E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Daire Başkanları Din Görevlileri İle Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin Çelebi ve Sosyal ve Külterel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han Sinop’ta Din Görevlileri ile bir toplantı gerçekleştirdiler.

Toplantıya İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Müftü Yardımcıları Kamil Tuncel, Abdullah Söylemez, İlçe Müftüleri, Vaizler, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlileri katıldı.

Aladdin Camii Müezzin kayyımı Vasıf Aslan’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, misafirlere ve katılımcılara hoş geldiniz diyen İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Diyanet İşleri Başkanlığımız da görevli iki daire başkanımız bu gün bizler ile birliktedir. Bugün burada “İlimizde Din Hizmetlerinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları” konusu üzerinde duracağız” dedi.

Programda konuşan Cami hizmetleri daire Başkanı Selahaddin Çelebi kunuşmasında “Camilerimiz hayatımızın merkezinde yer alan mabedlerimizdir. İslam medeniyeti cami merkezli bir medeniyettir. Camilerimiz nasıl şehrin, kasabanın ve köyün merkezinde ise aynı zamanda bu gönül dünyamızın merkezine taşımak için, toplumumuzun dini rehberleri olarak bizlere çok vazifeler düşmektedir. Camilerimizin ibadet mekânı olarak her kesime açık olduğunu, kadınların, gençlerin ve engellilerin camiye devam etmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Camilerimize devam eden cemaatimizden genç kardeşlerimizin sayısının artırılması asrı saadette olduğu gibi kadın ve engellileri camiye çekmek içinde üzerimize büyük sorumluluklar düştüğünü unutmamalıyız. Peygamber efendimiz (sav) in gözü görmeyen sahabe İbni ümmü mektum’un camiye gelebilmesi için evi ile mescit arasına ip gerdirdiği ve bu ipe tutunarak camiye gelmesini sağladığını bu yüzden bizlerinde engelli kardeşlerimizin camiye gelebilmelerini sağlamak için gerekli tedbirleri almamız gerekiyor. Ayrıca Din görevlilerimizden, camilerin açık tutulması genelgesi doğrultusunda, camilerde cemaate yönelik Hadis, İlmihal ve Tefsir derslerine devam etmelerini ve sorumluluk bilinciyle görevlerimizi yerine getirmeliyiz” dedi.

Sosyal ve Külterel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han konuşmasında "Din hizmetlerinin sadece camilerimiz ile sınırlandırılamayacağını belirterek müslümanların insanların bizlerden hizmet beklediklerini belirten daire başkanı Han sözlerine şu şekilde devam etti. “İnsan kendilerine zarar veren veya kötü alışkanlıklara müptela olmuş kişiler de bizim hizmet alanımızın bir parçasıdır. Onların ellerinden tutarak onlara yüce dinimizin insanlara ne kadar çok verdiğini, bizim dünyaya geliş gayemizin ne olduğunu onlara hatırlatarak onların içinde bulunduğu durumlardan onlara kurtarmaya çalışmamız bizlerin uhdesinde olan görevlerimizdendir.” dedi.

Devamında din görevlilerimizin sorularını cevaplayan daire başkanları daha sonra kendilerine Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in ilimize özgü kotra hediye edildi.

Toplu çektirilen fotoğrafın ardında program sona erdi.

Haber: Ahmet Ermiş

Tarih:11 11 2017 12:12(525) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Yaşar Topçu YBO’lu Irmak'a Ulusal Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına ad Türkiye ilk kez ‘özgür olmayanR AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaret Açık Bilgileri Değil Üye İsimlerini İsti Başkan Feyzullah Öztürk Pazarda Esnaflar Prof. Şimşirgil'den ilginç çıkış: Türk o Ayancık İlçesi 2 Adet Yeni Mendirek Kaza Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Şükrü Baş 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesaj Tümü

Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Uyuşturucu Bölüm Bir


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:797440 DtGaNi

* ANASAYFA *