E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seçim kaldırdım, emekli maaşlarını dondurdum derse…!

RTE, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile, “EMEKLİ MAAŞLARINI DONDURDUM. NE SEÇİMİ SEÇİM FALAN YOK” derse…! RTE’ye kim itiraz edebilir? Bundan sonra ne verirse onunla yetinmek zorundasınız. Bu durumda 80 milyon Türk halkı RTE’nin marabasıdır.

Pazar günü Uzun zamandır gitmediğim eski semtime gittim. Her zaman takıldığım, gençlik yıllarımın geçtiği kahvehaneye uğrayım, eski arkadaşları görür eski günleri yaad ederiz diyerek kahvehaneye selam vererek girdim.

Kahvehanelerdekilerin çoğu eski tanıdıklarım, bazıları okey oynuyor, bazıları da koyu bir sohbet içindeler. Bilindiği gibi kahvehaneler de yılın 365 günü siyaset konuşulur. Hükümet kurarlar, yıkarlar…

Sohbet yapan arkadaşların yanına oturdum, bana çay kahve ikramından sonra, bir arkadaş bana , “Ne olacak bu ülkenin hali” diye sorduğunda, herkes halinden memnun ve mutlu ne var ki ülkenin halinde dediğimde bir an masada sessizlik oldu.

Ben, yine sözlerimi sürdürerek, ülke ekonomisi yüzde 11.1 ile dünya rekoru kırdı. Başbakan “tarım ve gıda da Avrupa birincisiyiz” bakan, Dünyada en yüksek asgari ücreti biz veriyoruz” derken yalan mı söylüyor?

Hep bir ağızdan madem ülke ekonomisi bu kadar büyüdü de neden biz, emekliler pay alamıyoruz?

Halinize şükür edin, nankörlük etmeyin. Kişi başı milli gelirin 25 bin doların üzerindeki ülkeler seviyesinde emekli maaşı alıyorsunuz dediğimde, ya sen hangi ülkeden bahsediyorsun, yoksa seni görmeyeli akıl sağlığından mı oldun demezler mi?

Neyse araya beni çok yakından tanıyan bir arkadaş, ülkenin bu hali ve emekli maaşları ile ironi yaptığını hala daha anlamadınız mı diyerek masa da oturanlar arasında esen sert rüzgarın yerini sıcak bir tebessüm aldı.

-

İlk defa orada rastladığım 65 yaşın üstünde bir bey, RTE yaptırdığı anketlerde seçimi kaybedeceğini anladığı takdirde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) SEÇİM FALAN YOK derse, hatta ülke ekonomisinin durumu iyi değil emekli maaşlarını vermiyorum derse RTE’ye kim ne diyebilir? Arkadaşlar, hatırlarsanız RTE Türkiye’yi şirket gibi yöneteceğim demedi mi? dedi. O zaman kimsenin şikayet etmeye hakkı yok. İster kabul edin ister etmeyin 80 milyon RTE’nin marabasıdır.

Masada oturanlar hep bir ağızdan olur mu öyle şey?

Burası Yeni Türkiye, olmaz dediğimiz her şey bugüne kadar olmadı mı? 20 Temmuz’da TBMM’nin ilan ettiği OHAL’i bahane ederek uygulamalarından haberiniz yok her halde…

Kanun Hükmünde Kararname’nin OHAL ile ne ilgisi vardır. Bizlerin seçtiği milletvekilleri sembolik hale geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi bay pas edildi. Gerçi, AKP’li bakanların, milletvekillerinin hatta başbakanın KHK ile ilgili yasaların hiçbir satırını okuduklarını zannetmiyorum. Saray bizim seçtiğimiz vekillerin yerine düşünüyor ve uyguluyor.

Masada oturan bir başka arkadaş “Ben 12 Eylül ihtilalin de böyle bir uygulama yaşamadım. Bu iktidar, 12 Eylül darbesini aratır hale getirdi bizleri...

