E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Çöpü Görüp Merteği Görmeyenler

Geçenlerde sosyal medyada yayınlanan bir resmin altına yorum yapmıştım. Benim yaptığım yoruma cevap veren bir arkadaş bana yönümü soruyor.

CHP Grup Başkanvekili Sayın Engin Altay’ın HDP kurultayına katılmasının hatalı olduğunu kast ederek.

Benim yönüm Dolmabahçe sarayında pazarlık yapanların yönü de değil, Habur sınır kapısına seyyar mahkeme kurup bunlar suçsuz diyenlerin yönü de değil şeklinde cevap vermiştim.

O resimde olanlar doğrudur yanlıştır demiyorum. Doğru veya yanlış olduğuna biraz düşünüp kendiniz karar verin.

Benim siyasi yönümü merak edenler. Benim yönüm Dolmabahçe sarayında PKK'lı kişilerle görüşenlerin yönü değil. Anayasamızda olmamasına rağmen Habur sınır kapısına seyyar mahkeme kurup, bunlar suçsuz diyenlerin yönü de değil. Teröristleri davul zurna ile karşılayıp lahmacun ısmarlayanların yönü değil. En başta benim yönüm Atatürk ilkelerini yok sayan ve Atatürk ilkelerini yok etmeye çalışanların yönü değil.

Tekrarlıyorum. Türkiye sınırları içerisinde din, mezhep, ırk, parti ayrımı yapmadan hür ve özgür çağdaş yaşamdan yanayım.

Bu resmi yayınlayan hanımefendiye verdiğim cevap ve bana yönümü soran arkadaşa verdiğim cevap hanım efendi tarafından silinmiş sanırım.

Katılırsınız, katılmazsınız bu benim görüşüm. İktidarın her söylediği doğru değil. Muhalefetin her söylediği de yanlış değil.

Biz öyle bir milletiz ki karşımızdakilerin gözündeki çöpü görüyoruz ama kendi gözümüzdeki merteği görmüyoruz. Aynı zamanda dünü çabuk unutuyoruz.

Geriye doğru dönüp bir bakın. Terör örgütleri ile kim daha çok içli dışlı olmuş. Örneğin dün akil adam dediğinize bugün lanet okuyorsunuz. Dün ile bugün arasında o kadar çabuk ne değişti?

Sosyal medyada bir harita dolaşıyor. Muhakkak görmüşünüzdür. Yunanistan, İtalya, Fransa, İngiltere ve Ermenistan tarafından Anadolu’nun nerelerini işgal ettiğini. Şu anki Türkiye de Osmanlıya nerelerinin kaldığını gösteriyor.

Bu günkü Türkiye’nin bu duruma nasıl geldiğini tarih kitaplarından okuduğum kadar dokuz yıl savaşan dedelerimden de öğrendim.

Bundan beş yıl kadar önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C.yi sosyal medyada isimlerinin başına ekleyerek bir protestoya imza atıldı. Protestonun nedeni ise devlet kurumlarını temsil eden tabelalardaki T.C kısaltmasının kaldırılması. TC nin kaldırılmasını birçok kişi görmedi. Ya da görmemezlikten geldi.

Dedelerimin kanı ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin TC sini bazı kurum ve kuruluşlardan silenlerden yana da değil yönüm.

Bir aya yakındır güney sınırımızda askerimiz teröristlerle savaşıyor. Terör örgütlerine karşı ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) birlikte. Allah’ım tüm güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin. Hiçbirinin burnu bile kanamadan geri dönmeyi nasip etsin. Bir dileğim daha var. İnşallah onlarda kandırmazlar bizi.

Bilgisine ve dürüstlüğüne güvendiğim birinin söylediğine göre, Afrinde ki teröristlerin içinde, Pkk lı, ABD li, Alman, Fransız, Hollandalı, Rus görebileceğimiz gibi Türkiye’den gidenlerde olabilirmiş.

Güney sınırımızda kilometrelerce tüneller askerimiz tarafından ele geçiriliyor. Fakat hiçbirinin içinde teröristlerin son anda kaçmak zorunda kaldıklarına dair bir belirti yok. Neleri varsa alıp götürmüşler.

Bir gün ansızın gelebiliriz diye yüksek sesle söylenmesinin etkisiyle olabilir mi?

Yanlış hatırlamıyorsam. 1974 Kıbrıs 2. Harekatın da o zamanın dış işleri başkanı “kızım Ayşe tatile çıkabilir” dedikten sonra Türk askeri Kıbrıs’a çıkmış ve herkesin ondan sonra haberi olmuştu.

O günün Başbakanı merhum Bülent Ecevit’i, başbakan yardımcısı merhum Necmettin Erbakan’ı, dış işleri bakanı merhum Turan Güneş’i rahmetle anıyorum.

CHP Grup Başkanvekili Sayın Engin Altay’ın HDP kurultayına katılmasının doğru olup olmadığına siz karar verin demiştim.

Görevli mi gitti? TBMM de grubu bulunan bir partinin kongresine katılıp katılmamak etik mi?

