E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat'a Büyük Yatırım

Yerli ve milli otomobil üretilmesi yönündeki altyapı çalışmaları bütün hızı ile devam ediyor. Üretilecek bu otomobilin parçalarıda yerli firmalar tarafından üretilecek ve bu konudaki çalışmalar devam etmekte. Yerli ve milli otomobilin şarj üniteleri Gersan Elektrik A.Ş. tarafından üretilecektir. Gersan Elektrik A.Ş. İstanbul merkezli bir firma olup ve Türkiyedeki üretim tesisi Zonguldak Çaycuma'da bulunmakta.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu sözcüsü AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıca'lının AA muhabirine yapmış olduğu açıklama ile yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin Erzurumda yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde birçok girişimde bulunduğunu beyan etmiş ve bu ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığı girişimlerin olumlu karşılanması sonucu Gersan Elektrik A.Ş. tarafından şarj üniteleri Erzurumda üretileceğini açıklandı.

Bilindiği üzere bir önceki yazımda ilimizin neden cazibe merkezleri dışında kaldığı hakkında yetkililerden bir açıklama beklemiştik. Fakat bugüne kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Cazibe merkezi kapsamında olan ve ilinin gelişmesi için çaba gösteren Mustafa Ilıcalı ve çalışma ekibi büyük bir başarıya imza atarak iline çok önemli olan bir yatırımı kazandırmıştır.

Bundan 1 ay kadar önce AK Parti Ordu il başkanı yardımcısı ve Ar-Ge başkanı Muhsin Emre Demiröz'ün gazetelere vermiş olduğu beyanatında milli otomobil koltuğunun Ordu'da üretilmesi için uygulanabilir ve gerçekçi bir talep ortaya attığından bahsetmiş ve üretilecek koltuk sadece otomobil için değil üretilmesi planlanan uçak, hızlı tren, tramvay ve metrolarda kullanılabilecek koltuk üretebilecek bir duruma gelebileceğinden bahsetmişti.

Gelelim ilçemize. İlçemiz yöneticileri sanayi üretimi hakkında en ufak bir düşünceleri bile bulunmamakta. İlçemizi sadece turizm başkenti yapmak gibi ütopik bir hedef ile devam etmektedir. İlçemizde sanayi olmadan gelişme imkanı nereyse bulunmamaktadır. Bir ilçe sanayisi, kültürü, tarihi, üniversiteleri ve kamu kurumları ile topyekün bir şekilde büyüyebilir. Bir şehir gelişmek istiyorsa bunun ilk basamağı istihdam ve buna bağlı nüfus artışı ile gerçekleşecektir.

İlçemiz yöneticileri deyim yerindeyse günlerini gün etmekle geçirmektedirler. Memleketimizin gelişimi için en ufak bir çabaları dahi bulunmamaktadır. Gerçi yalan söylemeyelim Boyabat'ı turizm başkenti yapmak isteyen yetkililer, orta çarşıda bulunan işletmeler sayesinde Boyabat turizmine katkı veriyorlar. Boyabat olatak çevrede bu konuda bayağı meşhur olmuş durumdayız.

İlçemizde Bilim Sanayi ve Teknoliji bakanı tarafından söz verilen Toprak ihitisas Organize sanayi konusunda bugüne kadar hiçbir adım atılmamıştır. Bakanlık nezdinde Ticaret odası tarafından gerekli yazışmalar yapılmış fakat Organize sanayii için gerekli yer tahsisi yapılmadığından ilerleme kaydedilememiştir. Bu yapılacak olan Toprak ihtisas organize sanayi bölgesi, Türkyede toprak alanında yapılan 2. organize sanayi bölgesi olacaktı. Fakat dar zihniyetli, vizyonsuz, Boyabat'ın geşişmesini istemeyen yöneticiler ve yetkililer tarafından yine Tuğla fabrikası mı kurulacak gibi sığ düşünceler nedeni ile bekletilmektedir. Toprak ihtisas organize sanayi bölgesi sadece tuğla sektörü değildir. Toprak ihtisas organize sanayi bölgesi seramik, vitrifiye ve buna benzer serkörlerin ilçemize kazandırılması için en önemli basamak olacaktır.

Bu gibi yatıımları ilçmize kazandırılması ihtihdam bakımından önem arz etmekte. İlçemizde yapılması düşünülen veya yapılan seyir kulesi, huzurevi, cam teras, kasaplar çarşısı, meydan projesi, kültür merkezi ve aklımıza gelmeyen diğer yatırımlar nüfus artışı ve istihdam bakımından ilçemize en ufak katkısı bulunmayacak projelerdir. Ve yeterli nüfus olmadığında atıl durumda kalacak projelerdir. Artık ilçemiz yöneticileri memleketimize sınıf atlatacak fikirler, düşünceler ve uygulamalar ile halkımızın karşısına çıkmalarını bekliyoruz.

İlçemizin yöneticileri bu kafa yapısı ile devam etmeleri durumunda kendi dünyalarındaki büyük yatırımlarını, altın yılları bize anlatmaya devam edecek ve asıl bu gibi büyük yatırımlar başka şehirlerin olacaktır.

Üreten alıp yürür, üretemeyen yerinde durur.

Tarih:11 02 2018 15:52(4698) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: veli 24 03 2018 08:22
pavyonlar şehri boyabata hoşgeldiniz bişey demek istiyorumda terbiyem müsade etmiyor

2. Yorum: boyabatlı 13 02 2018 19:50
herkes tutturmuş bir yol gidiyor bakalım nereye kadar. birde üstüne üstelik ak partilileri atın dışarı parti dışındakiler koltukta oturmaya devam.

1. Yorum: boyabatlı 13 02 2018 15:47
yönetimdekilerle bir muhabbet edin konularının neler olduğunu nelerle ilgilendiklerini anlarsınız. mesela boyabatın beşeri statüleri. yakın isimler yukarı uzak isimler aşağı. cumhurbaşkanımız nasıl olsa çalışıyor.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Seçmen Kaydırma


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:736380 DtGaNi

* ANASAYFA *