E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdoğan Devleti mi?

Saray Başdanışmanı Türkiye Cumhuriyeti lağv edilecek demiş! Yerine RTE Devleti kurulacak dememiş. AP’lilerin bu söylemleri yeni değil. Cumhuriyet için “90 yıllık reklam arası”, "Prangalardan kurtuluyoruz”, “AK Parti sayesinde Türk olmaktan kurtulduk”, "Türklüğün hiç bir faydasını görmedim”, "Yeni bir devlet kuracağız”

Terör örgütü saflarında yöneticilik yapan AKP’li vekil Metiner, “eski Türkiye’yi mezara gömdük”

B u sözleri söyleyenler, sıradan insanlar değildi. AKP’nin üst düzey yetkilileri vekilleriydi.

T.C. yerine RTE…!

AKP’nin 16 yıllık iktidarında, Valilik, kaymakamlık ve devlet kuruluşlarından T.C. silindi.

Terör örgütü PKK’lılar, Türk askerine T.C askeri diyerek akılları sıra aşağılıyorlar dı. AKP iktidarı sayesinde terror örgütü emellerine ulaştı.

İstiklal Marşı değiştirildi?

Okullardaki andımız kaldırıldı.

Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar günümüzde kahraman oldu.

AKP tabanında, muhafazakarlara Yeni Türkiye’nin adı “Türk İslam Birliği” dilendirilirken, Türk Milliyetcisi MHP tabanına ise, Türki Cumhuriyetleri’ni de kapsayacak “Türk Birliği” kurulacağı sav satası şimdiden pompalanmaya başladı.

Peki, AKP ve MHP tabanında bu söylemlerin karşılığı var mı derseniz.

Bugün için belki istenilen düzeyde karşılığı yoktur ama ileri de olacaktır.

Özellikle Türk insanın karekteristlik özelliğini bilen starteji uzmanları, dedikoduların ve fısıltı propagandaların toplum üzerinde en etkili olduğunu bilinci ile toplum mühendisliğini en iyi şekilde yürütüyorlar.

Toplum içinde yaygın ve etkili olan diğer bir starteji ise, kamu oyunun duymasını istediğiniz bir şey varsa, “Laf aramızda. Kimseye söyleme. Bir sen biliyorsun bir ben biliyorum. Önemli bir kaynaktan aldığım bu bilgiyi seninle paylaşıyorum” denildiğinde, dedikoduyu seven bir toplum olduğumuz için, aldığımız sözde sır bilgiyi birileri ile paylaşamazsak çatlarız.

Diğer bir konu ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin lağv edilmesi yeni yeni bir proje değil, 12 Eylül ABD’nin ihtilal Paşası Evren’de Türkiye’yi eyaletlere bölmek istiyordu. Başaramadı ama temellerini attı.

Nasıl mı attı?

12 Eylül Darbesi ile Tekke ve zaviye kanunu değiştirerek, tarikatların siyaset yapmasına imkan sağladı.

ABD projesi olan Fetullah Gülen, “Ilımlı İslam” savsatası ile toplumun her kesimine ulaştı. AKP Genel Başkanı Erdoğan, merhum Erbakan hoca, Muhsin Yazıcıoğlu, diğer AKP kurucularının uyarılarına ragmen, kimseyi dinlemedi iktidar hırsı yoluna devam etti.

Siz, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Eyy ABD, Eyy İsrail diye efelenmesine. Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) bütün gücüyle devam ediyor.

Hani Membiç’e giriyorduk?

ABD, Erdoğan’ın iç siyasetinde prim yapması için Afrin’e kadar izin verdiğini ileri de daha iyi anlamış olacağız.

Tabi, şehit olan 52 vatan evladımıza oldu.

Saray Başdanışmanı , Atatürk’ü Anayasa’dan çıkaracağız diyen Mehmet Uçum’un, insangazetesi.com’daki haberi şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” paylaşımında bulundu.

Uçum, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Sessiz değil Halkımız gümbür gümbür birDevrim yapıyor farkında mısınız. Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı.

‘AKİL’LİK DE YAPMIŞTI

Uçum, AKP’nin pişmanlık duyduğu skandallarla dolu çözüm sürecinde ‘akil insan’ olarak da yer almıştı. Atatürk’ü Anayasadan çıkaracağız diye beyanıyla gündeme oturmuş ve yerini sağlamlaştırmaya çalışmıştı.

Tarih:09 04 2018 15:34(1815) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gökbörü 16 04 2018 14:29
güzel analız - herşey danışık dövüşten ibaret - rte -putın- hepsı amerıkaya hızmet etmekte -plan işliyor kımse hayal görmesın -trump 112 fuzeyı atınca ne oldu -açıklamalar ne yonde -rte -putın bışey dedımı yok - hıkayeden kınama vs.dünyada tek güç var oda amerıka o ne derse o olur gerısı teferruattır.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:710182 DtGaNi

* ANASAYFA *