Sessizce bizim konuşmalarımızı dinleyen, sadece kafa sallayan bir arkadaş, “ iki dönem AKParti’nin vaatlerine, dini söylemlerine, bunlar inançlı insanlar kul hakkı yemez diye oy verdim. Haram zıkkım olsun diyerek söze girerek başladı konuşmaya,

Ne yazık ki ülke insanı AKPartili olan ve olmayan diye ikiye ayrılmış durumda. Hiç kimse huzurlu değil. Herkes borç batağında, adeta sindirilmiş bir toplum yaratıldı. Herkes bir birine FETÖ damgasından korkusuna kuşku ile bakıyor. Bu yaşa geldim böyle bir dönem görmedim.

AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaşa, Beyefendi, Türkiye’de 6 milyon asgari ücretli, 15 milyona yakın açlık sınırı altında yaşayan insanlar varken Akparti 16 yıldır iktidar bu insanlar neden oy veriyor diye sorduğumda,

AKParti’nin üye sayısı 12 milyonu geçti zannediyorum. AKparti’ye üye ol, sosyal yardım altında her ay sana, gıda yardımının yanı sıra maddi yardım da yapılır.

Şimdi anladınız mı neden bu millet hala daha AKParti’ye oy verdiğini?

Bu sizin iddianız mı?

Benim ne iddiam olacak? AKP’nin mahalle temsilcileri ve iktidara yakın muhtarlar tarafından yardım alacak kişilerin belirlenerek verildiğini herkes biliyor.

Sosyal devletin asli görevi değil mi sizce?

Sosyal devlette, bizden, ondan diye ayırım yapmak ne bizim dinimizde ne de ahlakımızda vardır?

Yanımda oturan arkadaş, senin karşında oturan fanatik bir AKP’liydi son zamanlar da hiç konuşmuyor sadece dinliyor?

Sence neden?

Onlarda bu ülkede yaşıyor, ülkenin halini görüyorlar, AKP’yi savunacak hiçbir tezleri kalmadı.

Masada oturan arkadaşlardan kalkmak için tam müsaade isteyeceğim, işsiz güçsüz emeklilerin komplo teorileri üretmekten başka yapacakları bir şey yok. Bu tür düşünceler ülkeyi hiç iyi bir noktaya getirmez. İnşallah bu günleri de atlatırız.

Masada oturan bir başka vatandaş, OHAL ile ilgisi olmayan Milli Piyango bile KHK yayınlanıyor, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ile ilgili neden hiç KHK çıkarılmıyor?

Tartışma uzayıp gitti?

Özet olarak, benim kahvehane de yapılan sohbetten anladığım vatandaş panik halinde yarınki geleceğini değil bugünü nü düşünürken sessizliklerini koruyor olmaları iyi ye alametin olmadığı kanaati hasıl oluştu bende İnşallah ben yanılırım.

Sosyal medyada günün paylaşımı;

AKP Kurucusu Abdül Latif ŞENER: Erdoğan’ı öldürmek isteyen kimdi"

AKP Kurucularından Abdül Latif ŞENER, Erdoğan'ı Marmaris’te koruyan polis Feto’cu çıktı. Dalaman’dan İstanbul’a getiren pilot Fetocu çıktı. Darbenin merkez üssü Akıncı’yı vuran 5 pilot Fetö’cü çıktı şimdi kahraman yaptığımız yüzbaşı da Fetöcü çıktı... Bildiğin Erdoğan'ı Fetö’cüler korumuş, peki öldürmek isteyenler kimdi?

Abdüllatif Şener twetter şahsi hesabından paylaştı.

Hain 15 Temmuz darbe girişiminden 17 ay geçti, binlerce insan tutuklandı. Zarrab için ABD’ye iki nota veren AKP iktidarı, neden FETÖ için nota vermediği düşündürücü değil mi?

