E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Haykırış -II

-Amerikalı Arkeolog Owen Doonan -Fener Rum Patriği Bartholomeos Ziyareti -Amerika’da Sinop Etkinliği -Balatlar Yapı Topluluğu Kazısı -Sinop Kültür ve Turizm Derneği...

Yunanlı bir kalpazan ve müptezel olan Diyojen’in heykelini şehrin tam da girişine koyarak Yunan şehri imiş algısı yaratılmak istenmesi, Balatlar Yapı Topluluğunda iki taş parçasına Balatlar Kilise denilmesi ve Yunanistan’dan gelen ve papaz eşliğinde burada ayin yapılması, Fener Rum Patriğinin ziyaret edilmesi, Amerika da sözde Sinop Festivali düzenlenmesi, Sinop’ta Meydan Kapı (Süleymaniye) Camisine tadilat esnasında haç sembolünün konulmasının ortaya çıkması ve son olarak Balatlar Yapı Topluluğu adı altında yapılan kazı çalışmalarındaki soru işaretleri Sinop kamuoyunda dikkatleri çekti.

Velhasıl…

Sinop’ta Balatlar Yapı Topluluğu ve Arkeolojik kazılar adı altında yıllardır kazı çalışmaları yapıldığı biliniyor.

Yapılan bu çalışmaların farklı boyutlara geldiğini gören Sinop’ta Halksesi.com ve Boyabat Manşet İnternet Haber Sitesi yıllardır mücadele etti ve etmeye de devam ediyor.

Sinop’ta gelişen bu olayları mercek altına alıp uzun süredir araştırmalar ve sitemizde haberler yapmıştık. Bunun sonucunda Sinopluların tüm bu konuları bilmesi hakkına sahip olduğunun gerektiğini düşünerek ilk anından bu güne kadar olan tüm gelişmeleri tekrardan siz değerli hemşehrilerimizle paylaşıyoruz.

Ayrıca tüm bu gelişmelerin tesadüf mü olduğu veyahut altında başka lobi çalışmaları olup olmadığını öğrenmek ve araştırmak için devlet yetkililerimizi göreve davet ediyoruz.

VARAN-1

Amerikalı Arkeolog Owen Doonan…

Sinop’ta uzun yıllar Amerikalı Arkeolog Owen Doonan arkeolojik kazılar talebinde bulunuyor ve yapıyordu. Owen Doonan'ın çalışmalarında ise Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin Başkanı Cemalettin Kaya'nın yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Son olarak yakın zamanda Owen Doonan arkeolojik kazı yapmak için gerekli kurumlara başvuru yapar. Bu kişi ye bakanlık kazı izni vermeden önce Kültür ve Turizm Bakanlığı müfettişini göndererek kazı çalışmalarını ve bu kişilerin araştırılmasını ona göre karar vereceğini belirterek ve hazırlanan rapor ‘un sonucunda ise Owen Doonan'a kazı izni verilmediği söylentileri ortaya çıktı.

Ayrıca Owen Doonan'nın ekibinden olan bazı kişilerin ise sosyal medya paylaşımlarında Türkiye aleyhine propaganda yaptığı, ülkemizde yapılan her türlü eylemlere katıldığı (GEZİ OLAYLARI)terör örgütleri lehine paylaşımlar ve Cumhurbaşkanımıza hakaret içerikli paylaşımlar yapıldığı sonrasında ise Owen Doonanın ekibinin Türkiye'ye girişi yasaklandığı ileri sürülüyor.

Şimdi Soruyoruz…

-Amerikalı Arkeolog Owen Doonan Kim?

20 yıldır Sinop’ta bulunan bu şahsın Türkiye'de ve Sinop’ta ne yaptığı, neyin peşinde olduğu, kimlerle bağlantısı ve irtibat halinde olduğu, ajanlık faaliyetleri içinde olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır.

VARAN-2

Fener Rum Patriği Bartholomeos Ziyareti…

Sinop’tan bir heyet Fener Rum Patriği Bartholomeosu ziyarete gidiyor. Bu ziyareti Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin organize ettiği iddia ediliyor.

Sinop Valisinden, Milletvekillerinden, Belediye Başkanından, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden ve diğer STK'lardan habersiz sözde Sinop'ta inanç turizmini kentte de başlatabilmek amacıyla Fener Rum Patriği Bartholomeos'u ziyaret etmelerin aslında amacının bu olmadığı farklı algı yaratılmak istenildiği ileri sürülmüştü.

