E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Karadeniz: Ormanlarımız İçin Ulusal Seferberlik Başlatmalıyız

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye’nin doğal zenginliği olan ormanların korunması ve geliştirilmesinin yaşamsal bir öneme sahip olduğunu söyledi. Ormanlar için seferberlik çağrısında bulunan Karadeniz, “Ormanlarımızı korumayı ve ağaçlandırmayı ulusal bir seferberliğe dönüştürmeliyiz” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Karadeniz, 21 Mart Dünya Ormancılık günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, ormanların korunması ve geliştirilmesinin yaşamsal bir öneme sahip olduğunu söyledi. “Gelecek nesillerimizden ödünç aldığımız ormanlarımız, milli servetimizdir ve korumak sorumluluğumuzdur” diyen Karadeniz, bunun için siyaset üstü çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti. Karadeniz açıklamasında şunları dile getirdi:

“Ormanlarımız ülkemizin doğal zenginliğidir. İklim, su ve toprak rejimi üzerindeki olumlu etkileri ile ormanlarımız doğal dengenin korunması, yaşamın sürdürülebilmesinde sayısız yararlarla yaşamsal bir öneme sahiptir. Beraberinde ekonomik kalkınmanın temel değerlerinden olan ormanlarımızın korunması ve geliştirilmesi son derece önemlidir.

Sağlıklı bir çevrede yaşamak hepimizin en temel insani hakkıdır. Doğal kaynaklarımızın yok olması, havanın, suyun, toprağın hızla kirlenmesi ve ormanların azalması sonucu ortaya çıkan çevre sorunları, en temel insanlık hakkımızı elimizden alıyor, insan sağlığını ve geleceğini tehdit ediyor, ekonomik kalkınma çabalarını da olumsuz etkiliyor. Ormanlarımızın bu olumsuz sonuçların tehdidinden kurtarılması, sürdürülebilirlik anlayışı içinde gerekli önlemlerin alınması başta devletin görevidir. Vatandaş olarak da ormanlarımıza sahip çıkmak, gelecek nesillerimizden ödünç aldığımız milli ve doğal servetimizi korumak temel sorumluluğumuzdur.

Ormanlarımız doğal zenginliğimizin yanı sıra 7 milyonu aşkın orman köylümüzün geçim kaynağıdır. Aileleri ile birlikte orman köylüleri geçim kaynakları olan ülkemizin milli serveti ormanlarımızın da koruyucusudur. Orman köylümüzün sorunlarının çözümü aynı zamanda ormanlarımızın da korunması ve niteliğinin geliştirilmesine hizmet edecektir. Bunun yanı sıra, erozyon kontrolü ve mera ıslahı çalışmalarına ağırlık verilen politikaların üretilmesi, orman köylerimizdeki kooperatifçilik çalışmalarına önem verilerek desteklenmesi ülkemizin ile milli servetimize sahip çıkabiliriz.

Bu vesile ile Dünya Ormancılık Günü’nde, ağaçlandırma çalışmalarının ulusal bir seferberliğe dönüştürülmesi, orman alanlarımızın genişletilme çalışmalarının artırılması için tüm vatandaşlarımızı fidan dikmeye davet ediyorum. Ormanlarımızın korunması, gelişmesi ve bu alanda faaliyet gösterip emek veren Orman Genel Müdürlüğü’nün emektar personeli orman muhafaza memuru, orman işletme şef ve müdürlerine ve tüm çalışanlarına gayretlerinden ötürü teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Tarih:21 03 2018 16:09(284) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafik Polisi Uyardı! Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Kredi kartı kullanıcılarına komisyon uya MHP İlçe Başkanı M. Fevzi Erdoğan: Duruş Başkan Aral'dan Balkan ve Rumeli Dernekl Zarife Öztürk hanımefendi vefat etti Necati Gündüz vefat etti Hasan Yılmaz, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ad Belediye Düğün Salonu Açılıyor Sinop Merkezde Araç Yangını Eve Yıldırım Düştü Azmiye Uysal hanımefendi vefat etti Nuri Tan vefat etti Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Türkiye İnternet Hızında 91’inci S Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:638892 DtGaNi

* ANASAYFA *