E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaatlerde bulunmuştu?

AKP'nin 2011 yılında açıkladığı "2023'te 500 milyar dolar ihracat, kişi başına milli gelir 25 bin dolar dedi, bugün ise 10 bin 833 dolar. İhracat 500 milyar dolar olacağını iddia etmişti. Ya bugün, 142 milyar 288 milyon dolar aradan geçti 7 yıl…!

TÜİK'in milli gelir hesaplama yöntemlerini değiştirmesine rağmen, 206 yılı sonu itibariyle Türkiye'de kişi başına milli gelir 10 bin 883 dolarda kaldı. Hedefin açıklandığı 2011 yılına ise bu rakam 11 bin 205 dolar olarak açıklanmıştı. TÜİK verilerine göre, 2016 yılında kişi başına düşen milli gelir, 2011 yılında göre yaklaşık yüzde 3 oranında gerilemiş durumda.

500 milyar dolarlık ihracat hedefinde de durum farklı değil. 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin açıklandığı 2011 yılında yıl sonu ihracat rakamı 134.907 milyar dolarken, 2017 Kasım ayı sonu itibariyle 142 milyar 288 milyon dolar olarak gerçekleşti. 2011'de açıklanan 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin gerçekleşmesi için, 12 yılın sonunda ihracat oranının yaklaşık yüzde 400 artması gerekirken, 6 yılın sonunda bu artış yüzde 10'un altında kaldı.

Yorumu siz saygı değer okuyucularıma bırakıyorum.

Bir saygı değer okuyucum, şahsıma “">sizce biz halk olarak nereye gidiyoruz bu kadar yalan varken? Sorusuna cevabım,

">Saygıdeğer Boyabatlı rumuzlu okuyucum;

Kamu kuruluşları yok pahasına satılsa, yer altı madenleri kiraya verilse, ülke borç batağına sürüklense, 50 milyon vatandaş bankalara borçlu olsa bile Türkiye güçlü bir devlettir. Ülkeyi bu duruma getirenler 2 bin yılında kayıtsız şartsız ABD’ye teslim olsa da, Kemal Derviş’in ihanet projesini günümüze kadar eksiksiz yürüten iktidarın da elbet bir gün sonu olacaktır. İnsanlar, iktidarlar fani, vatan bakidir.

Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş döneminde, Yahudi Galata Bankerleri’nden borç alarak Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmıştı. İflas eden Osmanlı’nın Duyuni Umumiyesi günümüzde Varlık Fonu’dur.

…..

Yunanistan’ın 18 adamızı işgal ettiği gibi, o yıllarda da İstanbul işgal altındayken, İngiliz askerlerine dua eden, Mustafa Kemal Atatürk’ü vatan haini ilan İskilipli Atıf Hoca, İngilizlerle işbirliği yapan Saidi Kurdi, Osmanlı’yı Almanlara satmak isteyen Damat Ferit Paşa gibiler o yıllarda “padişahım sen çok yaşa” diyenler olduğu gibi bugünde olacaktır. Tarih tekerrürden ibarettir.

….

Türkiye 1919 yılından daha kötü bir durumda değildir.

….

Türkiye’ye 15 yıldır uygulanan hain proje geçmişte Arjantin’e de uygulanmıştı.2001 yılında Arjantin halkı, yoksulluktan, açlıktan, bankalara olan borçlarından dolayı sokaklara dökülmüştü. ABD ekonomi politikalarını uygulayan Carlos Melen 5 milyar dolarla helikopterini binip kaçmıştı.

Bu ülkenin sıradan bir vatandaşı olarak, ülkemizi yönetenlerin aynı kaderi paylaşmasını arzu etmem. 1960 yılın da ABD’nin dayattığı 24 maddeyi imzalamayan merhum Adnan Menderes’i idam ettirmesinin bedelini aradan 57 yıl geçmesine rağmen bu ülke hala daha ödüyor.

Günün SÖZÜ

Her zifiri karanlık gecenin bir aydınlık sabahı vardır

Tarih:20 12 2017 22:13(1034) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: 11 koy 05 01 2018 13:51
işin kolayını bulmuş lar kim iktidarı eleştirirse ona fetocu diye koro halinde saldırıyorlar herkes biliyorki bunlar uzun yıllar bitkindeydi ne istedilerse vermedik sözü en büyük kanıtdır allahtan korkun ya nasıl bir insaniz adamın bakan damadı bile onların okulundan mezun.

4. Yorum: 2.yorumcuya 26 12 2017 13:29
ulan milat zerre kadar yüreğin varsa kim olduğunu açıklada gelip senden gerçek vatansever kim hain kim öğrenelim.
tabi zerre kadar yüreğin varsa!!

3. Yorum: boyabatlı 21 12 2017 10:59
çok doğrusunuz. size katılıyorum sorduğum sorunun tam cevabını aldım çok teşşekkür ederim.asıl enflasyonun %25 olan memelekette halk mutluysa ne denir.saygılar.

2. Yorum: milat 21 12 2017 08:08
iskilipli atıf hocaya hain diyen hainin bizatihi kendisidir. iskilipli atıf hoca asla ingilize dua etmemiştir. italyadan gemilerle şapka getirilip bu milletin kafasına zorla geçirilmesimi,vitali hakko denen yahudi adamın şapka kanunuyla nasıl zengin olduğunu buna karşı iskilipli atıf hocanın kellesi pahasına buna karşı çıkmasını yok ingilizlere dua etti gibi iftiralarla karalamaya çalışanlar bilsinki bu millet kimin hain kimin hain olmadığını çok iyi biliyor sayın yazar

1. Yorum: gökbörü 21 12 2017 07:45
kişi başı mıllı gelır makro bazda göstergedır ama tam da değildir neden ;hakkarıdekı vatandaş 50 dolar ıse ,etılerde kı vatandaşın 100.000 dolardır.1 mılyon uxerı bankada parası olan 30.000 kışı işe yuzde 60-70 yoksulluk sınırındadır vs.makro ve mıkro tarzda türkıyenın durumu sayfalarca anlatılır buna gerek yok gerçek şu:son 15 yılda icralar -ödenmeyen çek-senetler -boşanmalar -cinayetler-gasplar -tecavızler-zınalar -ne kadar artmıştır.akla zıyan bır şekılde anormal olçude artmıştır.demekkı toplum sosyo-psıkolojık olarak patlama yaşıyor.bunlar araştırılsın ,bunun temelındede ekonomı var zaten.o yuzden bu ulke 1994-2001 krızlerınden çok daha buyuk bır krıze gebedır.siz tüm sistemı bır kışıye bağlarsanız intıhar etmış olursunuz vesselam.oda bır fanı sonuçta.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sözün Bittiği Yer


Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme projesi 100 yıllık


Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü


12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası


Atatürk, İnönü ve Camiler


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Emin Yufka Hizmetinizde


Milli ve Yerli, Beka, Diriliş ve Çıkış


Boyabat Kelimesinin Anlamı


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:676971 DtGaNi

* ANASAYFA *