E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“Doğa Katliamına ”Dur Demek İçin Yetkileri Göreve Davet Ediyoruz…

12 Kasım 2017 - Sinop’ta yaşanan çöp polemiği Sinop ve ilçelerinde çığ gibi büyüyor. Sinop’taki çöp polemiğinin ardından Sinop Belediyesi Baki Ergül’ün açıklamalarına cevap veren AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü; ‘ Sana bir ay süre, yapmazsan ben yaparım’ dedi.

Yıllardır ve özellikle 2014 yılından bugüne medya’ya “Katı Atık Tesisi projesi için, Geri Sayım Başladı”, “Katı Atık Bertaraf Tesisi Yer Teslimi Yapıldı” diye Boyabat belediye başkanı tarafından 3 yıldır basında haberler yapılmaktayken, Durağan belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan yayınladığı belge ile Boyabat, Durağan ve Saraydüzü için yer tesliminin 17 Mayıs 2017 tarihinde yapıldığını belgeledi.

Sinop merkez ve sahile hizmet veren katı atık tesisi varken ve uzun yıllardır hizmet verirken Boyabat, Durağan ve Saraydüzüne hizmet verecek bir tesis siyasete mi kurban gidiyor?

SİNOP’A DEĞİL, DÖNÜN BOYABAT’A BAKIN

3 yıldır Boyabat, Durağan ve Saraydüzü için yapılması planlanan Katı Atık ve Bertaraf tesisi 3 ilçenin temel sorunuyken, bölgede geri dönülmeyecek hasarlar bırakırken, kimler tarafından niçin bitirilmesi için hızlı çalışma yapılmıyor? Kamuoyu niçin yanlış bilgilendiriliyor?

3 yıldır biz habercilere İhalesi İller Bankası tarafından yaptırılan; Boyabat, Durağan ve Saraydüzü Belediyelerince projesi hazırlanan katı atık bertaraf tesisinin 12.03.2014 tarihi itibariyle yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı, gibi manşetleri yazdırdığınız haberlerle bizlerle mi, yoksa bölge halkı ile mi dalga geçtiniz

Boyabat çöplüğünün yıllardır bölgeye verdiği zararlar tarım alanında verdiği olumsuzluklar insan sağlığına zararı var mıdır? Bu konuya bir açıklık getirilerek Kamuoyu bilgilendirilmelidir.

Sinop’ta siyaset yapan siyasilerimiz bizler haber merkezi olarak 4 yıldır Boyabat Çöplüğünün bölge halkına verdiği zararları yazarken niçin sustunuz?

Sinop nüfüsunun hemen hemen yarısına tekabül eden 3 ilçede yıllardır yapılamayan fakat acilen yapılması gereken bu hizmetlerin öncelikle alınması için sandıktan Ak Parti seçmenin Boyabat’ta % 69.5, Durağanda % 83.0 ve Saraydüzün'de % 78.0 oy desteğinin cezasını mı veriyorsunuz?

KAMUOYU ADINA HERKESİ DAVET EDİYORUZ…

Sinop Milletvekillerimizi, Sinop’ta çöp konusunda duyarlılığını gösteren AK Parti Sinop İl başkanını, Boyabat belediyesini, Boyabat Ak Parti İlçe Başkanılığını, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanılığını, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanılığını ve konuyla ilgili tüm yetkilileri “Doğa Katliamına” dur demek için göreve davet ediyoruz …

Bakın Boyabat Gazidere köyünde üreticilik yapan bir vatandaşımız Boyabat çöplüğünü nasıl gündeme getiriyor.

BOYABAT BELEDİYESİNİN ÇÖP DÖKTÜĞÜ YERE VATANDAŞ TEPKİSİ

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:12 11 2017 20:58(977) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: jonturk 15 11 2017 08:08
boyabata katı atık bertaraf tesisi yapılmasına karşı değiliz, sadece doğuca köyüne yapılmasına şiddetle karşıyız. meraklısı varsa kendi köyünün dibine kurulması için gönüllü olabilir.

7. Yorum: halk 14 11 2017 19:00
boyabat çöplüğünün,özellikle yeni mahalleyi çok aşırı etkilediği ortada ,özellikle sabahları çöken pis dumanı herkez sobalardan bacalardan çıkıyor zannediyor ama o duman çöpten geliyor,sorumlular bu insanlara verdikleri zararın hesabını allah katında ödeyemezler,bizden hatırlatması.

6. Yorum: misafir 14 11 2017 10:11
haberi yapan arkadaş sen bir gazeteci isen araştırırsın niye 2014 den buyana araştırmadında chp li bir belediye gündeme gelince savunmaya geçtin habercimisin belediyenin basın danışmanımısın.

5. Yorum: önce sağlık 14 11 2017 08:44
boyabat çöplüğü yenimahalleye, karacaören, osman köyü ve gazideresine soluk aldırmıyor. kokusu bazen kumluk mahallesine kadar ulaşıyor. kışın denetlenmeyen kalorifer bocaları ve çöplük dumanı, yazın çöplüğün dumanı ve kokusu çukurda kalan boyabatın üzerine kabus gibi çöküyor. yüksek bir yere aluç köyüne çıkıp boyabata baktığınızda ne demek istedimi anlayacaksınız. zehir soluyoruz zehir. önce sağlık. sağlığım olmadan neyleyim ben mülkü ve sefayı.... yetkililer size sesleniyoruz boyabat çöplüğünü derhal kaldırın ve boyabata nefes aldırın. inşallah doğalgazda gelir bir an önce.... eğer kaldırmıyorsanız boyabatı bürnüğe taşıyın milleti rahat ettirin....

4. Yorum: agit 13 11 2017 15:09
2019'da akp boyabat'ta kaybeder bu kafayla. teskilati hep bos insanlarla dolu ve bir halta yaramiyorlar. erdogan'a hep tersler.

3. Yorum: abc 13 11 2017 12:28
yillardir zam gelmeyen kaymakli bisküvite de %50 (yüzde ellı) 25 kurus zamla 50 kutustan 75 kurusa ciktı.

2. Yorum: yenimahalle 13 11 2017 08:58
yenimahalleli olarak söylüyorum. çöp kokusundan duramıyoruz. yeter artık .

1. Yorum: gökbörü 13 11 2017 08:48
guzel haber aynen iktıdar mılletvekılı boyabattan boyabata ne yapıldı ya 13 senedır allahınızı seversenız , şu sinopa yaşar topçudan başka kım ne yaptı arkadaşlar.bi gorelım saysınlar bı bakalım merak ettım.okul hastane universıte vs.ne yapıldı hıç bırşey.kaç adam işe alındı ıyı yerlerde ,?bır elın 5 parmağı bıle yoktur.sonuç olarak sınop ve ılçeleri 15 yılda doğudan bıle gerı kalmıştır.her konuda gerçek bu.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Yaşar Topçu YBO’lu Irmak'a Ulusal Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına ad Türkiye ilk kez ‘özgür olmayanR AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaret Açık Bilgileri Değil Üye İsimlerini İsti Başkan Feyzullah Öztürk Pazarda Esnaflar Prof. Şimşirgil'den ilginç çıkış: Türk o Ayancık İlçesi 2 Adet Yeni Mendirek Kaza Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Şükrü Baş 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesaj Tümü

Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Uyuşturucu Bölüm Bir


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:797337 DtGaNi

* ANASAYFA *