Şimdi Soruyoruz…

-Fener Rum Patriği neden ziyaret edildi?

-Rum Patriği ile hangi konuyu görüştünüz?

-Özellikle Yanlış olduğunu açık net ortaya çıkan ‘dinler arası diyalog’ safsatası, İslam'ı diğer dinlerle eşitleme gayesi güden bir projedir. Bu projenin baş mimarlarından olan FETÖ 'nün ortağı Bartholomeos'un Sinop'a kazandıracağı ne olabilir?

-Sinop’ta Rum-Yunan lobisi mi yapılmak isteniliyor?

-Sinop’ta Mithridates hayranları tarafından Pontus Rum hayallerimi kuruluyor?

VARAN-3

Amerika’da Sinop Etkinliği…

Amerika Newyork'ta 4 Mayıs Perşembe günü " Sinop Festivali 2017 " denilen ev sahipliğini "Explorers Club - Kaşifler Kulübünün yaptığı Karadeniz'in Kıyılarında Mithridates Krallığı Arayışı Gezisi Amerikalı Arkeolog Owen Doonan arkeolojik bir keşif diye anlattığı Sinop'un canlı kültür ve tarihini kutlayan özel bir etkinlik düzenlendi.

Bu etkinliğe yine Sinop’tan sadece Fener Rum Patriği ziyaretine gidenlerin çoğunlukta olduğunu görüyoruz.

Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin burada yine boy gösterdiğini Sinop’tan hiçbir Devlet yetkilisinin ve STK’ların olmadığı da gözlerden kaçmıyor.

Şimdi Soruyoruz…

-Amerika da yapılan bu etkinliğin amacı nedir?

-Etkinlikten Sinop’ta ki Devlet yetkililerin haberi var mıydı?

-Amerikalı Arkeolog Owen Doonan’la Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin bağlantısı nedir?

VARAN-4

Balatlar Yapı Topluluğu Kazısı…

Sinop'ta bir otelde 8. Yıl Balatlar Kazısı Sunumu Yapılmış. Sunumun başkanlığını kazı çalışmaları başkanı Prof. Dr. Gülgün Köroğlu yapmış. Bir otelde gerçekleşen sunum toplantısını Cemalettin Kaya'nın Başkanı olduğu Sinop Kültür ve Turizm Derneği düzenlemiş.

Sunumda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve Balatlar Yapı Topluluğu kimilerine göre de Balatlar Kilisesi dedikleri yerin Kazı Başkanı Prof. Dr. Gülgün Köroğlu bir açıklamasın da, iç kalenin onarımı sırasında yapının bu kısmının Selçuklular döneminde yıkıldığını tahmin ettiklerini söyledi. Bölümleri yeniden belirlediklerini, kazı sırasında Selçuklu sikkeleri de bulduklarını da belirtti.

Şimdi Soruyoruz…

- Prof. Dr. Gülgün Köroğlu kazı çalışmaları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, DÖSİM, Sinop Valiliği, Sinop Belediye Başkanlığı, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Sinop Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü’nün destekleri ile sürdürüldüğü bir çalışmada Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin düzenlemiş olduğu panelde neden sunum yapma gereği duydu?

-Köroğlu ,Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin Başkanı Cemalettin Kaya’nın düzenlediği kazı çalışmaları hakkında ki son sunumunda Selçuklunun Sinop tarihine zarar verdiğini söyledi mi?

-Kazı çalışmalarının başkanı Prof. Dr. Gülgün Köroğlu, kazı çalışmalarını Bakanlıkla mı, yoksa Sinop Kültür Ve Turizm Derneği İle mi bağlantılı yapıyor?

-Köroğlu’nun açıklamaları yeterli mi, hakikat içeriyor mu, başka nedenleri var mı?

-Yapılan bu sunum ‘da neden Vali yok, Milletvekilleri yok, Belediye Başkanı yok, Sinop Kültür Turizm İl Müdürü veya yetkilisi yok,STK 'lar yok…vs.vs. vs…YOKKK?

-Sinop’tan bazı kişilerin Fener Rum Patriği ziyaretine gittiğinde Prof. Dr. Gülgün Köroğlu da neden gitti?

VARAN-5

Sinop Kültür ve Turizm Derneği…

23 Şubat 1993 tarihinde Sinop’un Kültür ve Turizminin gelişmesine katkıda bulunmak için kurulan bir dernek olduğu ortaya çıkıyor. Bu görevini ne kadar düzgün yaptığı muamma olarak görülüyor.

