E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Boyabatlı Hayvan Severler Dernekleşme Yolunda

Bir grup hayvan sever bir araya gelerek Boyabat’taki Sokak hayvanları için neler yapılabileceğini görüştü. Görüşmeler sonucunda çalışmaların bir dernek çatısı altında daha kolay yürüyeceği görüşü ağırlık kazandı. Daha geniş katılım ile ikinci bir toplantı yapılarak dernekleşme çalışmalarına devam edilmesine karar verildi.

Toplantıya katılanlar adına açıklama yapan Gamze Arat: “Dünya sadece biz insanlara ait bir gezegen değil. Dünya’da yaşamaya biz insanlar kadar diğer canlıların da hakkı var. Devletimiz yaban hayatı korumak için çeşitli önlemler alıyor. Biz de evcilleştirerek aramıza aldığımız, birlikte yaşadığımız hayvan dostlarımızın sorunları ile ilgilenmek ve çözümüne katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için bir dernek çatısı altında toplanmanın gereğine inandık. Sokak hayvanı deyip geçilen konu sokak hayvanları kadar insan sağlığını da ilgilendirmektedir. Bu bakımdan sağlıkla ilgili kurumlar ile belediyeleri de ilgilendirmektedir.

Bu toplantı biraz alelacele oldu. 6 Aralık 2017 Çarşamba akşamı saat 19.00’da Başkaya Teras Kafe’de ikinci bir toplantı yapmaya karar verdik. Boyabatlı hayvan severleri bu toplantıya katılmaya davet ediyoruz. Katılımlarından mutluluk duyacağız.” dedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:01 12 2017 21:45(847) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: haysev 07 12 2017 13:17
boyabat için cok gecmis kalmis bir hamle olsa da bu ise gonul yorup biraraya gelmis bu fotograftaki vicdan sahiplerini tebrik ediyorum. suan da sayiniz çok az ancak bu işi bekleyen insanlar var sonrasında size katilacaklardir. yolunuz acik olsun.

6. Yorum: murat 07 12 2017 12:09
bende derneğe üye olmak istiyorum arkadaşlar.

5. Yorum: 2. yorumcu ilginç... 03 12 2017 19:00
ülkede insanlar ölüyo hayvanlar ölse ne olur diyen arkadaş gerçekten çok ilginç bir vaka, incelenmesi gerek. böyle düşünen insanlara sorsanız insanlık için ne yaptın? o kadar insan ölüyo nasıl bir tepki gösterdin? muhtemelen akşam haberleri izlerken sövüp normal yaşantısına dönmüştür.insanlar ölmesin diye öldürenlere sövmüştür sadece. bravo büyük başarı ben yapamazdım.kedi kediyle köpek köpekle kolay kolay kavga etmez. insanoğlu birbirini yer kendi egosu hırsı yüzünden. hayvanlar ölmüş çok mu diyeceğinize insanlar da ölmesin boş yere hayvanlar da, mutlu mesut yaşasınlar olması gerektiği gibi demeniz gerek. ama nato kafa nato mermer. böyle düşünen arkadaşlar buyursunlar gitsinler tekrar toplanacaklarmış. dertlerini anlatsınlar.

4. Yorum: vay be 03 12 2017 17:07
boyabat gazetesine haber malzemesi olmuş daha ne olsun...
haber diye cumhuriyet, sözcü kaynaklı bir takım manşetleri önümüze atıyor ne beklenir ki...
otu böceği haber yapanlar cumhurbaşkanına hakaret aşağılayıcı laflar ediyorlar, yazık ki gine yazık!!!

3. Yorum: tayyip 03 12 2017 16:41
bu dernegin ilk gorevi sokaklarda basibos gezen ve vatandaslarin hayatini tehlikeye atan tehlikeli kopekler icin cozum bulmak olmali madem hayvanseverler sadece hayvanlari degil insan hayatini da dusunsunler sonucta insan da bir canli turudur.

2. Yorum: sançar 02 12 2017 20:08
ülkede herşey bitti bi hayvanlar kaldı zaten.. muhalefet olacaksanız daha içten konuları ele alın insanlığın öldüğü yerlerde hayvan ölmüş çokmu?

1. Yorum: acılar 02 12 2017 00:58
ineklere ve danalara yedi gün yirmidört saat hizmet veren veterinerlere sebebini sorun . duyarlılık anında oluşur . müslüman olmasanızda olur merhamet sahibide ... ( ortadoğu'ya silahla yaklaşma derneği )


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
İYİ Parti'den merkez ilçeye onay Hüseyin Erol vefat etti Hafta Başından Sonra ise Hissedilir Der Sinop Boyabat Yolunda Kaza Bayezid (Büyük) Camii’de Tekrar İb Ayancık Kudüs İçin Tek Yürek Oldu Asider’den bölgesel oluşum Altay; Kudüs'e hemen Filistin Büyükelçil Siyasi Kulisler ısındı! CHP’li Karadeniz: Atıklarınızın Bi Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'a Geliyor Başkan Kılıçaslan'dan Yaşlılara Ziyaret İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Boyab U. Bekir İnebeyli Başhekim Oldu Kamile Aslan hanımefendi vefat etti Hastane Girişi Böyle mi Olmalı? Feyzullah Öztürk 2014 Yılında Rakip Tanı Kümes Değil Türbe, İnsan Utanır Be! İrfan Mukul Yalnız Değildir Ayancık'ın Kalbı Kudüs İçin Atıyor Onu da kızdırdılar! CHP’li Karadeniz: AKP Kudüs Konusu Boyabat Huzurevi’ne ne oldu? Haşmet İnan vefat etti Sezaryende dünyada ilk sıradayız … Sinop'ta 3. By-Pass başarıyla sonuçlandı Boyabatlı Öğrenciler Çocuk Üniversitesin Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığı Konfer İYİ Parti listeleri teslim edildi Onlarda ALLAH(C.C)'ın kulları ve onların Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu Yad E Vali Hasan İpek'ten Haber57 Gazetesine Z Bu ülkenin geleceği, vatanseverlerin ve “Nikah Kağıdı” adlı Komedi Oyunu Sahnele Şükrü Baş, Boyabat Esnaf Odası Başkanlığ Mescidi Aksa ve Kubbet'üs Sahra tarihi Büyük Cami Çevresinde Yapılan Çalışmada CHP’de Eker Dönemi… Günde 12 Milyon Ekmek Çöpe Gidiyor Ormanlarda Gençleştirme Çalışmalarında 2 Tugay Dincel yeniden başkan Boyabat’ta Yapılan Dostluk Karşıla “Sinop'ta Hedefimiz, Türkiye Ortal CHP Boyabat İlçe Kongresi Yapıldı Bu haber binlerce kişiyi ilgilendiriyor, Aysun Özsönmez Güven Tazeledi Erfelek'te Nöbet Değişimi Aşçılık Programı Öğrencileri Bursa'dan M Gerze MYO’da Gazilerimiz Öğrencile Tümü

Kalebağı Turistik Tesislerinde Köy Kahvaltısı


Doktor Yok!


İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP emekliye yüzde 3 zam !


Ağlayan Kudüs


Şerife Abla


İslamcılarda Panik


17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Haberler


Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden daha güncel


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Olmasa iyi ama, olmuş işte...


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:549129 DtGaNi

* ANASAYFA *