E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira, emekli bin, asgari ücretli bin 500 öğretmen 3 bin lira …!

AKP kurucusu, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif ŞENER: “Uyan Türkiyem, ülke batıyor”. Türk lirası dolar karşısında 2 ayda yüzde 17 değer kaybediyor. Ülke nüfusunun yüzde 10’u işsiz. Yoksulluk sınırı 7 bin lira, emekli maaşları ortalama bin, asgari ücret bin 500, öğretmen 3 bin lira maaş alan bir ülke de ekonominin uçtuğunu söyleyebiliyorlar…!

….

Peki, yoksulluk sınırı altında yaşayan insanlar, siyasi iradenin söylediklerine inanıyor mu?

….

AKP’nin 15 yıldır sanal, yerine getirilmeyen vaatlerine rağmen, iktidar yapıyorlar ki inanıyorlar.

….

Türk ekonomisi kimler için mi uçuyor?

Milletin anasına küfür eden 424 milyon liralık vergi borcu silinen Mehmet Cengiz, YAP-İŞLET-DVERET sistemi ile devletin döviz garantili, hastane, yol, köprü, tünel yapanlar, yurtiçinde , yurt dışında bir avuç faiz lobisi ve şirketler……..

Böyle saça, böyle traş misali…

Sayın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali YILDIRIM, “Dolar iner çıkar” diyebiliyor. Döviz kurlarının bir kuruş artmasının ülkeye maliyetinin bir milyar lira zarar verdiğini bilmiyor mu derseniz?

…..

Yandaş sözde ekonomistler, Bazı Aktroller, IMF ‘ye borç verdiğimizi, geçmiş iktidarları karalayarak, iftara atarak AKP iktidarı öncesi IMF kapılarında beklediğimizi söyleyebiliyor.

….

IMF’nin kapısında beklediğimiz yıllarda, Türkiye’nin dev 145 kamu kuruluşu satılmamıştı

O yıllarda ülkenin iç ve dış borcu 200 milyar dolarken bugün 800 milyar doları aştığını görmezden gelmek, ne siyasete, ne insanlığa, ne de Müslüman’lık da yeri vardır

….….

Eski Liberal Parti Genel Başkanı Toker, Türkiye’nin IMF’ye borç verdiği yalanını belgeleri ile açıkladı. Sözde ekonomistlerden tık yok. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.

….

Neyse,

Sizlere ülkenin nereye geldiğinin göstergesi olarak, 2001 yılında ekmek 12 kuruştu, bugün bir lirayı geçiyor… Gramajını söylemiyorum. Sanırım diğer gıda fiyatlarını teker teker yazmama gerek yok. (liradan altı sıfır atılmış hali)

Yıllara göre gıda fiyatları grafiği:

Bunları yazdığım zaman bana neden muhalefet yapıyorsun diyorlar...

…..

Dürüstlük meziyet değildir, her insanda bulunması gereken erdemliktir. Yalan, dolanla dürüstlük, vatanseverlik. Müslümanlık olmaaaaaz.

…..

Son iki ayda, Türk lirasının değeri dolar karşısında yüzde 17 geriledi. Bir anlamda, 100 lira 83 lira oldu. Ekonomide bunun adına devalüsyon denir? TL.’nin değer kaybı fakirleşme demektir.

….

UYAN TÜRKİYEM ÜLKE BATIYOR

AKP kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif ŞENER,şahsi twitter hesabından, “Bir çok AKP'li üst düzey bürokrat bankalara ve dövizlere koşuyor, dolarlarını alıyor evine gidiyor. Ne yapsın adamlarda haklı ülke krize gidiyor. Uyan Türkiyem, ülke batıyor.” Derken, bana ekonominin uçtuğunu kim söyleyebilir?

….

DEVLET EMEKLİ MAAŞLARINI ÖDEYEMEYEBİLİR !

Siyasi iktidar ve yandaşlarının sıkıştıklarında, Türkiye’nin 70 Sente, muhtaçtı, IMF kapılarında bekleyen Türkiye’nin, emekli maaşları ödenemeyebilirin sözü bile edilmiyordu o yıllarda.

…..

Gazeteci Ali Tezel, “devlet, ekonomi ile ilgili yeterince tedbir almazsa, uluslararası ilişkilerimizi düzeltmezse bir buçuk, iki yıl sonra emekli maaşlarını ödeyemeyecek duruma gelecek” dedi.

Şayet Türk ekonomisi uçuyor veya çok iyiyse, bu zamlar nedir?

