E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Durağan Çöp Altında, İktidar Muhalefet Avında!

CHP Durağan ilçe başkanı M. Ali KOÇ Sinop belediyesine kesilen cezaya ve onun üzerinden yapılan eleştirilere Durağandaki çöp sorununu örnek göstererek sert cevap verdi.

Koç, iktidar cephesinin yanlı ve taraflı davrandığını iddia ederek; “kendi sözlerini unutanlar, kendi belediyelerinin durumunu görmeyenler Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının işareti üzerine CHP’ye yüklenmeye başlamışlardır. Kamuoyunda CHP’yi rencide etmek, baskı altına almak için devlet gücünü devreye soktukları görülmektedir. Oysa 2014 yerel seçimlerinde özellikle ilçemizde çöp sorununu diline dolayanlar, çözeceğiz diyenler çöplerin hala yandığının, akarsuya karıştığını, koca bir ilçenin üstüne kabus gibi çöktüğünü, koktuğunu hastalık yaydığını unutmuşlardır.

Ceza kesilecekse önce yıllardır Duırağan’ın içme suyunun üstünde yer alan ve her yaz kokusu, dumanı ile Durağanlının başına dert olan çeltik zamanı getirdiği çöp ve hastalıklarla, üreticimizi tehdit eden Durağan’da ki çöp sorunu yıllardır Durağan’ın kanayan yarasıdır.  Her dönem çözeceğiz, bitecek vaadleri ile ilçe halkını oyalayan iktidar öncelikle kendi belediyesinin bu en ağır yükünü üstünden almalı Durağan’ı ve Durağanlıları bu beladan kurtarmalıdır. Biz elbetteki belediyelere haksız yere bir ceza kesilmesini halka ayrı bir külfet yüklenmesini kabul etmiyoruz.

Ama özellikle Durağan’a ve Durağan halkının gözüne iktidarın ve yandaş medyasının olayları çarpıtan kendi gözündekini çöpü görmeyen ama iktidar gücü ile kendinden olmayanlara nasıl bir baskı kurduğunu göstermek için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Çünkü bizler yıllardır Durağan olarak çöp sorunu ile boğuşuyoruz. Yalnızkavak ve Durağan halkının yanarken dumanı ile boğulduğu, kokusu ile çektiği bu çöp yığını kabusumuz olmaya devam ediyor. Ama iktidar cephesi kendi belediyelerine bir şey demezken, muhalefet partisine üstelik vahşi depolama sorunu çözülmüş, katı atık tesisi devreye alınmış, istasyonlarla taşıma işlemine başlamış. CHP’li bir belediyeye uyguladığı yandaş Medyası ile linç etmeye kalktığı bir dönemde çifte standardı bırak, yanan, akarsuya karışan, hastalığa davetiye çıkaran Durağanlıya kabus yaşatan Durağan çöplüğüne bak. İhmal varsa kendi belediye başkanına sor! Vaadini hatırlat, bu sorunu çöz!Çünkü Durağanda hala vahşi depolama yok. Gelişi güzel çöp yığınları ile koca bir ilçe kabusu yaşarken bunu görmeyen iktidarın bu tutumunu da Durağan halkının ve Sinop kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. İktidarın kendi belediyeleri çöp yığınları ile halka kabusu yaşatırken muhalefete ceza kesmesi sadece vicdanın ve aklın kararması devlet gücünün taraflı olarak kullanılmasıdır. Yasa ve yasalar herkes için geçerlidir. Madem bu kadar çevreci ve doğa dostusunuz bi zahmet bizim sorunu da çözün ya da ilgililer hakkında gerekli işlemleri yapın. Bu durum gösteriyor ki; Durağan çöp altında, iktidar muhalefet avında!” ifadeleri ile yüklendi.

ÇÖPÇÜ TEMİZLETMEDİ, BELEDİYE GÖRMEDİ!’

AKP İl Başkanı Ali Çöpçü’ye de yüklenen Koç, AKP il Başkanı Ali Çöpçü’nün bir kente nasıl ihanet ediliyor görmek istiyorsa kendisini Durağan çöplüğüne davet ediyoruz dediği açıklamasında; “sayın başkan önce kendi belediyelerinin 2014 seçimlerinde verdiği vaadleri incelesin. İktidar kendi seçtiği belediye başkanlarının çöp yığınları arasında kaybolduğunu unutmuş. Durağan ve Boyabat çöplüğünün sürekli haber olduğunu unutmuş. Bu çöpler temizlenir diyerek önce kendi getirdikleri adayları bu yöre halkı belediye başkanı yaptı. O yetmedi belki çöpler kalkar diyerek soy ismi gibi çevreci bir il başkanı seçti. Lakin gel gör Çöpçü temizletmiyor, iktidar umursamıyor çöp yığınları ile Durağan yaşamaya devam ediyor ” dedi.

Tarih:09 11 2017 20:45(764) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Yaşar Topçu YBO’lu Irmak'a Ulusal Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına ad Türkiye ilk kez ‘özgür olmayanR AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaret Açık Bilgileri Değil Üye İsimlerini İsti Başkan Feyzullah Öztürk Pazarda Esnaflar Prof. Şimşirgil'den ilginç çıkış: Türk o Ayancık İlçesi 2 Adet Yeni Mendirek Kaza Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Şükrü Baş 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesaj Tümü

Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Uyuşturucu Bölüm Bir


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:797367 DtGaNi

* ANASAYFA *