E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop basını kahvaltıda bir araya geldi

Sinop Valisi Hasan İpek ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop ili ve ilçelerinde görev yapan basın mensupları ile düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltı programı öncesi konuşan Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada basın mensuplarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı. Kurada; “Yuvalarınızda huzur mutluluk ve yapmış olduğunuz kutsal görevden dolayı işlerinizde başarılar diliyorum. Bugün yine “10 Ocak İdareciler Günü” olması nedeniyle başta Sayın Valimiz Hasan İpek olmak üzere Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız ve tüm idarecilerimizin günlerini kutluyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ise yaptığı konuşmada; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün anlamı esasen çalışan emekçi kesiminin günü olarak tarihte yer alıyor. 212 sayılı çıkarılan kanunla getirilen haklar ile maliyetin artırılacağını söyleyen o günkü gazete sahipleri bir eyleme giderek gazete çalışanlarının büyük kısmını işten çıkartmışlardır. Bunun üzerine bir araya gelen işsiz gazeteciler bir gazete çıkartarak Türkiye hayatına damga vurmuşlardır. Tarihçesi buradan gelmektedir. Günümüzde de Türkiye ve Dünyada maalesef büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün basın üzerine söylediği sözler gibi bugün anlamını bulamayan bugün. Bir sürü neden var. Cezalar cezaevlerinde bulunan gazeteciler var. Fikir özgürlüğü denilince nerede başlar, nerede biter? Bilinemediği bir zamandan geçiyoruz. Böyle bir günde umarım cezaevleri biraz olsun boşalır. Tüm dünya genelinde bunu diliyorum. Bugün ayrıca 10 Ocak İdareciler Günü olması nedeniyle başta sayın valimiz olmak üzere tüm idarecilerimizin de gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Demirel, Sinop Valisi Hasan İpek’e, üzerinde Vali İpek’in de resmi olan Sinop fotoğrafı hediye etti.

Programda son olarak söz alan Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop’ta görev yapan tüm basın mensupları ile bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İpek; “Tüm ilçelerimizde ve Sinop Merkezde görev yapan basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya geldik ve umarım önümüzdeki senede tekrar bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü birlikte kutlarız diyen Vali İpek; Mutluluk içerisinde, hepinize işlerinizde başarılar, kolaylıklar, bol kazançlar diliyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü de tekrardan kutluyorum” diye konuştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenen kahvaltı programının ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:10 01 2018 22:34(264) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Şükrü Baş 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesaj Feyzullah Öztürk 10 Ocak Gazeteciler Gün Ülkü Ocak Başkanı Olcay Kılavuz 11 Ocak AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'ndan MHP Verem Sağlığımızı Tehdit Ediyor İYİ Parti İlçe Başkanlığına Teşekkür Edi Sinop basını kahvaltıda bir araya geldi Okul Sporları Voleybol Genç A/B (Kız/Erk Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi K Okul Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kurs Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Orta Tümü

Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Devlet-Toplum-İnsan ve Hukuk


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:760797 DtGaNi

* ANASAYFA *