E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Uyuşturucu Bölüm Bir

Çocukları uyuşturucunun pençesine düşen babanın feryadı , duy “Kemal Kılıçdaroğlu…”

Çocukları uyuşturucu bağımlısı baba, genç yaşta çocuklarımız uyuşturucu yüzünden can çekişiyor. Hükümet uyuşturucu satıcılarını “kol ve bacaklarını kırmakla “tehdit ederken onlar sokaklarda cirit atıyor. İktidar feryadımızı duymuyor, siz de mi duymayacaksınız Kılıçdaroğlu…

“Uyuşturucu bağımlılığı, çocuklarımızın kaderi olmamalıdır. Yeter artık…. AMATEM kayıtlarına göre Türkiye’de 600 bin uyuşturucu bağımlısının olduğu belirtiliyor. Bu rakımın gerçek mi değil mi çocukları uyuşturucu bağımlısı olan anne babalara sorun? Bizim mahalle de en az yüz uyuşturucu bağımlısı ben tespit ediyorsam, yurdun en ücra köşesine kadar yayılan uyuşturucu bağımlılarının rakamını siz düşünün” diyor, çocukları uyuşturucu bağımlısı olan baba

Zaman zaman, işkembe çorbası içmeye gittiğim bir çorbacı da gecenin geç bir vakti, saçı, sakalı ağarmış bir bey işkembe salonunda boş masaların olmasına rağmen benim masaya oturdu. Konu uyuşturucu dan açıldı. Ben sordum o cevapladı. İsmini sorduğumda bir an düşündü ve ısrarla lütfen ismimi yazmayın. Benim başımı uyuşturucu mafyası ile belaya sokmayın dediğinde anladım ki, uyuşturucu mafyasından korkuyor !

İkiz iki oğlum var, askerden geleli 5 yıl oldu işsiz güçsüz aylak aylak dolaşıyorlar. İş buluyorum en fazla bir ay çalışıyorlar. Bonzai denen maddeye alışmışlar. Allah düşmanımın bile başına vermesin diye sözlerine başlayan dertli baba….

Nerede bu devlet?

Yaklaşık 6 yıldır, madde bağımlısı iki çocuğumun tedavisi ile uğraşıyorum. Tedavileri için bir daire parası harcadım. Evde aile huzurumuz kalmadı. Bir insan çocuğunun ölmesini ister mi? Öyle bir noktaya geldim ki, öldüklerin de bir gün bilemedin bir hafta üzülür ve ağlarsın, biz ailecek yılın 365 günü ağlıyor kan kusuyoruz.

Devletin uyuşturucu ile mücadelesini nasıl buluyorsun?

Bakan Soylu, bizlerin gözlerinin içine bakarak ayak, kol kırmaktan bahsediyor. Sayın Bakan, 2002 yılında uyuşturucu bağımlısı 10 bin, bana göre bugün 4 milyonun üzerindedir. Bakan Soylu’ya, AKP iktidarına uyuşturucu ile mücadele etmek yeni mi aklınıza geldi diye sormak benim hakkım değil mi?

Uyuşturucu satanları polise şikayet ediyorum, yakalıyorlar bir saat sonra serbest bırakılıyor. Bunun adına uyuşturucu ile mücadele diyorlar …!

Sence, Yasa da bir boşluk mu var ki serbest bırakılıyor ?

Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Uyuşturucu yasasında bir boşluk var ki emniyet bırakıyor. Polis uyuşturucu satıcılarına baskın yapıyor, ben içiciyim dediklerinde serbest bırakılıyor. Buradan, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a sesleniyorum, “ Her konuda KHK KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME” çıkaran Cumhurbaşkanımız, neden uyuşturucu yasasındaki boşlukları görmez.

Çocuklar, kendilerinden başka, ev halkına, mahalle sakinlerine zarar veriyor mu?

Kriz anında kendilerinde değiller, ne yaptıklarını bilmez halde oluyorlar. Evin içini savaş alanına çeviriyorlar. 3 bin liralık telefonu uyuşturucu alabilmek için 50 liraya satılır mı? Satıyorlar işte…

Tedavi için hastaneye yatırdın mı?

Hastaneye kaç sefer yatırdığımın sayısını ben bile unuttum. Tedavi oluyorlar, bir hafta sonra tekrar başlıyorlar. Uyuşturucu satıcıları rahat bırakmıyor ki?

Çocuklar uyuşturucuya nasıl alıştıklarını hiç düşündün mü veya araştırdın mı?

Çocukların uyuşturucuya alışmasında belki bizim de hatamız vardır. Hayat mücadelesi verirken çocuklarla fazla ilgilenmemiş olabilirim. Fakat, yaşadığımız çevrenin etkisi çok büyük olduğunu düşünüyorum.

Nasıl yani?

Oğlumun birini tedavi olduğu hastaneden taburcu ettim, mahalleye geldik uyuşturucu satıcıları tokalaşırken uyuşturucu verdiklerini duydum.

Ne tür uyuşturucu kullanıyorlar, nasıl buluyorlar?

Bakkal, manav, kırtasiye, kahvehane, minibüs, taksilerde, sokak aralarında Bonzai ekmekten ucuza satılıyor.

Devlet, iktidar, muhalefet ele ele verip çocuklarımızı uyuşturucu illetinden kurtarmalıdırlar. Buradan, iktidara da, ana muhalefete de sesleniyorum. Siyaseten de olsa, aralarındaki polemikleri bıraksınlar. Uyuşturucu ile mücadele de kesin çözümü bir an önce bulmalarını istiyorum.

CHP geçen yasama döneminde TBMM’ye Uyuşturucu Araştırma Komisyonu kurulması için 23 önerge vermiş, AKP’li vekillerin oyları ile kabul edilmemiş olmasına ne diyorsunuz?

Ben bu yaşa geldim CHP’ye hiç oy vermedim. Fakat, 16 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın, bakanları, milletvekilleri verilen bu araştırma önergesini hiç mi merak etmeyerek ret oyu verdilerse yazıklar olsun onlara? Bizi temsil etsinler diye kimleri Meclis’e göndermişiz.

Sizin aracılığınızla, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum, Ey Kılıçdaroğlu, her konuda çalışday düzenliyorsunuz birde “Uyuşturucu Çalışdayı” düzenleyin. Genç yaşta evlatlarımızı uyuşturucu yüzünden toprağa veriyoruz. Milyonlarca vatan evladımız, çocuklarımız uyuşturucu yüzünden ölüme gidecekler.

Sence, Uyuşturucu satıcılarının kökünü kazımak kolay mı?

Uyuşturucu baronları döviz milyarderleridir. Günümüzde para kimdeyse güç ondadır. Hangi siyasi iktidar gelirse gelsin, uyuşturucu mafyasının kökünü kazıyamaz. Bana göre Türkiye’de bana göre 4 milyonun üzerinde uyuşturucu bağımlısı olduğunu düşünüyorum. Hepsinin madde bağımlısı olduklarına dair ellerindeki belgelerinden dolayı yasanın boşluğundan dolayı serbest kalıyorlar. Madde bağımlısının suç işleme, adam öldürme, gasp yapma özgürlüğü olursa bir ülkede, bir gün insanlar sokağa da çıkamaz hale gelirler.

Sizce Emniyet uyuşturucu ile mücadele de yeterli değil mi

Siyasi irade uyuşturucu ile mücadele de kararlı olmadığı sürece her geçen gün uyuşturucu bağımlılarının sayısı artar. Emniyet mensuplarının eli kolu bağlı. Siyasi irade kararlılık göstersin. 24 saatte uyuşturucunun kökünü kazırlar. Emniyet, Türkiye’nin hangi mahallesinde, hangi sokağında hatta hangi evinde uyuşturucu satıldığını bildiğini düşünüyorum. Yeter ki yetki polislerimize tam yetki verilsin.

Polis son günlerde ciddi anlamda uyuşturucu operasyonları yapmasına ne diyorsun

Bataklıktaki sinekleri tek tek öldürmekle çözüm bulamazsınız. Önemli olan o bataklığı kurutmaktır. Saman alevi gibi operasyonlar kamuoyunun gazını almaktır.

Celil Cengiz ÇOLAK

Gündeminiz.com Yayın Koordinatörü

Tarih:17 01 2018 10:26(884) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: gökbörü 17 01 2018 17:01
ülkede ne can ne mal nede ırz guvencesı var -emniyet zaten feto ile mücadelede -asker pkk -vs -mıt-sarayın emrınde -ornaıze suç orgutlerı hıcbır zaman olmadığı kadar rahat şuan -zaten her akşam haberlerın nerdeyse tamamı ceza hukukuyla ilgili haberlerden olaylardan oluşuyor -halk memnun yonetımden !!!!!!!!!!!ha eskıden farklımıydı değildi ama hıç bu kadar da başıboş etkısız olmamıştı guvenlik meseleleri.........


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Atalay mı?


Bilim; Bir Eseri Yok Ama Profesör


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Çöpü Görüp Merteği Görmeyenler


Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor)


Beşinci mevsim


Görünen Köyü Tarif Etti


9 Şubat, Dünya Sigarayı Bırakma Günü


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Emek Tuğla İlan


Boyabat'ın 2017 yılı nüfusu belli oldu


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:604410 DtGaNi

* ANASAYFA *