Türk tarihi darbe girişiminde bulunanlarla mücadele görmedi. FETÖ’yü salla sümük ağlayarak dön artık bitsin bu hasret ” “Hazreti FETÖ” “ Ne istediniz de vermedik” diyenler, FETÖ ile hatıra fotoğrafı çektirenler, sümüklü mendilini öpenler serbest. Hala daha FETÖ’nün siyasi kanadı ortada yok.

Yorum siz saygı değer okuyucularımın

Ha bu arada, benden yazılarım hakkında belge isteyen, okuduğunu anlamayan, kendi akıllarınca beni yalancılık ile suçlayan, zavallı saygı değer okuyucularımın yorumları beni güldürüyor, hem de üzüyor. Canları sağ olsun.

Saygıdeğer, beni suçlayarak yorum yapan okuyucularım, “Man Adaları Belgeleri sahte, 17-25 Aralık yolsuzlukları kumpas, ABD’de hayırsever Zarrab’ın itirafları iftira, büyükşehir belediye başkanlarının istifa ettirilmesi metal yorgunluğu, Ankara’yı parsel, parsel satan belediye başkanı masum. Ege’de 18 Türk Adası Yunan tarafından işgal ediliyor Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu 1996 yılından önce verildiğini milletin gözlerinin içine bakarak iddia ediyor.

Kısaca, beyinlerini iktidarın, iktidara yakın yayın organlarının haberlerine programlanmış insanların yorumlarını hiç mi hiç önemsemediğimi belirtmek istiyorum.

Günün SÖZÜ

Beni yalancılık, iftira ile itham eden saygı değer okuyucularım, “ÖN YARGI ÇELİĞİ BİLE DELER”

Tarih:04 01 2018 17:26(1216) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: 2.yorumcuya 06 01 2018 11:44
kardeş kimsin nesin bilmiyorum ama ya çok çıkarcısın yada beynini emekliye ayırmış bir zavallısın.
yıllardır bu gazeteyi ve yazılan yorumları takip ederim, şayet ilk gördüğüm milat ve şuan ki milat aynı kişiyse işte o zaman acırım sana.
gündemi takip etmezsin ezbere konuşursun her habere aynı tarzda yorumlar yazarsın.
işinize gelmeyenleri daha düne kadar qtünü öptüğünüz fetöcu diye iftira edip insanların hakkına girersin sonra da kulhakkından bahsedersin.
aloooo! bu vatan senin babanın malı değil! burada akpyi eleştirenlerde vatan evladı! yorum yazarken insanları fişlemeyi bırak yoksa o fişin ucu biyerlere kaçar. allah fetö nun da onu besleyip büyüteninde belasını versin.

3. Yorum: boyabatlı 05 01 2018 10:51
kimi kime şikayet edecez sayın yazarım saygılar.?

2. Yorum: milat 05 01 2018 09:12
sayın yazar yorum yazanlara yazınızda yer vermişsiniz benim yorumlarımdan da bahsetmişsiniz.yazdığım yorumlara cevap verememişsiniz ve hala demegoji yapıyorsunuz.sizde fetönün ve chp nin proğramlanmış yazılarından
başka bir şey yazmıyorsunuz. yazıyorsunuz bari chp lilerden yaptığınız alıntıları kaynak belirterek yazınki bu yazdıklarınz sizin yazınz değil chp lilerin sözleri olduğu belli olsun

1. Yorum: evet 04 01 2018 19:39
kibritci kız masalını hepimiz biliriz son kibritini yakan kızın son alevdeki hayali şahane bir villadaki son sofra ve ışıl ışıl bir evdi maaşını alamayan emeklinin son hayali ne olurdu daha ilginci yırtık paltosu sırtında oy verecek kim var diye hastane koridorundaki propogandasını hatırlarmı gerçekten merak ediyorum .


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:557611 DtGaNi

* ANASAYFA *