E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata bitiremediler

Yeni Türkiye’de Türkiye’nin 3 katı toprağı borsada ve masa başında kaybeden 2’nci Abdülhamit kahraman, Osmanlı’nın anahtarını işgal ordularına teslim eden son padişah Vahdettin vatan haini…

Tarih tekerrürden ibarettir.

Üretmeden tüketen, içeride ve dışarıda faiz lobilerine teslim olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik çöküşünü 16 yılda AKP iktidarı hazırladı. Faturayı yeni gelecek iktidar ve işsizlikten, yoksulluktan kendisini yakan vatandaş ödeyecek.

….

2001 ekonomik krizinde Türkiye’nin iç ve dış borcu 200 milyar dolardı, bugün 878 milyar dolar. Demek ki, dış güçler, faiz lobileri, ABD, İsrail AKP iktidarını çok seviyor.

Derviş’i özel olarak gönderen hain lobilerin amacı AKP’yi iktidar yapmaktı.

Eski Türkiye’de bir vatandaşımız başbakanın önüne yazar kasa attı, Anayasa kitabı fırlatıldı safsatası ile hükümet düşürerek başardı.

Şayet, iddialarım iftira, yalansa AKP 16 yıldır neden Kemal Derviş’in ekonomik, özelleştirme, tüketim ve dışa bağımlılık programını uyguladı?

….

Türk adaları işgal edilmiş, türbe taşınmış, tarım ve gıda da yüzde 85 dışa bağımlı hale gelmişiz. Türk Kızılay’ından Türk kelimesini, terör örgütü PKK’nın yıllardır, doğuda savaşan şanlı Türk askerine T.C. askeri diyerek aşağılayan terör örgütü PKK’nın yıllardır doğuda savaşan şanlı Türk askerine, T.C. askeri diyerek aşağılamasına rağmen, valiliklerden, kaymakamlıklardan, devletin resmi kurumlarından T.C.’yi kaldıran zihniyet hala daha yerli ve milli olduklarını iddia ediyor olması ne kadar “Yerli ve Milli” olduklarını göstermiyor mu?

….

Geçtiğimiz haftalarda, Ekonomik verimliliğe bakılmadan kamu kuruluşları özelleştirileceği TBMM’ye sunuldu.

Meclis’e sunulan yasa tasarısı ile ‘Ekonomik verimliliğine bakılmadan’ kamu kurumları satılıp, gelir elde edilecek. AKP Hükümet 2003 yılından bu yana 10 liman, 81 santral, 36 maden sahası ve Türk Telekom, Tüpraş, Petkim gibi şirket ve varlıkları özel sektöre sattı.Bu satışlardan 60 milyar dolar gelir elde edildi

AKP iktidarının 16 yıldır tek hedefi, üretim değil, sadece gelir sağlamak. Sağlanan geliri de faiz lobilerine aktarmak.

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, küresel krizden sonra şirketlerin hızla borçlanarak büyüdüklerini, milli gelirin yüzde 130’una ulaşmış olan bu şirket borçlarını kapatmaya,Türkiye’nin milli gelirinin yetmediğini iddia ediyor. ….

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Köprüler yüksek binalar bize güç katmıyor. Aksine tersine bir etkisi var bunun.

2017 yılında 77 milyar dolar ticari açık verdik. 15 yıldır açık vermediğimiz tek bir yıl yok. 2002'yle kıyaslayınca 77 misli. Biz artık borç alamaz bir ülke haline geldik. Varlık fonu bir ipotek listesi.

….

Diğer bir konu ise;

10 Şubat Abdülhamid Han'ın 100. ölüm yıldönümü.

Osmanlı tarihi, Türkiye keşke Yunan işgali altında kalsaydı, Atatürk savaşta bir tek mermi bile atmadı iddiasında bulunun Kadir Mısırlı Oğlu ve Çanakkale savaşı yapılmadı, şehitlikler semboliktir diyen Saray Başdanışmanı gibi düşünenlerin tarihine dayanarak bir vatandaşımız. 2’nci Abdül Hamit’e şöyle metiyeler düzüyor.

“Çoğu şahsi parasından Cami, Mescid,Mektep, Hastane, Köprü,Çeşme gibi 1552 eser yaptıran Ülkenin dört tarafına demiryolu döşetip 5.700 km demiryolu,11.250 km karayolu,22.000 km telgraf hattı yaptıran Saltanatı boyunca 9.347 ilkokul,650 ortaokul,109 lise açtıran, İstanbul Üniversitesi'ni 1901' de eğitme açtıran diyor”

Sayın, vatandaş,

2’nci Abdülhamit döneminde, Osmanlı Türkiye’nin üç katı büyüklüğünde, masa başında ve İngiliz borsasında toprak kaybettiğini, demiryollarını, bugün olduğu gibi Yap-İşlet sistemi ile, 99 yıllığına işletme garantisi ile Almanlara yaptırdığını biliyormusun?

Eğitime çok önem veren Abdülhamit döneminde, neden kadınlarda okur, yazar oranı yüzde 2 erkeklerde yüzde 2.5?

Not: “Hiçbir zaman kandırılmadı” köşe yazıma yorum yazan, Kendisini, hakim, savcı, yerine koyan, okuduğunu anlamayan, sayın tetikçi okuyucum, “Türkiye’nin, cesur, vicdanı hür, akli selim karar veren hakimleri, savcıları yargı mensupları dün de vardı. Bugün de vardır. Yarın da olacaktır. Adaletin kestiği parmak acımaz. Sizler ancak dantelli kefenlerinizle meydanlarda şov yaparsınız. Fakat bizler, Sayın Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kılına en küçük zarar verenlerin karşısında dimdik durarak, hiç çekinmeden göğsümüzü siper edeceğimizi sizin gibi, düğün evinde tefçi, cenaze evinde ağlayıcılar bilemez.

Tarih:13 02 2018 22:16(952) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: aslan 16 02 2018 21:46
milat, siyasi kahraman olmak için "gel, gel,,," diye okyanus otesindekine yalvaranlarin, yaptiklari hatalarindan dolayi darbe girisimindeki hatalar nasil gormezden gelinebilir? darbeye fener tutanlarin suçlarinin cezasini zavalli halkimiz canlariyla odediler maalesef! düsünen beyinler bunlari unutmadilar, ancak biat edenlere diyecek laf bulunamiyor, bulunsa da anlamiyorlar.

2. Yorum: milat 16 02 2018 14:04
sayın yazar dantelli kefenli diye dalga geçtiklerin meydanlarda tankların altına yatıp ,fetöcü hainler tarafından şehit edilirken bu vatan için can verirken siz neredeydiniz ? hangi meydanda idiniz darbe olsun ilk tankın önüne ben çıkacağım deyip tankları görünce selam verip belediye başkanının evine sığınıp ertesi günde hani nerde tank diyen kılıçdaroğlu gibimi yaptınız.bir açıklayın o gece nerde idiniz

1. Yorum: aslan 14 02 2018 19:58
cocuklarindan cani yanmis bir buyugum bana derdi ki; sakin iyi terbiye edemediginiz çocuklariniza dunya mali birakmayin. sagliginizda elinizde ne varsa tuketip göçün oteye. cunku siz öldügunuzde malinizi bolusmek için birbirlerini yiyecekler ve biraktiklarinizi çabucak satip-savacaklardir, bununla yetinmeyip, daha çok birakmadi diye size olmadik küfürler savuracaklardir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Tümü

Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:723958 DtGaNi

* ANASAYFA *