E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’de Eker Dönemi…

Durağan Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kongresini Yaptı.

Mevcut ılçe başkanı M. ALİ Koç'un aday olmadığı Kongre de yapılan seçimde gazeteci yazar Mustafa Eker Durağan’ın yeni CHP İlçe Başkanı oldu.

İki adayın yarıştığı seçimde ipi Mustafa Eker göğüsledi.49 delegenin 41’inin oy kullandığı seçimde 31 oy alan Mustafa Eker yeni CHP İlçe Başkanı olurken diğer aday Abdullah Gürdamar, 9 oy’da kaldı.1 oy’da kararsız çıktı.

Parti Hizmet Binasında sabah saat 10:00’da başlayan Kongreye Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Barış Ayhan, CHP Eski İl Başkanı Mustafa Acun, yönetim kurulu üyesi Av. İnan Savaş Yüksel( divan başkanı), İş Adamı Bülent Gökmenoğlu, Sinop Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Patisi Durağan İlçe Başkanı Menderes Piyaloğlu, Necmettin Erbakan Vakfı Sinop İl Başkanı İsmail Teziç, Türk Hava Kurumu Başkanı Hayati Sarı, Ak Parti yönetim kurulu üyesi Faruk Kalaycı, İyi Parti Durağan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Aşpaslan ve çok sayıda partili üyeler ve delegeler katıldı.

Kongre Av. İnan Savaş Yüksel‘in Divan Başkanı seçilmesiyle başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Raporları okundu.

Kongrede söz alan Başkan Adayı Mustafa Eker şunları söyledi:

“Kongremizi ziyaret eden ve bizi kongremize katilimlariyla onurlandıran değerli misafirlerimiz hoşgeldiniz. 36. İlçe Kongremizin ülkemize milletimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Durağan’da çok az üyesiyle haklı mücadelesini sürdüren bir partidir.Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemi 2002 yılından sonra daha da artmış ve özellikle 2002 yilindan sonra Turkiyenin geldiği tek adamlık sistemini bugün ülkede de kaçınılmaz olan demokrasiyi tekrar oturtmak için Cumhuriyet Halk Partisine 1923 ruhunu yani Cumhuriyetin kuruluşundaki Misak-ı Milli ve milli ruhumuzun Türkiyeye yansıması için Cumhuriyet Halk Partisi 2002’den sonra stratejisini tamamiyle değiştirmiş tüm kesimlere tüm siyasi partilere Ülkücüsünden Saadetlisine vatanını bayrağını milletini seven Türkiyenin büyümesini isteyen tüm unsurlara kapısını açmıştır.Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki 2019 genel seçimlerinde Türkiye’nin mihenk taşıdır. Türkiye yerel ve genel seçimlere giderken artık yüzde 25 ler ve %30 konuşulmayacak.O seçimlerde kendisini iyi ifade edebilen,anlatabilen, insanların temsil edeceği partiler halka ulaşabilen isimler daha çok oy getirmek zorunda çünkü artık Hedef %50 +1.

Bunu gören AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bundan dolayı her kesime her noktaya ulaşmaya çalışmaktadır ve en son olarak düne kadar dinsiz dedikleri, vatan haini dedikleri Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun değerlerine ve sarılmaya başlamışlardır.Hatta düne kadar Cumhuriyet Bayramlarına ve 10 Kasımlara katılmayanlar ” Onun önünde sap gibi duruyorlar” denen Durağan Belediyesi ve yerel yönetimi bile Atatürk için beni Mevlif okutabiliyorsa bizim durduğumuz yer doğrudur,bizim durduğumuz yer doğru noktadır ve bu noktaya sahip çıkmalıyız Biz burada Atatürk’ün değerlerini Atatürk’ün hedeflerini Atatürkün ilke ve devrimlerini ülkenin ve ilçemizin her noktasında yaşatmak zorundayiz.

Değerli arkadaşlarım bugün bir Kudüs sorunu yaşanmaktadır. AK Parti iktidarı burada da kendi iki yüzlüğünü göstermektedir. 2005 yılında Netanyahu kendisini İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz dediğinde onemunite diyemeyen Erdogan ve yine 2016 yılında Mavi Marmara anlaşmasında altına imza attığı eşit başkent olarak sunduğu Ankara ve Kudüs’ü imzalarken onu görmeyen Cumhurbaşkanı bugün Kudüs savunuculuğuna kalkmıştır. Bugun onu telin etmektedir elbette doğru yapıyor ama bunu geçmişte ufacık bir meselede Davos’ta One Minute diyen Cumhurbaşkanı’nın aynı karakteri o günde göstermesini beklerdik. Değerli arkadaşlar yerel yönetim seçimleri zor bir süreçtir.2014 seçimlerinde biz karşımıza AK Partinin adaylarını görmedik.Karşımızda devlet vardı karşımızda devletin kurumları vardı. Devletin tüm organlariyla yaris ettik gelecekte de bu böyle olacak. Bununla mücadele eden buna karşı sesini yükselten adaylara ihtiyacımız var. Ben bu nedenle adayım. O gün ilcemizde bilboardlara asilan broşürlerde o dönemin Belediye Başkan Adayı şimdi ki Belediye Başkani ”Dün dünde kaldı cancağızım şimdi başka yeni şeyler söylemek lazım.” demişti. Yani şunu söylemek istiyor.Ben yarın yalan söyleyebilirim.Bugün söylediklerime de inanmayın. 2019 Yerel Seçimlerinde de yine aynı sözleri söyleyecek.Iste o yalanlara karşı biz dah duyarlı daha dikkatli olmaliyiz. 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin misyonu hayır blokyla hareket etmek hayır blokunun önde olduğu her noktada CHP ile hareket edecek bloklara ulaşmaktır. Onlarla iletişim kurmak onlari ziyaret etmektir. Aksi halde sonumuz hüsran olur. CHP 2019 Yerel seçimlerine giden yolda bu ülkede mihenk taşıdır. Bu mihenk taşında sizlerden görev ve yetki istiyoruz. Hepinize kongremize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi..

Mustafa Eker başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu; M.Ali Koç, Emin Adıgüzel, Hulusi Seçgin, Mustafa belsiz, Osman Akbey, Abdullah Şen, Şenel Aksoy, Cengiz yurdagül, ibrahim Karataş, Halit Kökçü

Kongre sonrası Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı seçilen Mustafa EKER gerek kongreye bizzat katılan gerek se telefon ve mesajları ile dilek ve temennilerde bulunan tüm hemşehrilerimize teşekkür etti.

Tarih:11 12 2017 12:14(545) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Şükrü Baş 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesaj Feyzullah Öztürk 10 Ocak Gazeteciler Gün Ülkü Ocak Başkanı Olcay Kılavuz 11 Ocak AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'ndan MHP Verem Sağlığımızı Tehdit Ediyor İYİ Parti İlçe Başkanlığına Teşekkür Edi Sinop basını kahvaltıda bir araya geldi Okul Sporları Voleybol Genç A/B (Kız/Erk Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi K Okul Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kurs Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Orta Tümü

Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Devlet-Toplum-İnsan ve Hukuk


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:760590 DtGaNi

* ANASAYFA *