E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Konulu Tiyatro Oyunu

Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığı tarafından Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında 16 Mart 2018 tarihinde, Hayati Sarı’nın yazıp yönettiği tek perde, 9 sahnelik ‘CEHALET’ adlı tiyatro oyunu Sinop Rehberlik Araştırma Merkezinde sergilenecektir. Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle’nin Cuma günü Saat 19:00’da başlayacak tiyatro oyunu hakkında ki kamuoyunu bilgilendirme yazısı;

Kurulduğu günden beri Türk Gençliğine zarar verecek her şeye karşı mücadele eden ve bundan şeref duyan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak; Bugün giderek yükselen bir toplum sağlığı sorunu olan ve Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde yaklaşık 243 milyon kişinin kullandığı açıklanan uyuşturucu maddeler, alkol ve her türlü bağımlılık ile ilgili gerek eğitim, gerek sportif gerek ise sanatsal faaliyetler ile mücadelemize devam etmekteyiz.

Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk gençliğini de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun etkileri sokaklarımızda, okullarımızda hatta evlerimizde kendini hissettirmektedir.

Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyet Raporu’na göre, Türkiye’de 2007’den bu yana yaklaşık 2 bin 500 kişi uyuşturucu madde kullanımından yaşamını yitirdi. 2014-2016 yılları arasında 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi görürken, ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’na ise 2,5 yılda toplamda 106 bin 112 çağrı geldi. Raporda, uyuşturucu tedavisinin maliyeti ise sadece ilaç ve tedavi masrafları için 147 milyon 346 bin 531 lira olarak açıklandı. Ayrıca bölücü terör örgütünün en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu maddelerin kullanımı Mehmetçiğin mücadelesine vurulan bir balta, göğsüne sıkılan bir kurşundur.

​Uyuşturucu madde, alkol ve sigara kullanımında yaş maalesef ilkokul çağına kadar düşmüştür. Büyükşehirlerimiz başta olmak üzere caddelerimiz, sokaklarımız madde etkisindeki gençlerle dolu. Bu gençler bu çocuklar sizlerin evladı, bizlerin kardeşidir. Uyuşturucuya verdiğimiz her can teröre verdiğimiz her candan farksızdır. Nereli olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun bizim sokaklara kaptıracak hiçbir evladımız, kardeşimiz yoktur, olmayacaktır.

Ülkü Ocakları olarak savaşımız çok büyük. Sentetik uyuşturuculardan ve alkol gibi illetlerden gençlerimiz kurtulmalı, bu ve bunlara benzer zehirlerden gençlerimiz uzak durmalıdır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Uyuşturucu ve benzeri maddelerin Türk Gencinin asil kanına girerek onu kirletmesini engelleyeceğiz. Uyuşturucu ve alkol bataklığına saplanan kardeşlerimizi bu çukurdan kurtarıp topluma faydalı birer genç olabilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi de eğitimle, sporla, sanat ile yaparak uyuşturucuya karşı başlattığımız bu savaştan galip çıkacağız.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un 2015 yılında yurt genelinde başlattığı, ”Yeni Cephemizin Adı Uyuşturucuyla Mücadele” hareketi kapsamında Ülkü Ocakları olarak topyekün bir seferberliğin içerisine girdiğimiz günden bu yana, Türk gençliğinin bilinçlendirilmesi ve ailelerin duyarlılık kazanması için yurdumuzun dört bir yanında çalışmalar düzenlenmektedir. Bizler de Sinop’ta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi ve toplumsal farkındalığın arttırılmasını gaye edinmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda 16 Mart 2018 Cuma günü saat 19:00’da il başkanlığımız tarafından organize edilen ‘Cehalet’ adlı tiyatro oyununa tüm hemşehrilerimizi bekleriz.

Tarih:12 03 2018 22:43(329) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: boyka 13 03 2018 08:11
sinop'ta olup izlemek vardı.

1. Yorum: tebrik 13 03 2018 00:04
gençler duruşunuzu bozmayin. başarılar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Ayşe Yurtseven hanımefendi vefat etti Necmettin Özlü vefat etti Ali Duman vefat etti Mustafa Çetin vefat etti Ormanda bulunan ceset eşyalarından teşhi İYİ Parti Teşkilatından, Feyzullah Öztür Boyabat Denizbank Şubesi Hizmete Açılıyo Meydan Taksi Meydanda mı Kalacak? Münevver Özdemir hanımefendi vefat etti Bölgenin En Aktif Ticaret Odalarından Bi Karadeniz: “Emek ve Ekmek İçin, Va Kendisini İple Asarak Hayatına Son Verdi Atık Su Arıtma Tesisi Kuruluyor Hastane Yeni Binaya Taşınıyor Türkiye Dünyanın En Mutsuz Ülkeleri İçer CHP’li Karadeniz Sinoplu Gönül Dos Yüzlercesi Telef Oldu Gülüzar Karacabey hanımefendi vefat etti Hatice Kazmacı hanımefendi vefat etti Sorunlarımızı milli irade yoluyla aşmaya Sokak köpeklerine mobil kısırlaştırma Medyada Göç ve Mültecilerin Nasıl Temsil “Sinoplu'nun Uyarısına Kulak Tıkam Ormanda ağaçta asılı ceset bulundu Kıskıvrak yakalandılar Karadeniz: Ormanlarımız İçin Ulusal Sefe Nadire Alıcı hanımefendi vefat etti ASİDER’in Gelsenkirchen Şubesinin İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mo Kültür Merkezi'nin Bacaları Boyabat TSO 1 Nisanda Seçime Gidiyor Şehitler Kütüphanesi Açıldı Saraydüzü YIBO'da Çanakkale Zaferi Kutla Okul Sporları Basketbol Kız / Erkek Grup Yeniyolda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Hasan Canoğlu vefat etti Boyabatspor, Ayancık Belediyespor'a 3-0 Boyabat'ta Çanakkale'yi Yaşattılar ! Ağzında Çıkması Gereken Diş, Beyninde Çı Bakanlık Sinop Ormanlarında Çam Kese Böc Sinop Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Ü Ziya Kastarcı Ebediyete Yolcu Edildi Feyzullah Öztürk Teşekkür Mesajı Yayımla Emin Yufka Salonu Dualarla Açıldı Boyabat İYİ Parti 18 Mart Çanakkale Zafe Ziya Kastarcı vefat etti Başkan Adayı Şükrü Baş Seçim Sonrası Mes Başkan Adayı Hüseyin Ayyüksel Seçim Sonr Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimini Feyz Tümü

Rezalet


AKP-MHP El Ele Haydi Size Güle Güle


Satılık Ticari Taksi Plakası


Aydın Doğan


Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgütlerinden ne farkları vardır?


Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğu Yerdir


Değerler, Kimlik ve Kişilikler Parçalanırken


12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Boyabat Kelimesinin Anlamı


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Boyabat'a Büyük Yatırım


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:864862 DtGaNi

* ANASAYFA *