E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Daire Başkanları Din Görevlileri İle Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin Çelebi ve Sosyal ve Külterel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han Sinop’ta Din Görevlileri ile bir toplantı gerçekleştirdiler.

Toplantıya İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Müftü Yardımcıları Kamil Tuncel, Abdullah Söylemez, İlçe Müftüleri, Vaizler, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlileri katıldı.

Aladdin Camii Müezzin kayyımı Vasıf Aslan’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, misafirlere ve katılımcılara hoş geldiniz diyen İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Diyanet İşleri Başkanlığımız da görevli iki daire başkanımız bu gün bizler ile birliktedir. Bugün burada “İlimizde Din Hizmetlerinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları” konusu üzerinde duracağız” dedi.

Programda konuşan Cami hizmetleri daire Başkanı Selahaddin Çelebi kunuşmasında “Camilerimiz hayatımızın merkezinde yer alan mabedlerimizdir. İslam medeniyeti cami merkezli bir medeniyettir. Camilerimiz nasıl şehrin, kasabanın ve köyün merkezinde ise aynı zamanda bu gönül dünyamızın merkezine taşımak için, toplumumuzun dini rehberleri olarak bizlere çok vazifeler düşmektedir. Camilerimizin ibadet mekânı olarak her kesime açık olduğunu, kadınların, gençlerin ve engellilerin camiye devam etmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Camilerimize devam eden cemaatimizden genç kardeşlerimizin sayısının artırılması asrı saadette olduğu gibi kadın ve engellileri camiye çekmek içinde üzerimize büyük sorumluluklar düştüğünü unutmamalıyız. Peygamber efendimiz (sav) in gözü görmeyen sahabe İbni ümmü mektum’un camiye gelebilmesi için evi ile mescit arasına ip gerdirdiği ve bu ipe tutunarak camiye gelmesini sağladığını bu yüzden bizlerinde engelli kardeşlerimizin camiye gelebilmelerini sağlamak için gerekli tedbirleri almamız gerekiyor. Ayrıca Din görevlilerimizden, camilerin açık tutulması genelgesi doğrultusunda, camilerde cemaate yönelik Hadis, İlmihal ve Tefsir derslerine devam etmelerini ve sorumluluk bilinciyle görevlerimizi yerine getirmeliyiz” dedi.

Sosyal ve Külterel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han konuşmasında "Din hizmetlerinin sadece camilerimiz ile sınırlandırılamayacağını belirterek müslümanların insanların bizlerden hizmet beklediklerini belirten daire başkanı Han sözlerine şu şekilde devam etti. “İnsan kendilerine zarar veren veya kötü alışkanlıklara müptela olmuş kişiler de bizim hizmet alanımızın bir parçasıdır. Onların ellerinden tutarak onlara yüce dinimizin insanlara ne kadar çok verdiğini, bizim dünyaya geliş gayemizin ne olduğunu onlara hatırlatarak onların içinde bulunduğu durumlardan onlara kurtarmaya çalışmamız bizlerin uhdesinde olan görevlerimizdendir.” dedi.

Devamında din görevlilerimizin sorularını cevaplayan daire başkanları daha sonra kendilerine Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in ilimize özgü kotra hediye edildi.

Toplu çektirilen fotoğrafın ardında program sona erdi.

Haber: Ahmet Ermiş

Tarih:11 11 2017 12:12(206) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi mi? Sev Sinopspor Şarkışla’dan Beraberlikl Çöp Polemiği, Hız Kesmedi Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı: Kö Akşam Saatlerinde Apartmanda Baca Tutuşt Sinoplular Her Ay Kabakçı Konağında Bir Sinop Üniversitesi Rektörü Küresel Katıl Hüseyin Kocaoğlu vefat etti Karaçaygöleti Köyü Derneği Sinop Tanıtım Türk Büro-Sen Sinop'ta bir araya geldi Boyabat'ta Memurların Mesai Saatleri Değ Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 2 Yara Cemile Dayıbaş hanımefendi vefat etti Döndü Dilek hanımefendi vefat etti Başkan Çakıcı Temsili Uçakla Tur Attı İyi Parti Gerze İlçe Başkanı Belli Oldu Tüp alev aldı… Korkulan olmadıR Jandarmadan silah ve uyuşturucu operasyo Sinop İş Dünyası Türkiye Sahnesinde Adnan Altun vefat etti Kezban Bacak hanımefendi vefat etti BOTAŞ, Boyabat Doğalgazı için çelik boru Boyabat’ta 12 Noktaya “Mobes Belgelerini Aldılar Tünelde hız cezasına '1 km makul' iptali Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erşan at Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti Boyabat Dörtyolda Motosiklet Kazası: 1 H Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak! Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Me Örnek Almak Lazım Değil mi? Fakat…. Kırklareli müftü yardımcısından Atatürk& Yaşlılar Evi Tamamlanıyor Kamyon devrildi: 1 ağır yaralı Sinop KYK‘dan Mübadele Derneğine Z "Gerze Kafese Alınamaz" Alaaddin Akkuş vefat etti Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti Selma Alaslan hanımefendi vefat etti Marketçi ile hırsız karşılaşınca... Yerli arabaya Erbakan adı verilsin ve ar Özel Eğitim Kursu Başlıyor Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders ki Kestiği ağaç üstüne düşen adam öldü Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor Meryem Kara hanımefendi vefat etti Adliye Çevresinde Emniyet Tedbirleri Zir “Doğa Katliamına ”Dur Demek Kız İmam Hatip Lisesi 10 Atatürk'ün 79. Tümü

Ali Çakar Ticaret PETLAS Bayii


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi


TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir


Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)


Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri


Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Banka kapısı önüne çamurlu meslerini bırakan teyze...


Kim Ne Kadar Gavur?


Haykırış -II


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:688600 DtGaNi

* ANASAYFA *