E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!

Başlığı görüp te bu nedir diyeceksiniz..

Aslında birkaç haftadır yazmak isteyip te yazıp yazıp geri, ye bıraktığım bir konunun başlığı bu..

Ama son olarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sinop ziyareti ve sonrasında SGK Sinop İl Müdürü’nün Durağan ziyaretinde belediye başkanı da ziyaret etmesi ve haber olması sonrası bu konuyu yazma gereği hissettim.

Neden mi? Sinop SGK il Müdürlüğünde yıllardır bir Durağanlı olarak insanımızın hizmetine koşan gelen gidenin mutlaka uğrak kapısı olmuş, Durağanda siyaset yapanların Osman abisi Osman Taşkın’a reva görülen bir uygulamanın beni ziyadesi ile üzmüş olmasıdır.

Osman Taşkın kanunlar dahilinde insanımızın danışma kapısı olmuş, yılmadan onlara yardımcı olmak adına SGK ‘da il Müdür yardımcısı olarak görev yapan bir bürokratımızdı…

Halen bu görevini sürdürüyor..

Durağanlı bir vekilimiz var!

Onu müdür yapamadık ama bodrum kata küçücük bir odaya misafirlerini ağırlamaması, Durağanlıların görmemesi için en alt kata atılmış, olmasını da bu vekilin bir ayıbı olarak görüyorum!!!!

Yıllardır Durağanlı bürokratlara sahip çıkamamaktan yakınan Durağanlılar böyle mi, insanına sahip çıkacak? kendi vekili döneminde bodrum kat yeri, küçük odalarda onlar için tecrit noktası mı olacaktı?

Bu durum Durağan’a ve Durağanlılara yapılmış bir hakaret olduğu kadar, Durağan siyasetine de verdiği oya da yapılmış bir linç hareketidir.

Durağan’ın sevgili iktidar temsilcileri, sıkıştığınızda aradığınız, kapısını çaldığınız sizden biri olarak görülen Osman Taşkın’a yapılan bu hareket sizi hiç mi rahatsız etmiyor?

Bu durum; %84 oy veren Durağan ismine ve Durağan siyasetine yakışmamıştır. Çünkü, siyasilerin gücü ve göstergesi bürokratına sahip çıkma başarısı ile ölçülür..

Dün siz yokken o makamı elde etmiş bir isme reva görülen bu tutum aslında ne kadar güçsüz olduğumuzun, vekilinin durağanlı olmasının hiçbir anlam ve öneminin olmadığının hatta onu bırakın bu iktidar döneminde makamların bile bir değerinin kalmadığının göstergesidir.

Düşünebiliyor musunuz?

Liyakat ahlak ve beceriden bahseden iktidar; yıllarca bir kuruma müdür yardımcılığı görevi yapan, aynı yerde görev yapmış bir ismi 5 m2 bir odaya ve de en alt katta bir yere yerleştirerek güç gösterisine giriyorsa bu durum çok vahimdir.

Durağan AKP yönetimi ve sevgili belediye başkanı belki haberiniz yok ama hiç bu ezikliği yaşıyor musunuz? Sıkıştığınızda aradığınız akıl sorduğunuzda, bizden biri dediğiniz bu bürokrat Durağanlı..

Sevgili vekilim Nazım Maviş; hani sen Durağan’da yokken, Durağanlıların telefon açtığı akıl danıştığı çiftçisinin köylüsünün kentlisinin belki şahsen sevmese de ‘ Osman abiye bir soralım’ dediği Osman Taşkın’ı belki tanıyor, belki tanımıyorsun. Ama bil istedim o sana %84 oy veren Durağan’ın, Durağanlı bir bürokratı..

O size gelmediyse de siz bir uğrayın hatırını sorun. Sizin döneminizde yapılan bu hadsizliğin Durağanlı vekile yapıldığını hatırlatın.

Bilmem anlatabildim mi?

