E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Kadın Kolları İmza Topladı

Bir çok örgüt ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın tepkisine rağmen Meclis Genel Kurulu’na getirilen müftülere nikah kıyma yetkisini içeren tasarı kabul edildi. İtirazların sürmesi üzerine kanunun geri çekilmeyeceği kamuoyuna bildirildi.

Kanuna itirazlar devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı. Sinop Uğur Mumcu Meydanı’nda Sinop Chp Kadın Kolları imza topladı.

Vatandaşlara kanun hakkında bilgi veren Kadın Kolları Üyeleri bilgi mektubu da dağıttı.

Dağıtılan mektupta;

‘’Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair kanun Tasarısı’’ içinde yer alan, ‘’Müftülüklere Resmi Nikah Kıyma Yetkisinin Verilmesine İlişkin’’ madde tüm itirazlarımıza karşın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi.

Müftülüklere resmi nikah kıyma yetkisinin verilmesi, Anayasa’nın değişmez ilkelerinden ‘’ Laiklik İlkesi’ne’’ aykırıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olan müftülük makamı, din işleri ile yetkili ve görevlidir. Nikah, bir Dünya işidir.1926 Medeni Yasamız kadın-erkek eşitliğinigözeterek ve toplumumuzda en çok kadınların ezildiğini dikkate alarak evlilik birliğinde tam eşitliği sağlama amacı ile düzenlenmiştir. Resmi nikah evlilik birliği içinde evliliğe verilen emeği ve birliğin ürünü olan çocukların haklarını korur.

Bu yasanın geçmesi halinde; kadınların hakları korunmayacak, toplumsal barış bozulacaktır. Bu kaygılarla, Anayasa Mahkemesi’ni laik hukuku ve bu hukukun güvence altına aldığı kadın ve kız çocuklarının haklarını korumaya, bu düzenlemeyi iptale davet ediyoruz ibareleri yer aldı.

Kaynak: Haber57

Tarih:21 10 2017 20:59(202) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: milat 21 10 2017 23:09
size ne size ne,sen müftüye nikah kıydırma seni zorlayan mı var. nikah dünya işiymiş öylemi ? tövbe haşa allah karışamaz onun bize gönderdiği peygamberimizin yaptığı şekliyle yani islami usule göre evelenemyiz. sapık din düşmanlığından başka bi izahı yok yaptığınızın.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi mi? Sev Sinopspor Şarkışla’dan Beraberlikl Çöp Polemiği, Hız Kesmedi Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı: Kö Akşam Saatlerinde Apartmanda Baca Tutuşt Sinoplular Her Ay Kabakçı Konağında Bir Sinop Üniversitesi Rektörü Küresel Katıl Hüseyin Kocaoğlu vefat etti Karaçaygöleti Köyü Derneği Sinop Tanıtım Türk Büro-Sen Sinop'ta bir araya geldi Boyabat'ta Memurların Mesai Saatleri Değ Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 2 Yara Cemile Dayıbaş hanımefendi vefat etti Döndü Dilek hanımefendi vefat etti Başkan Çakıcı Temsili Uçakla Tur Attı İyi Parti Gerze İlçe Başkanı Belli Oldu Tüp alev aldı… Korkulan olmadıR Jandarmadan silah ve uyuşturucu operasyo Sinop İş Dünyası Türkiye Sahnesinde Adnan Altun vefat etti Kezban Bacak hanımefendi vefat etti BOTAŞ, Boyabat Doğalgazı için çelik boru Boyabat’ta 12 Noktaya “Mobes Belgelerini Aldılar Tünelde hız cezasına '1 km makul' iptali Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erşan at Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti Boyabat Dörtyolda Motosiklet Kazası: 1 H Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak! Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Me Örnek Almak Lazım Değil mi? Fakat…. Kırklareli müftü yardımcısından Atatürk& Yaşlılar Evi Tamamlanıyor Kamyon devrildi: 1 ağır yaralı Sinop KYK‘dan Mübadele Derneğine Z "Gerze Kafese Alınamaz" Alaaddin Akkuş vefat etti Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti Selma Alaslan hanımefendi vefat etti Marketçi ile hırsız karşılaşınca... Yerli arabaya Erbakan adı verilsin ve ar Özel Eğitim Kursu Başlıyor Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders ki Kestiği ağaç üstüne düşen adam öldü Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor Meryem Kara hanımefendi vefat etti Adliye Çevresinde Emniyet Tedbirleri Zir “Doğa Katliamına ”Dur Demek Kız İmam Hatip Lisesi 10 Atatürk'ün 79. Tümü

Ali Çakar Ticaret PETLAS Bayii


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi


TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir


Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)


Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri


Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Banka kapısı önüne çamurlu meslerini bırakan teyze...


Kim Ne Kadar Gavur?


Haykırış -II


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:688576 DtGaNi

* ANASAYFA *