E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekonomisi Geliştirilmeli

CHP Sinop Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Barış Karadeniz, atık ekonomisinin yerli bir kaynak olarak ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını söyledi. Karadeniz, “Üretim artıp ekonomi büyüdükçe atık yönetimi daha da stratejik ve çevresel bir önem kazanmıştır. Atık yönetimi ve geri dönüşüm ekonomisini geliştirmek, ülkemizi hammadde ve enerji açısından avantajlı hale getirecektir. Atık ekonomisi geliştikçe açıklar da kapanacaktır” dedi.

CHP’li Barış Karedeniz, bu yıl 8’incisi düzenlenen Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi panelinde (TÜRKTAY) konuştu. Türkiye’nin geri dönüşüm ve atık yönetimi alanlarındaki paydaşları bir araya getiren etkinlik ve atık ekonomisini güçlendirmeyi hedefleyen TÜRKTAY’ın “Türkiye’nin çevre politikaları” oturumunda konuşan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, sürdürülebilir kalkınmaya hizmet eden atık yönetimine ve geri dönüşüm sistemine sahip bir Türkiye’nin, ekonomisinin de güçlü olacağını ifade etti.  “Atık ekonomisi, ülkemizin yerli kaynağı olabilir” diyen Karadeniz şöyle devam etti:

“Avrupa Birliği ülkeleri geri dönüşüm sektörünü 2020 yılında en büyük 2’inci sektör olarak hedefliyor. Milli kaynak çeşitliliğini sağlayamayan ekonomilerde ithalata bağlı olarak cari açık, istihdam sorunu ve yetersiz sanayi üretimi sorunları ortaya çıkar. Bu sorun beraberinde döviz ihtiyacına bağlı olarak dışa bağımlılığı artırır. İthal edilmiş, parası döviz olarak ödenmiş hammaddelerin atıklarının bile doğru değerlendirildiğinde en az bu hammaddeler kadar ekonomik değerleri var. Atıklar, yerli bir kaynak olarak dışa bağımlılığı azaltacaktır.”

“NÜKLEER SANTRALLERE İHTİYACIMIZ YOK”

Sinop’a, halkın istememesine rağmen nükleer santral kurulmaya çalışıldığını anlatan Çevre Komisyonu Üyesi Barış Karadeniz, Türkiye’nin enerji açığını kapatmak için nükleer santrallere ihtiyaç duymadığını, atık ekonomisi ile bile enerji açığının kapatılabileceğini ve dışa bağımlılığın önlenebileceğini söyledi. Karadeniz, “Nükleer santraller beladır. Ülkemizin enerji ihtiyacını kapatmak için nükleer santrallere ihtiyaç yok. Bu sadece nükleer lobinin algı yönetimi. Oysa, atıklardan enerji üretimi yatırımlarını artırmak ve geliştirmek enerji güvenliğimize artıracak, yeni istihdam olanakları yaratacaktır” diye konuştu.

Tarih:19 10 2017 11:30(106) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi mi? Sev Sinopspor Şarkışla’dan Beraberlikl Çöp Polemiği, Hız Kesmedi Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı: Kö Akşam Saatlerinde Apartmanda Baca Tutuşt Sinoplular Her Ay Kabakçı Konağında Bir Sinop Üniversitesi Rektörü Küresel Katıl Hüseyin Kocaoğlu vefat etti Karaçaygöleti Köyü Derneği Sinop Tanıtım Türk Büro-Sen Sinop'ta bir araya geldi Boyabat'ta Memurların Mesai Saatleri Değ Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 2 Yara Cemile Dayıbaş hanımefendi vefat etti Döndü Dilek hanımefendi vefat etti Başkan Çakıcı Temsili Uçakla Tur Attı İyi Parti Gerze İlçe Başkanı Belli Oldu Tüp alev aldı… Korkulan olmadıR Jandarmadan silah ve uyuşturucu operasyo Sinop İş Dünyası Türkiye Sahnesinde Adnan Altun vefat etti Kezban Bacak hanımefendi vefat etti BOTAŞ, Boyabat Doğalgazı için çelik boru Boyabat’ta 12 Noktaya “Mobes Belgelerini Aldılar Tünelde hız cezasına '1 km makul' iptali Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erşan at Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti Boyabat Dörtyolda Motosiklet Kazası: 1 H Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak! Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Me Örnek Almak Lazım Değil mi? Fakat…. Kırklareli müftü yardımcısından Atatürk& Yaşlılar Evi Tamamlanıyor Kamyon devrildi: 1 ağır yaralı Sinop KYK‘dan Mübadele Derneğine Z "Gerze Kafese Alınamaz" Alaaddin Akkuş vefat etti Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti Selma Alaslan hanımefendi vefat etti Marketçi ile hırsız karşılaşınca... Yerli arabaya Erbakan adı verilsin ve ar Özel Eğitim Kursu Başlıyor Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders ki Kestiği ağaç üstüne düşen adam öldü Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor Meryem Kara hanımefendi vefat etti Adliye Çevresinde Emniyet Tedbirleri Zir “Doğa Katliamına ”Dur Demek Kız İmam Hatip Lisesi 10 Atatürk'ün 79. Tümü

Ali Çakar Ticaret PETLAS Bayii


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi


TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir


Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)


Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri


Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Banka kapısı önüne çamurlu meslerini bırakan teyze...


Kim Ne Kadar Gavur?


Haykırış -II


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:688538 DtGaNi

* ANASAYFA *