sırp katliamını asla unutturmayacağız” dedi.

*

“Srebrenitsa Anneleri Kayıplarını Arıyor” isimli belgesel, TRT’de yayınlandı.

*

Asrın liderimiz TBMM kürsüsünden konuştu, “Srebrenitsa’nın yıldönümünde yine ruhen tüm dualarımızla Srebrenitsa’daydık, biliyorsunuz, Sırp makineleriyle topluca katledildiler, toplu mezarlara gömüldüler, katliama kumanda eden ‘Kasap’ lakaplı Sırplar yargılanmak üzere Lahey’e gönderildi, Srebrenitsa vicdanların nasıl karardığını, insani değerlerin nasıl ayaklar altına alındığını göstermesi bakımından önemlidir, Srebrenitsa’yı unutmayacağız ve unutturmayacağız, Srebrenitsa’nın acısını her daim diri tutacağız, Bosna Hersek’in efsanevi kahramanı, büyük lider, büyük devlet ve gönül insanı Aliya İzzetbegoviç ebediyete intikalinden 24 saat önceki görüşmemizde hasta yatağında elimi tutmuş ve Bosna size emanet demişti. Emanetinin emin ellerde olduğunu, emanetine her daim sahip çıkılacağını buradan bir kez daha ifade ediyorum.”

*

Ve dün…

*

Emanete her daim sahip çıkan asrın liderimiz “Sırbistan’la imzaları attık, beş bin ton et ithal edeceğiz, Sırbistan devlet başkanına güven ve itimatımız tam, gerçek dostumuz olduğunu gösteren Sırbistan devlet başkanına şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

*

Devl’et dediğin,
Cumhuriy’et dediğin,
Hüküm’et dediğin işte böyle olur.

*

Mill’et dediğin de böyle olur tabii.
Hadi cümleten afiy’et olsun!

Tarih:15 10 2017 22:20(1115) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: aslan 22 10 2017 09:41
"boyabatli"m, anlamak için okumak gerekir? okudugunu anlamak için de kafatasinin içindeki çok karmasik organi harekete geçirmek lazim! en önemlisi de kimseye angaje olmadan kendimizi "özgür" hissetmektir?! bu kurallara uyarak okunursa, çok güncel konulari isleyen yilmaz özdil'i her "adem" anlar...

1. Yorum: boyabatlı 16 10 2017 13:35
lan bende bişey diyor zannettim okudumya


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:557136 DtGaNi

* ANASAYFA *