E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Liseli Öğrenciler Bir Günlüğüne Üniversiteli Oldular

Sinop’ta lise son sınıf eğitimi gören ve üniversite sınavına hazırlanan yaklaşık 150 öğrenci, Sinop Üniversitesi'nde misafir olarak, eğlenceli aktiviteler ve gezi programlarıyla bir günlüğüne üniversiteli olmanın heyecanını yaşadılar.

Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen “Benim Hedefim, Benim Şehrim, Benim Üniversitem” programı kapsamında Sinop’ta bulunan 12 liseden yaklaşık 150 öğrencinin üniversiteli olma hayali gerçek oldu.

Öğretmenleri ve Sinop Üniversitesi görevlilerinin gözetiminde Sinop Üniversitesi'nde bulunan birimleri sırasıyla gezerek birim yetkililerinden bilgiler alan öğrenciler, üniversite tercihi öncesi merak ettikleri soruların cevabını bulurken, seçmek istedikleri meslekler hakkında önemli bilgiler aldılar.

Lise öğrencileri ilk olarak Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesini ziyaret ettiler. Burada yapılan açılış programına Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Eğitim Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Savaş Baştürk, Dekan Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. Vafa Savaşkan, akademik ve idari personel, öğretmenler katıldılar.

Sinop Üniversitesi, Hayallerinizin Gerçekleşmesi İçin Doğru BirTercih Olacaktır

Burada lise öğrencilerine yönelik bir konuşma gerçekleştiren Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, başarılı bir eğitimin doğru üniversite tercihi ile mümkün olacağını belirterek, “Her geçen yıl gelişen ve büyüyen, öğrencilerine bir aile sıcaklığında eğitim ve öğretim imkânı sağlayan Sinop Üniversitesi, hayallerinizin gerçekleşmesi için doğru bir tercih olacaktır. Bugün Sinop Üniversitesi'nin bünyesinde 9 Fakülte, 2 Enstitü, 4 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ile 12 araştırma merkezimiz bulunmaktadır. Genç, dinamik ve güçlü bir üniversite olarak gelecek vadeden Sinop Üniversitesi; bünyesine yeni bölümler, programlar ve akademisyenler kazandırıp; bilimsel çalışmaları ve akademik başarılarıyla, 2007 sonrası kurulan üniversiteler listesinde 10. Sıraya kadar yükselerek, önemli bir başarıya imza atmıştır” dedi.

Öğrencilerin Her Anlamda Kendini Geliştirmesini Amaçlıyoruz

Sinop Üniversitesi'nin öğrencilerine hem madden hem de manen değer katmayı hedeflediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın şu ifadeleri kullandı:

“Bizler her yıl en az iki sempozyum, iki çalıştay ve iki bilimsel toplantıya Rektörlük olarak ev sahipliği yaparak öğrencilerimizin her anlamda kendini geliştirmesini amaçlıyoruz. Sinop Üniversitesi öğrencilerini yalnızca İl Merkezimize değil, ilçelerimize de Yükseköğretim ayrıcalığı ile buluşturmaktadır. Ayancık Meslek Yüksekokulumuz ve Gerze Meslek Yüksekokulumuz yeni ve modern eğitim binalarıyla öğrencilerimize Türkiye standartlarının üstünde bir eğitim imkânı sunarken, Boyabat ilçemizde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ve Meslek Yüksekokulumuz hem ilçesine hem de eğitim gören öğrencilerimize çok yönlü olarak katkı sunmaktadır. Ayrıca Durağan ilçemizde açılan Meslek Yüksekokulumuzda, az sayıda bulunan ve öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen bölümleriyle sizlerin hizmetindedir.”

Açılış programının ardından lise öğrencilerimiz sırasıyla birimleri gezerek görevli akademisyenlerden bilgiler aldılar.

Tarih:08 03 2018 19:57(624) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AK Partide 31. Bayramlaşma Neden Sadeleş İYİ Partililer Boyabat'ta Resmi Daireler Şaban Özcan vefat etti Sinop Hastanesinde ilk kez Rahim Kanseri CHP’li Karadeniz: ‘Çokça Üre Staj İçin Sinop’a Geldiler Vali Şakalar’dan Sinop ASKF’ CHP’li Karadeniz: Gariban Evlatlar İYİ Partililer Hastaneyi Ziyaret Etti CHP’li Karadeniz: “Kadınlarımız Özgürleş Boyabat'ta Patates 4 TL'de Kaldı, Soğan İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İsmet Çiçek vefat etti Musa Örenci vefat etti Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşa Boyabat Sakız Köyünde İki Otomobil Çarpı Hüseyin Kabasakal vefat etti Cemile Uzunçay hanımefendi vefat etti Av İçin Gittiler Yıldırım Düştü:1 Ölü 1 Genç Komiser Trafik Kazası Geçirdi 3 Yar Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Babalar CHP’li Barış Karadeniz Babalar Gün İYİ Parti Afişlerine Sürekli Çirkin Sald Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği mi? Sizi Bunları yapan insan olamaz... Üzümlü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yaralı Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Saadet Partisi Milletvekili Adayları Ram Bayram Tatiline Giden Aile Trafik Kazası İYİ Parti ve CHP Afişlerine Menfur Saldı Avukat Muhlis Erdoğan vefat etti Gazetemiz Yazarı Hüseyin Cömert, Konya'd Başkan Orhan Çakır’ın Ramazan Bayr Otomobil, Yol Kenarından İstirahat Eden Kritik süreç başladı! CHP’li Karadeniz'den Ramazan Bayra İl Müftüsü Çelik; Bayram Emekle Kazanıla Hikmet Gök hanımefendi vefat etti Hüseyin Ay (Tuna) vefat etti Havalandırma boşluğuna düşen martıyı itf CHP Durağan’da Tam Gaz! Metin Bozkurt, Yöneticileri Uyarmaya Dev Durağan’da Köylüler “Hizmet Şah Damarı Operasyonu Başarı İle Gerçekl "Bu grafiği dikkatle incelerseniz seçim Boş Ahırda Bulundu Tümü

Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:723785 DtGaNi

* ANASAYFA *