E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Konulu Tiyatro Oyunu

Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığı tarafından Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında 16 Mart 2018 tarihinde, Hayati Sarı’nın yazıp yönettiği tek perde, 9 sahnelik ‘CEHALET’ adlı tiyatro oyunu Sinop Rehberlik Araştırma Merkezinde sergilenecektir. Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle’nin Cuma günü Saat 19:00’da başlayacak tiyatro oyunu hakkında ki kamuoyunu bilgilendirme yazısı;

Kurulduğu günden beri Türk Gençliğine zarar verecek her şeye karşı mücadele eden ve bundan şeref duyan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak; Bugün giderek yükselen bir toplum sağlığı sorunu olan ve Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde yaklaşık 243 milyon kişinin kullandığı açıklanan uyuşturucu maddeler, alkol ve her türlü bağımlılık ile ilgili gerek eğitim, gerek sportif gerek ise sanatsal faaliyetler ile mücadelemize devam etmekteyiz.

Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk gençliğini de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun etkileri sokaklarımızda, okullarımızda hatta evlerimizde kendini hissettirmektedir.

Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyet Raporu’na göre, Türkiye’de 2007’den bu yana yaklaşık 2 bin 500 kişi uyuşturucu madde kullanımından yaşamını yitirdi. 2014-2016 yılları arasında 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi görürken, ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’na ise 2,5 yılda toplamda 106 bin 112 çağrı geldi. Raporda, uyuşturucu tedavisinin maliyeti ise sadece ilaç ve tedavi masrafları için 147 milyon 346 bin 531 lira olarak açıklandı. Ayrıca bölücü terör örgütünün en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu maddelerin kullanımı Mehmetçiğin mücadelesine vurulan bir balta, göğsüne sıkılan bir kurşundur.

​Uyuşturucu madde, alkol ve sigara kullanımında yaş maalesef ilkokul çağına kadar düşmüştür. Büyükşehirlerimiz başta olmak üzere caddelerimiz, sokaklarımız madde etkisindeki gençlerle dolu. Bu gençler bu çocuklar sizlerin evladı, bizlerin kardeşidir. Uyuşturucuya verdiğimiz her can teröre verdiğimiz her candan farksızdır. Nereli olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun bizim sokaklara kaptıracak hiçbir evladımız, kardeşimiz yoktur, olmayacaktır.

Ülkü Ocakları olarak savaşımız çok büyük. Sentetik uyuşturuculardan ve alkol gibi illetlerden gençlerimiz kurtulmalı, bu ve bunlara benzer zehirlerden gençlerimiz uzak durmalıdır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Uyuşturucu ve benzeri maddelerin Türk Gencinin asil kanına girerek onu kirletmesini engelleyeceğiz. Uyuşturucu ve alkol bataklığına saplanan kardeşlerimizi bu çukurdan kurtarıp topluma faydalı birer genç olabilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi de eğitimle, sporla, sanat ile yaparak uyuşturucuya karşı başlattığımız bu savaştan galip çıkacağız.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un 2015 yılında yurt genelinde başlattığı, ”Yeni Cephemizin Adı Uyuşturucuyla Mücadele” hareketi kapsamında Ülkü Ocakları olarak topyekün bir seferberliğin içerisine girdiğimiz günden bu yana, Türk gençliğinin bilinçlendirilmesi ve ailelerin duyarlılık kazanması için yurdumuzun dört bir yanında çalışmalar düzenlenmektedir. Bizler de Sinop’ta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi ve toplumsal farkındalığın arttırılmasını gaye edinmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda 16 Mart 2018 Cuma günü saat 19:00’da il başkanlığımız tarafından organize edilen ‘Cehalet’ adlı tiyatro oyununa tüm hemşehrilerimizi bekleriz.

Tarih:12 03 2018 22:43(529) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: boyka 13 03 2018 08:11
sinop'ta olup izlemek vardı.

1. Yorum: tebrik 13 03 2018 00:04
gençler duruşunuzu bozmayin. başarılar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AK Partide 31. Bayramlaşma Neden Sadeleş İYİ Partililer Boyabat'ta Resmi Daireler Şaban Özcan vefat etti Sinop Hastanesinde ilk kez Rahim Kanseri CHP’li Karadeniz: ‘Çokça Üre Staj İçin Sinop’a Geldiler Vali Şakalar’dan Sinop ASKF’ CHP’li Karadeniz: Gariban Evlatlar İYİ Partililer Hastaneyi Ziyaret Etti CHP’li Karadeniz: “Kadınlarımız Özgürleş Boyabat'ta Patates 4 TL'de Kaldı, Soğan İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İsmet Çiçek vefat etti Musa Örenci vefat etti Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşa Boyabat Sakız Köyünde İki Otomobil Çarpı Hüseyin Kabasakal vefat etti Cemile Uzunçay hanımefendi vefat etti Av İçin Gittiler Yıldırım Düştü:1 Ölü 1 Genç Komiser Trafik Kazası Geçirdi 3 Yar Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Babalar CHP’li Barış Karadeniz Babalar Gün İYİ Parti Afişlerine Sürekli Çirkin Sald Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği mi? Sizi Bunları yapan insan olamaz... Üzümlü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yaralı Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Saadet Partisi Milletvekili Adayları Ram Bayram Tatiline Giden Aile Trafik Kazası İYİ Parti ve CHP Afişlerine Menfur Saldı Avukat Muhlis Erdoğan vefat etti Gazetemiz Yazarı Hüseyin Cömert, Konya'd Başkan Orhan Çakır’ın Ramazan Bayr Otomobil, Yol Kenarından İstirahat Eden Kritik süreç başladı! CHP’li Karadeniz'den Ramazan Bayra İl Müftüsü Çelik; Bayram Emekle Kazanıla Hikmet Gök hanımefendi vefat etti Hüseyin Ay (Tuna) vefat etti Havalandırma boşluğuna düşen martıyı itf CHP Durağan’da Tam Gaz! Metin Bozkurt, Yöneticileri Uyarmaya Dev Durağan’da Köylüler “Hizmet Şah Damarı Operasyonu Başarı İle Gerçekl "Bu grafiği dikkatle incelerseniz seçim Boş Ahırda Bulundu Tümü

Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:723997 DtGaNi

* ANASAYFA *