Ha bu arada,

Bir dönem benimde yönetiminde bulunduğum SİAD Sinoplu İş Adamları Derneği’nin 16 Kasım’da Yeşilköy Fuar Merkezi’nde düzenlediği “Sinoplu Firmalar Buluşuyor” fuarını ziyaret ettim.

Muhteşem bir organizasyondu. SİAD Başkanı Rafet ORHAN ve Yönetim Kurulu’nu başarılarından dolayı saygı ile kutluyorum.

….

1999 yılında Sinop’un yetiştirdiği dünya çapındaki iş adamımız Merhum Cevat GÜLEÇ’in SİAD Başkanlığı döneminde, SİNOPLU İŞ Adamları Rehberi’ni hazırladığımda, bakkalı, leblebiciyi iş adamı olarak göstermek zorunda kalmıştım. Hatta eleştiriler de almıştım. “Bugün bakkal dükkanı olanın yarın büyük bir iş adamının olamayacağını kim iddia edebilir” demiştim.

Fuara katılan 110 dev Sinoplu firmayı görünce, gururlandım.

Diğer bir konu ise, Fuar’da beni tanıyan hemşerilerim, hakkımda yapılan suç iddiasına cevap vermekten helak oldum dersem yalan söylememiş olurum. En çok merak ettikleri ise, kimin şikayet ettiğiydi.

Onlara verdiğim cevap ise, “ Her insan kendisine yakışanı yapar. Yıllardır beni tanırsınız. Normal yaşamımda bile kimseyi incitmeyen ben, Türkiye Cumhuriyeti’nin temsil makamı olan Cumhurbaşkanlığı gibi yüce makama hakaret etmeyeceğimi sizler benden daha iyi biliyorsunuz. ALLAH-ü TEALA, BENİM HAKKIMDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNANA, UNUTMAYACAĞI İYİLİK YAPMAYI NASİP ETSİN” dedim.

Tarih:27 11 2017 22:02(708) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: foçali 01 12 2017 18:25
millet işsiz gezerken onların çocukları gemi işleriyle uğraşıyorlar para gitmemiş gelmiş bize niye gelmiyor bizde salagiz yedik bunları

4. Yorum: aslan 29 11 2017 23:42
aktroll "milat",,, 2008'de 2500 tl maasla 75 gram altin alabilen bir ucretli 2017 kasim'da artan 3500 tl maasiyla 21 gram altin alabiliyor. demek ki ucretler 2/3 degerinde azalmis. senin matematik bilmedigin ortaya çikiyor??? bu karsilastirmayi hangi temel gida maddeyle yaparsan ayni sonuca ulasirsin. koyunlari kandirmaya çalisma lutmen???

3. Yorum: 11. köy 28 11 2017 11:15
ekonominin nasıl döndürüldüğünü gördük katardan irandan gelen paralarla iyi kötü bugüne geldik bir yer daha bulmak lazım onlar bitti ülkede üretim yok bir tane uluslararası marka yok her şey ithal ücretler düşük insanların çoğu bankalara borçlu yaşıyor köylü desen zaten bitmiş çıkın boyabatın köylerine kaç kişi var olanlarda yaşlı inşallah iyi olur ama biz vatandaşlar değişmedikce bizi yönetenlerde değişmeyecek iktidar partisi gitsin şuanki partiler gelsin yine çok şey değişmez tek çözüm iyi bir eğitim ve kaliteli üretim.

2. Yorum: gökbörü 28 11 2017 10:11
halk memnun gidişattan aynen devam edelım dostlaer.....herkes layık olduğu gibi yonetilir.

1. Yorum: milat 28 11 2017 08:35
nohut 9-10 lira,şeker 3.4 lira kıyma 35 lira,yani 2017 fiyatlarını şişir birde o günki asgari ücretle bugünki ni bölün bakın nasıl sonuçlar çıkıyor ortaya. rakamlarla insanları kandırmak yalan değilmi.size sizin yazdığınızla cevap veriyorum "dürüstlük meziyet değildir, her insanda bulunması gereken erdemliktir. yalan, dolanla dürüstlük, vatanseverlik. müslümanlık olmaaaaaz."


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Değerler, Kimlik ve Kişilikler Parçalanırken


Sözün Bittiği Yer


Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme projesi 100 yıllık


Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü


12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası


Atatürk, İnönü ve Camiler


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Emin Yufka Hizmetinizde


Boyabat Kelimesinin Anlamı


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:745558 DtGaNi

* ANASAYFA *