Kurulduğundan bugüne kadar CHP başkanlarının yaptıklarını bildiğim kadarı ile anlatayım.

Yok olmak üzere olan bu vatanı kurtaran, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Türk halkına ebedi hürriyeti sağlayan Atatürk CHP başkanıdır.

Plakası 31 olan ilimiz olan Hatay 1938 yılında Hatay Cumhuriyeti kurulmuştur. Hatay Cumhuriyetini kuran Atatürk CHP başkanıdır.

Hiç kimsenin burnu bile kanamadan Türkiye’ye katılan ve 63. İli olan Hatay İsmet İnönü zamanında Türkiye’nin ili olmuştur. İsmet İnönü CHP başkanıdır.

Ülkemizin Kurtuluş Savaşı'ndaki zaferinin devamı niteliği taşıyan Lozan Antlaşması, 24 Temmuz 1923 yılında imzalandı. O günün İç İşleri bakanı ve Lozan Antlaşmasını imzalayan İsmet İnönü CHP başkanıdır.

Kıbrıs Barış Harekâtı Başbakan Bülent Ecevit döneminde yapılmıştır. Bülent Ecevit CHP başkanıdır.

PKK nın başı APO Bülent Ecevit hükümeti döneminde yakalanıp hapse atılmıştır. Bülent Ecevit CHP başkanıdır.

Yunanistan ile sorun yaşadığımız Kardak kayalıkları zamanında Başbakan Tansu Çiller’in dış işleri bakanı Deniz Baykal’dır. O zaman iyi bir diploması göstererek sorunun çözümlenmesinde emeği büyüktür. CHP başkanıdır.

2003 yılında yaşanan 1 Mart teskeresinin dönemin CHP lideri Deniz Baykal’ın etkileyici tespitleri ve konuşmaları sonucu TBMM den geçmemiş ve Türk askeri Irak’a girmemiştir. Teskerenin reddine büyük katkısı olan Deniz Baykal CHP başkanıdır.

Sayın Engin Altay bir CHP li olarak o kongreye katılmalıydı veya katılmamalıydı demiyorum. Katılıp katılmamasının doğru, ya da yanlış olduğu zaman daha iyi gösterecek. Fakat net olarak söyleyebileceğim bir şey var. Başta Atatürk olmak üzere daha önceki CHP başkanlarının izinden gittiği.

Her duyduğumuzu, her gördüğümüzü hemen eleştiriyoruz. Hem de hep olumsuz yönde eleştiriyoruz.

Rakiplerinizin gözündeki çöpü görüp de kendi gözünüzdeki merteği görmeyenler, gözünüzü açın. Bu treni kaçırırsanız bir daha tren gelmeyebilir, gelirse de sizi almayabilir.

Mustafa Gürleyen (18.02.2018)

Tarih:18 02 2018 17:55(2369) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: vatandaş 19 02 2018 08:55
yazınızı okudum takip etmeye de çalışıyorum ama size katılmıyorum


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl Halk Önderi Atatürk Sayesinde-2 Halk Önderi Atatürk Sayesinde Yeter Artık Kanmayalım Oy Verdik Tatlı Dile… Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve Atı Alan Üsküdar’ı Geçemedi Beka Sorunu Değil Eğitim Sorunu Var Beka Sorunu Var Yalanı Başka Bir Yalan Da Harf Devrimi Bu da Kuyruklu Yalan Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsu Sizin Oyunuza İhtiyacımız Yok Kılçak Alçak Zillet Eyyy Süleyman Demirel… Tek Millet O da Türk Milleti Kent Yönetiminde Kimler Olmalı Anıtkabir Defteri ve Yazılamayanlar Sehven Bile Olsa Oy Yok Atatürk ve Azimli Torunları Çoban ve Dindarlık Dolardan Bana Ne 15 Temmuz Öncesi Sonrası Atatürk ile Uğraşan Densizler 15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonu Yeni Yönetim Şekli Hayırlı Olsun Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları Bir Kişi İçin Değil Vatan İçin Ölürüm Referandumdan Erken Seçime Giderken Doktor da Hastaymış Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor Siz Kimin Torunlarısınız? AKP-MHP El Ele Haydi Size Güle Güle Atatürk, İnönü ve Camiler Şeker Fabrikaları Satılmazsa Çöpü Görüp Merteği Görmeyenler Türkiye Ligde Değil Küme Düşmüş Emeklinin Söylediği Türkü KHK İle Değil Yasalar ile Yönetilmek Hak Anılarım ve Dernekler 17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Hab 17-25 Aralık da Sen Ne Yaptın? Kim Ne Kadar Gavur? TEOG Gitti Ne Gelecek? B E N Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız Kılıçdaroğlu'nun Avukatı Değilim Darbeler ve 15 Temmuz Sana Bana Değil Herkese Adalet Tümü

Emekli maaşı kesintileri nelerdir?


Boyabat Nasıl Bir Şehir Olur


Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl


Aras Kargo Eleman İlanı


Milli Mücadelenin 100. yılı


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Anneler baş tacıdır!


Edep


Nereye gideceğimizi unuttuk...


Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)


İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:487330 DtGaNi

* ANASAYFA *