E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Karadeniz: Ormanlarımız İçin Ulusal Seferberlik Başlatmalıyız

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye’nin doğal zenginliği olan ormanların korunması ve geliştirilmesinin yaşamsal bir öneme sahip olduğunu söyledi. Ormanlar için seferberlik çağrısında bulunan Karadeniz, “Ormanlarımızı korumayı ve ağaçlandırmayı ulusal bir seferberliğe dönüştürmeliyiz” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Karadeniz, 21 Mart Dünya Ormancılık günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, ormanların korunması ve geliştirilmesinin yaşamsal bir öneme sahip olduğunu söyledi. “Gelecek nesillerimizden ödünç aldığımız ormanlarımız, milli servetimizdir ve korumak sorumluluğumuzdur” diyen Karadeniz, bunun için siyaset üstü çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti. Karadeniz açıklamasında şunları dile getirdi:

“Ormanlarımız ülkemizin doğal zenginliğidir. İklim, su ve toprak rejimi üzerindeki olumlu etkileri ile ormanlarımız doğal dengenin korunması, yaşamın sürdürülebilmesinde sayısız yararlarla yaşamsal bir öneme sahiptir. Beraberinde ekonomik kalkınmanın temel değerlerinden olan ormanlarımızın korunması ve geliştirilmesi son derece önemlidir.

Sağlıklı bir çevrede yaşamak hepimizin en temel insani hakkıdır. Doğal kaynaklarımızın yok olması, havanın, suyun, toprağın hızla kirlenmesi ve ormanların azalması sonucu ortaya çıkan çevre sorunları, en temel insanlık hakkımızı elimizden alıyor, insan sağlığını ve geleceğini tehdit ediyor, ekonomik kalkınma çabalarını da olumsuz etkiliyor. Ormanlarımızın bu olumsuz sonuçların tehdidinden kurtarılması, sürdürülebilirlik anlayışı içinde gerekli önlemlerin alınması başta devletin görevidir. Vatandaş olarak da ormanlarımıza sahip çıkmak, gelecek nesillerimizden ödünç aldığımız milli ve doğal servetimizi korumak temel sorumluluğumuzdur.

Ormanlarımız doğal zenginliğimizin yanı sıra 7 milyonu aşkın orman köylümüzün geçim kaynağıdır. Aileleri ile birlikte orman köylüleri geçim kaynakları olan ülkemizin milli serveti ormanlarımızın da koruyucusudur. Orman köylümüzün sorunlarının çözümü aynı zamanda ormanlarımızın da korunması ve niteliğinin geliştirilmesine hizmet edecektir. Bunun yanı sıra, erozyon kontrolü ve mera ıslahı çalışmalarına ağırlık verilen politikaların üretilmesi, orman köylerimizdeki kooperatifçilik çalışmalarına önem verilerek desteklenmesi ülkemizin ile milli servetimize sahip çıkabiliriz.

Bu vesile ile Dünya Ormancılık Günü’nde, ağaçlandırma çalışmalarının ulusal bir seferberliğe dönüştürülmesi, orman alanlarımızın genişletilme çalışmalarının artırılması için tüm vatandaşlarımızı fidan dikmeye davet ediyorum. Ormanlarımızın korunması, gelişmesi ve bu alanda faaliyet gösterip emek veren Orman Genel Müdürlüğü’nün emektar personeli orman muhafaza memuru, orman işletme şef ve müdürlerine ve tüm çalışanlarına gayretlerinden ötürü teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Tarih:21 03 2018 16:09(195) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Daylı Kavşağında Trafik Kazası: 2 Yaralı Hükümete yakın anket şirketinden Erdoğan Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Hasan Yavaş vefat etti Abdurrahman Kanber vefat etti Teknisyen Abdurrahman Kanber Trafik Kaza İYİ Parti Boyabat Teşkilatı Basın Açıkla CHP’li Karadeniz: Sinop Turizmi Da Sinop MHP, Bahçeli'yi mecliste ziyaret e İki Genç, İki Farklı Evde Ölü Bulundu Tümü

Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor


Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Sosyal Alanlar, Muhbirler


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:925929 DtGaNi

* ANASAYFA *