Araştırmalarımız sonucunda her yerde karşılaştığımız bu derneğin öncelikle logosundaki Diyojen resmi dikkatleri çekiyor.

Şimdi Soruyoruz…

- Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin logosunun Diyojenin resmi olması neden?

-Sinop kala kala bir Diyojene mi kaldı?

- Araştırmalarımız sonrasında özellikle Amerikalı Arkeolog Owen Doonan’la, Fener Rum Patriği Bartholomeos Ziyaretinde, Amerika’da Sinop Etkinliğinde ve Balatlar Yapı Topluluğu Kazısında boy gösteren bu derneğin görevi nedir, başka çalışmalar yapıyor mu?

- Sinop Kültür ve Turizm Derneği üyeleri tüm bu gelişmelerden ne kadar haberdar?

-Sinop tarihi araştırmaları ve inanç turizmi sözlerinin arkasına sığınıp ecdadımızın yadigârı Ayasofya Camisiyle iki taş parçası balatlar kilisesi dedikleri yeri bir tutan Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Cemalettin Kaya’nın amacı nedir?

SONUÇ:

Sinoplular Tüm Bu Sorulara Cevap Bekliyor.

Daha Kendi Öz Değerlerimize Yeterince Sahip Çıkılmazken Sinop’un Tarihini Araştırma Safsatalarına Ve Sinop Turizmini Düşünüyoruz Bahanelerine Sinoplular İnanmıyor.

SİNOP...

Tarihi Ve Kültürü İle Türk Milletinin Kendi Olma Bilinci Ve Mücadelesinin Canlı Örneğidir.Selçuklunun, Beyliklerin, Osmanlının Ve Son Olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Çatısı Altında Müslümanlık Ve Türklükle Yoğrulmuş Vatansever Mutlu Bir Şehrimizdir!

Hemşehrilerimiz Akıllıdır Ne Sinop’a Ne Türkiye’ye Zarar Verebilecek Kirli Senaryoların İçinde Olmadı… OLMAZZZ..!

Dikkat:

Sinop’ta Yunan-Rum Lobisi Yapmaya Çalışanlar Olursa…

Onlara da Sözüm Şudur ki

Sinop Sahipsiz Değil

Veee…

Nerede Yaşadığınızı Asla Unutmayın!

Not:

Bugün Önemsiz Gibi Gelen Bazı Konular

Tedbir Alınmazsa

Yarın Büyüyüp Sorun Hale Gelecektir!

Bunun İçin…

Akıl Sonradan Ah Çekmek İçin Değil, Düşünüp Tedbir Almak İçindir.

Hakikat Tektir!

Vesselam..!

Kırık Kalem

Kaynak: Boyabat Manşet.com

Tarih:01 11 2017 21:37(9898) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Karaman ilinden selamlıyorum İnsan Kime Kırılır, Dost Bildiğine... Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!! Gölge Adam; Sosyal Hayata Bakışta Eğitim Boyabat Sırık Kebabı'nın Tescili ve Coğr TÜRK KİMDİR ? Hayatımdan Bir Kesit ve Bugünlere Dair Yumurta mı Tavuktan, Tavuk mu Yumurtadan Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anla Varmıyız? Hasan Boğuldu Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler… Mete Çağdaş Yazdı HİS Corona Sonrası Ekonomi, Siyaset Müslümanlar İçin En Büyük Tehlike Tevhid 23 Nisan'ın,TBMM'nin Yani Türkiye Cumhur Mal Sahibi, Mülk Sahibi Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koro Arkadaş mı, Dost mu? 36 şehit yada bir kaç tane şehidimiz Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun İlim ve Samimiyet Doğu Türkistan... Boyabat Belediyesi! Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER? Sinop Üniversitesi ve STK’lar(ı) Azar Azar Oldu Osmanlı’da hayvan sevgisi Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum.. İnancın gereği, temelleri, kriterleri Köprüden Önce Son Çıkış; ’’A İbretle Okuyunuz! Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldır Sinop gezisi izlenimlerim Ümit Ettiklerimiz Gelecek Yine bir 24 Kasım ve 23 yıl sonra bir 24 Haykırış -II Sinop'ta Kaç Tane Böyle Belediye Başkanı Tevekkül.! Dün-Bugün-Yarın..! Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevic Haykırış..! Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Re Gerçek sivil toplum anlayışı Baybars'tan Günümüze İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtara İtirazım Var..! Ülkücüler MHP’ye Oy Vermelidir (!? Sen Ne Ayaksın Be Karga ? Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *