E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekonomisi Geliştirilmeli

CHP Sinop Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Barış Karadeniz, atık ekonomisinin yerli bir kaynak olarak ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını söyledi. Karadeniz, “Üretim artıp ekonomi büyüdükçe atık yönetimi daha da stratejik ve çevresel bir önem kazanmıştır. Atık yönetimi ve geri dönüşüm ekonomisini geliştirmek, ülkemizi hammadde ve enerji açısından avantajlı hale getirecektir. Atık ekonomisi geliştikçe açıklar da kapanacaktır” dedi.

CHP’li Barış Karedeniz, bu yıl 8’incisi düzenlenen Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi panelinde (TÜRKTAY) konuştu. Türkiye’nin geri dönüşüm ve atık yönetimi alanlarındaki paydaşları bir araya getiren etkinlik ve atık ekonomisini güçlendirmeyi hedefleyen TÜRKTAY’ın “Türkiye’nin çevre politikaları” oturumunda konuşan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, sürdürülebilir kalkınmaya hizmet eden atık yönetimine ve geri dönüşüm sistemine sahip bir Türkiye’nin, ekonomisinin de güçlü olacağını ifade etti.  “Atık ekonomisi, ülkemizin yerli kaynağı olabilir” diyen Karadeniz şöyle devam etti:

“Avrupa Birliği ülkeleri geri dönüşüm sektörünü 2020 yılında en büyük 2’inci sektör olarak hedefliyor. Milli kaynak çeşitliliğini sağlayamayan ekonomilerde ithalata bağlı olarak cari açık, istihdam sorunu ve yetersiz sanayi üretimi sorunları ortaya çıkar. Bu sorun beraberinde döviz ihtiyacına bağlı olarak dışa bağımlılığı artırır. İthal edilmiş, parası döviz olarak ödenmiş hammaddelerin atıklarının bile doğru değerlendirildiğinde en az bu hammaddeler kadar ekonomik değerleri var. Atıklar, yerli bir kaynak olarak dışa bağımlılığı azaltacaktır.”

“NÜKLEER SANTRALLERE İHTİYACIMIZ YOK”

Sinop’a, halkın istememesine rağmen nükleer santral kurulmaya çalışıldığını anlatan Çevre Komisyonu Üyesi Barış Karadeniz, Türkiye’nin enerji açığını kapatmak için nükleer santrallere ihtiyaç duymadığını, atık ekonomisi ile bile enerji açığının kapatılabileceğini ve dışa bağımlılığın önlenebileceğini söyledi. Karadeniz, “Nükleer santraller beladır. Ülkemizin enerji ihtiyacını kapatmak için nükleer santrallere ihtiyaç yok. Bu sadece nükleer lobinin algı yönetimi. Oysa, atıklardan enerji üretimi yatırımlarını artırmak ve geliştirmek enerji güvenliğimize artıracak, yeni istihdam olanakları yaratacaktır” diye konuştu.

Tarih:19 10 2017 11:30(159) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Heyelan Yolu Trafiğe Kapattı Yaşar Topçu YBO’lu Irmak'a Ulusal Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına ad Türkiye ilk kez ‘özgür olmayanR AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaret Açık Bilgileri Değil Üye İsimlerini İsti Başkan Feyzullah Öztürk Pazarda Esnaflar Prof. Şimşirgil'den ilginç çıkış: Türk o Ayancık İlçesi 2 Adet Yeni Mendirek Kaza Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Tümü

Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Uyuşturucu Bölüm Bir


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:817354 DtGaNi

* ANASAYFA *