E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Durağan Çöp Altında, İktidar Muhalefet Avında!

CHP Durağan ilçe başkanı M. Ali KOÇ Sinop belediyesine kesilen cezaya ve onun üzerinden yapılan eleştirilere Durağandaki çöp sorununu örnek göstererek sert cevap verdi.

Koç, iktidar cephesinin yanlı ve taraflı davrandığını iddia ederek; “kendi sözlerini unutanlar, kendi belediyelerinin durumunu görmeyenler Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının işareti üzerine CHP’ye yüklenmeye başlamışlardır. Kamuoyunda CHP’yi rencide etmek, baskı altına almak için devlet gücünü devreye soktukları görülmektedir. Oysa 2014 yerel seçimlerinde özellikle ilçemizde çöp sorununu diline dolayanlar, çözeceğiz diyenler çöplerin hala yandığının, akarsuya karıştığını, koca bir ilçenin üstüne kabus gibi çöktüğünü, koktuğunu hastalık yaydığını unutmuşlardır.

Ceza kesilecekse önce yıllardır Duırağan’ın içme suyunun üstünde yer alan ve her yaz kokusu, dumanı ile Durağanlının başına dert olan çeltik zamanı getirdiği çöp ve hastalıklarla, üreticimizi tehdit eden Durağan’da ki çöp sorunu yıllardır Durağan’ın kanayan yarasıdır.  Her dönem çözeceğiz, bitecek vaadleri ile ilçe halkını oyalayan iktidar öncelikle kendi belediyesinin bu en ağır yükünü üstünden almalı Durağan’ı ve Durağanlıları bu beladan kurtarmalıdır. Biz elbetteki belediyelere haksız yere bir ceza kesilmesini halka ayrı bir külfet yüklenmesini kabul etmiyoruz.

Ama özellikle Durağan’a ve Durağan halkının gözüne iktidarın ve yandaş medyasının olayları çarpıtan kendi gözündekini çöpü görmeyen ama iktidar gücü ile kendinden olmayanlara nasıl bir baskı kurduğunu göstermek için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Çünkü bizler yıllardır Durağan olarak çöp sorunu ile boğuşuyoruz. Yalnızkavak ve Durağan halkının yanarken dumanı ile boğulduğu, kokusu ile çektiği bu çöp yığını kabusumuz olmaya devam ediyor. Ama iktidar cephesi kendi belediyelerine bir şey demezken, muhalefet partisine üstelik vahşi depolama sorunu çözülmüş, katı atık tesisi devreye alınmış, istasyonlarla taşıma işlemine başlamış. CHP’li bir belediyeye uyguladığı yandaş Medyası ile linç etmeye kalktığı bir dönemde çifte standardı bırak, yanan, akarsuya karışan, hastalığa davetiye çıkaran Durağanlıya kabus yaşatan Durağan çöplüğüne bak. İhmal varsa kendi belediye başkanına sor! Vaadini hatırlat, bu sorunu çöz!Çünkü Durağanda hala vahşi depolama yok. Gelişi güzel çöp yığınları ile koca bir ilçe kabusu yaşarken bunu görmeyen iktidarın bu tutumunu da Durağan halkının ve Sinop kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. İktidarın kendi belediyeleri çöp yığınları ile halka kabusu yaşatırken muhalefete ceza kesmesi sadece vicdanın ve aklın kararması devlet gücünün taraflı olarak kullanılmasıdır. Yasa ve yasalar herkes için geçerlidir. Madem bu kadar çevreci ve doğa dostusunuz bi zahmet bizim sorunu da çözün ya da ilgililer hakkında gerekli işlemleri yapın. Bu durum gösteriyor ki; Durağan çöp altında, iktidar muhalefet avında!” ifadeleri ile yüklendi.

ÇÖPÇÜ TEMİZLETMEDİ, BELEDİYE GÖRMEDİ!’

AKP İl Başkanı Ali Çöpçü’ye de yüklenen Koç, AKP il Başkanı Ali Çöpçü’nün bir kente nasıl ihanet ediliyor görmek istiyorsa kendisini Durağan çöplüğüne davet ediyoruz dediği açıklamasında; “sayın başkan önce kendi belediyelerinin 2014 seçimlerinde verdiği vaadleri incelesin. İktidar kendi seçtiği belediye başkanlarının çöp yığınları arasında kaybolduğunu unutmuş. Durağan ve Boyabat çöplüğünün sürekli haber olduğunu unutmuş. Bu çöpler temizlenir diyerek önce kendi getirdikleri adayları bu yöre halkı belediye başkanı yaptı. O yetmedi belki çöpler kalkar diyerek soy ismi gibi çevreci bir il başkanı seçti. Lakin gel gör Çöpçü temizletmiyor, iktidar umursamıyor çöp yığınları ile Durağan yaşamaya devam ediyor ” dedi.

Tarih:09 11 2017 20:45(508) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi mi? Sev Sinopspor Şarkışla’dan Beraberlikl Çöp Polemiği, Hız Kesmedi Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı: Kö Akşam Saatlerinde Apartmanda Baca Tutuşt Sinoplular Her Ay Kabakçı Konağında Bir Sinop Üniversitesi Rektörü Küresel Katıl Hüseyin Kocaoğlu vefat etti Karaçaygöleti Köyü Derneği Sinop Tanıtım Türk Büro-Sen Sinop'ta bir araya geldi Boyabat'ta Memurların Mesai Saatleri Değ Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 2 Yara Cemile Dayıbaş hanımefendi vefat etti Döndü Dilek hanımefendi vefat etti Başkan Çakıcı Temsili Uçakla Tur Attı İyi Parti Gerze İlçe Başkanı Belli Oldu Tüp alev aldı… Korkulan olmadıR Jandarmadan silah ve uyuşturucu operasyo Sinop İş Dünyası Türkiye Sahnesinde Adnan Altun vefat etti Kezban Bacak hanımefendi vefat etti BOTAŞ, Boyabat Doğalgazı için çelik boru Boyabat’ta 12 Noktaya “Mobes Belgelerini Aldılar Tünelde hız cezasına '1 km makul' iptali Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erşan at Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti Boyabat Dörtyolda Motosiklet Kazası: 1 H Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak! Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Me Örnek Almak Lazım Değil mi? Fakat…. Kırklareli müftü yardımcısından Atatürk& Yaşlılar Evi Tamamlanıyor Kamyon devrildi: 1 ağır yaralı Sinop KYK‘dan Mübadele Derneğine Z "Gerze Kafese Alınamaz" Alaaddin Akkuş vefat etti Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti Selma Alaslan hanımefendi vefat etti Marketçi ile hırsız karşılaşınca... Yerli arabaya Erbakan adı verilsin ve ar Özel Eğitim Kursu Başlıyor Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders ki Kestiği ağaç üstüne düşen adam öldü Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor Meryem Kara hanımefendi vefat etti Adliye Çevresinde Emniyet Tedbirleri Zir “Doğa Katliamına ”Dur Demek Kız İmam Hatip Lisesi 10 Atatürk'ün 79. Tümü

Ali Çakar Ticaret PETLAS Bayii


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi


TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir


Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)


Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri


Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Banka kapısı önüne çamurlu meslerini bırakan teyze...


Kim Ne Kadar Gavur?


Haykırış -II


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:688678 DtGaNi

* ANASAYFA *