E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılığı aileleri parçalıyor (Bölüm 2)

Çocukları uyuşturucu bağımlısı aileler konuştu:”Türkiye’nin en büyük sorunu uyuşturucudur. Uyuşturucu baronları terör örgütüdür. İktidarı, muhalefeti, sivil toplum kurumları ile tek vücut, tek yürek devletin yanında olarak mücadele etmelidir. Aksi takdirde Türkiye’yi daha büyük tehlike bekliyor”.

Madde bağımlılığı aileleri parçalıyor. Uyuşturucu kullanım yaşı 12 yaşına kadar düşerken, işsizlik, ekonomik gelir yetersizliği, aile içerisindeki huzursuzluk insanları madde bağımlığına sürüklüyor.

Bir madde bağımlısı, sanayi de torna dükkanım vardı. İşlerim de çok iyiydi. Öyle bir süreç yaşadım ki çalışanların maaşlarını ödeyemez hale geldim. Bunalıma girdim. Her akşam içiyordum. Para yetiştiremez oldum. Daha sonra, Bonzai ile tanıştım. Bir şişe biraya, adeti 2 liradan 3 adet almaya başladım. Mutlu bir yuvam vardı, eşim de beni terk etti. Kaldım ortada. Uyuşturucunun zararlarını çok iyi biliyorum. Benim bu dünyadan artık beklentim kalmadı ölümü bekliyorum.

Eşim güvenlik görevlisiydi, bana ve çocuklarıma cehennem azabı çektiriyordu her akşam. Hele de Bonzai krizine girdiğinde evde ne varsa kırıp geçiriyordu, daha sonra bize de şiddet uygulamaya başladı. Her gece uykuda bizi öldürür korkusuyla yaşadım. Çünkü, kriz geldiğinde ne yaptığını bilmiyordu. Çareyi boşanmakta bulduk.

Sokak aralarında, bina girişlerinde bali koklayanlar, diğer madde kullananlar her geçen gün artıyor. Biz bile onlardan çekinir hale geldik. Ya küçük çocuklar ne yapsın? Para istiyorlar, isterseniz vermeyin. Ceplerinde kesici aletlerle dolaşıyorlar. Vatandaş olarak, hem onların o hallerine acıyor, hem de korkarak istedikleri parayı veriyoruz.

Türkiye, Ortadoğu, Suriye, terör örgütleri ile uğraşırken, meydanı boş bulan uyuşturucu baronları , kasalarını milyar dolarla doldurdu. Uyuşturucu terörü devletin birinci meselesi olmalıdır. Aksi takdirde, yüzbinlerce madde bağımlısı canlı bomba haline dönüşebilir.

Gökyüzünde uçan kuşun renginden haberdar olan MİT’in, uyuşturucu baronlarından haberi yok mu? Yeter ki, uyuşturucunun kökünü kurutmakta kararlı olsun devlet.

….

Madde bağımlısı borçlu, alacaklıyı telefonla arıyor, şu saatte şuraya gel borcumu ödeyeceğim diyor. Buluştuklarında alacaklıya 14 kurşun sıkıyor ve geçip gidiyor. Polis kısa sürede yakalıyor, mahkemeye çıkıyor, madde bağımlısıyım kendim de değildim, ne yaptığımı bilmiyordum diyor. Bir süre hapiste yattıktan sonra serbest kalıyor. Kurşunların hedefi olan alacaklı, aylar süren tedavi sonucu sakat kalarak sağlığına kavuşuyor.

Her madde bağımlısı, bir gün sokaklarda gasp yapıp, adam öldürmeyeceğinin garantisini kim verebilir?

Lise öğrencisi, Mahalle arkadaşları, bir kere içmekten bir şey olmaz diye bonzai içiriyorlar. Kendinden geçen, ne yaptığını, ne konuştuğunu bilmez bir halde, “Arkadaşlarına hem içiriyorsunuz hem de karşıma geçip gülüyorsunuz “ diye küfürler ediyor. O sırada, bir başka arkadaşı da telefondan video kaydı yapıyor. Çocuğu orada bıçaklayarak öldürüyorlar. Daha sonra da youtube de yayınlıyorlar.

Çocuğu madde bağımlısı bir baba ise, uyuşturucu içmiş hayaller görüyor. Kendi kendine konuşuyor. Aynanın karşısın da kaşını gözünü oynatıyor. Elleri ile karate hareketleri yapıyor. Bir baba olarak içim kan ağlayarak onu izliyorum. Konuşmak istiyorum konuşmuyor. Bir ara bakkala gittim, eve geldiğimde, musluğa su hortumunu takmış evin duvarlarını, koltukları, halıları evde ne varsa su içinde bırakmış. Ne yaptın oğlu dediğimde, ev pislenmişti temizlediğini söylemez mi?

Madde kullanan kişinin kendisiyle değil şeytanıyla konuşursunuz. Dostluk yoktur, madde arkadaşlığı vardır. 4 kişinin olduğu yerde bir kişi ölür, onu orada bırakır gidersin. Uyuşturucuya kulluk edersin.

Geçmiş yıllarda PKK terör örgütünü küçümseyerek, o yıllarda gerekli önlem almayan, yılanın başını küçükken ezmeyen siyasi iktidarlar, "üç, beş çapulcu” demişlerdi yaklaşık 30 yıldır terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Binlerce şehit verdik. Ülkenin maddi kaybını ise düşünün...

Uyuşturucu baronları terör örgütüdür. Geçmiş siyasi iktidarlar gibi, bu iktidar da aynı hataya düşürse ve uyuşturucu baronlarının kökünü kazımaz ise Türkiye’yi daha büyük tehlike bekliyor.

Çocukları madde bağımlısı olan aileler, devletin yanında yer alarak örgütlenmelidir. Muhalefet partileri, sivil toplum kurumları ile uyuşturucu terörü ile tek vücut, tek yürek olmalıdır.

Tarih:19 01 2018 11:02(667) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Atalay mı?


Bilim; Bir Eseri Yok Ama Profesör


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Çöpü Görüp Merteği Görmeyenler


Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor)


Beşinci mevsim


Görünen Köyü Tarif Etti


9 Şubat, Dünya Sigarayı Bırakma Günü


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Emek Tuğla İlan


Boyabat'ın 2017 yılı nüfusu belli oldu


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:604209 DtGaNi

* ANASAYFA *