İkiz göletlerde tüm kamu kurum kuruluşlarının müdürlerini toplayarak gövde gösterisi yapacağınıza, bu insanlarının tanıdığı, bir sorun olduğunda koşarak yanına gittiği bürokratına değer ver. Çünkü sen kimi toplarsan topla insanımız hala tanıdığının kapısını çalıyor, ona derdini iletiyor, ondan yardım istiyor.

Bilginiz olsun..

Dağın o yüzü bu hareketi bir Boyabatlıya yaptığında Boyabat ayağa kalkıyor.. Ama oy deposu Durağanlıya bir teşekkür yeter diyorsan o da senin bileceğin iş.. Bir durağanlı olarak bu güne kadar siyasi görüşlerimiz uyuşmasa da herkesin kapısı olabilen Durağanlıya kapılarını açan Osman Taşkın’ı Bodruma hapseden, 5 m2 odayla cezalandıran koca bina da müdür yardımcısına küçücük bir odanın layık görülmesinde benim kanaatim sahipsiz bir Durağan olmasıdır.

Durağanlının sabrını taşırmadan vekili Durağanlı oyu Durağanlı iktidarın Sinop siyaseti Durağan’a ayıp oluyor, Durağanlıya saygı göstermiyorsanız en azından makama saygı gösterin.

Durağanlı bürokrat yetiştirmekte bir yerlere yerleştirmekte zorlanır ama yeri ve zamanı geldiğinde sahip çıkmayanlara ne yapılması gerektiğini artık bilir.

Bir durağanlı olarak bu yaptığınız ayıbın iktidar temsilcileri; Durağan ilçe teşkilatına, Ak partili Belediye başkanına ve AKP milletvekiline saygı ve sevgilerimi sunuyorum(!!).

Ne bürokratsın be Osman abi yıllarca oy ver, şimdi gözden düşüver…

Eee Durağanlı olmak bedel ister.. Ne diyorlardı bürokratımız yok!.. Bürokratı bırak Durağanlıyım diyen Vekil var sana sahip çıkacak Durağan’da siyasi yürek yok!

Mustafa EKER

Tarih:12 01 2018 17:07(6510) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: vatandaş 15 01 2018 12:32
vekil aday adayı olanların yakınlarına yapılanlarıda ak partili olarak üzülerek takip ediyoruz.

5. Yorum: boyabatlı 14 01 2018 17:35
sayın maviş'i gören var mı sekreter ve danışmanları randevu bile vermiyor yazık bence

4. Yorum: seferoğullarından suphi 14 01 2018 15:59
yüzde seksen dört oranında oy vermenin bedelini ödüyor durağan. bir sonraki seçimde yüzde yüz versinler de tam olsun.

3. Yorum: boyabatlı 13 01 2018 15:22
kin müslümana yakışmaz kimseye kalmaz bu dünya sizi allaha havale ediyorum. osman bey adam gibi adam kendisini tanır sıkıntıda kapısının daima herkese açık olduğu kapısı var abimin

2. Yorum: durağanlı 13 01 2018 15:17
aday adayı oluncada karşıma nasıl cesaret ederde aday adayı oluyor diye kinle nefretle bulunduğu yerden yok etmek ıster telini açmazlar görüncede şeri şurat yalaklık yaparlar işi düşerse bin türlü engel koyarlar partinin sahibi gibi kibirlene kibirlene yürürler bir gün kendilerininde yok olacaklarını düşünmeden ama yaradan var dilerim dün böbürlenenlerin onun bunun sadakalarıyla malk mülk edinip şimdi yerde sürünenler gibi rabbim sizinde yerde süründüğünüzü görmeyi nasip eder inş.dünün erbakancıları bugünün akparticileri onlara yaşam hakkı var eş dost akrabaları na iş var ama onların yanına yanaşamayan yanaşmak istesede içlerine kabul etmezler çocuklarınada iş veririrz diye ödleri kopar allah var allah kimseye kalmaz bu dünya parti size de birgün yapanlar çıkar inşallahhhhhh

1. Yorum: boyabatlı 12 01 2018 17:59
ya karşısına vekil aday adayı olursa?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Beko Eleman İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *