E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarruflarına el koyacak paniği!

Döviz kurlarının sürekli yükselişi, Suriye’deki karışıklık, yok pahasına satılan şeker fabrikaları, sıcak paraya ihtiyacı olan iktidarın oraya buraya saldırması, yazılı ve görsel medyada ülke ekonomisi üzerine olumsuz yapılan yayınlar, ABD Başkanı Trump’ın Rusya’yı füzelerle tehdit etmesi, savaş tahlikesi vatandaşları paniğe yöneltti.

....

Yakın bir zamana kadar fanatik derece de AKP, Erdoğan hayranı, üç çocuğumun birisini Erdoğan’ın yoluna kurban ederim diyerek ölümüne savunan bir vatandaş geçen gün beni telefonla aradı.

Arayan, işçi emeklisi, hala daha hayata tutunmak için kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Bana bir çelik kasa lazım nereden bulabilirim diye sordu.

Ne yapacaksın çelik kasayı dediğimde

Bankalarda döviz cinsinden bulunan paralarımı çektim. Çelik kasa da muhafaza edeceğim.

Durup, dururken neden böyle bir karara vardın ki, yıllarca oy verdiğin iktidar ekonominin uçtuğunu söylüyor.

Kazın ayağı öyle değil…

Ne demek öyle değil…

Bazı çevreler, ülkenin ekonomik krize gireceğini, Suriye'deki savaş sonrası Türkiye'ye de sıçrayacağını söylüyor. Önlem olarak da, bankalarda bulunan döviz ve altın cinsinden tasarruflarını evlerinde muhafaza edilmesini söylüyor.

Sen kendini paranoyaya bağlamışsın, ne oldu kafana saksı mı düştü? Devletin hangi şartlarda vatandaşın bankalardaki tasarruflarına el konulduğunu bilmeden kendi kendine panik yapıyorsun.

Hadi ben panik yapıyorum, koskoca iş adamları Türkiye’de mal güvenlikleri olmadığından parasını kaçırırken, benim gibi üç beş kuruş tasarrufu olanlar neden panik yapmasın?

Senin durup dururken, paniklemen hayra alamet değil. Benim ne söylememi istiyorsun?

Devlet vatandaşın bankalardaki paralarına el koyabilir mi?

Bugün için öyle bir tehlike göremiyorum. Sen boş yere panik yapıyorsun. Herkes senin gibi paniğe kapılıp da bankalardaki parasını çekerse asıl tehlike işte o zaman olur.

Benim tanıdığım bazı çevrelerin bankalardan parasını çektiği beni panikletiyor.

Hani ne oldu senin, AKP,Erdoğan sevgine, çocuklarını Erdoğan’ın yoluna kurban edecektin?

Yıllarca kapı, kapı dolaşarak AKP’ye oy istedin, ben gerçekleri söylediğim de benimle kavga bile ettin. ne çabuk unuttun.

Neyse, sen canını sıkma Türkiye güçlü bir devlettir. Hiç bir şey olmaz. Sen rahat uyu. AKP’nin değirmenine su taşımaya devam et.

Şayet, paniğe kapılıp da herkes parasını bankalardan çekerse, Allah göstermesin Türkiye 2001 yılında Arjantin’nin düştüğü duruma düşmesini istemezsin her halde.

Özet olarak, kaos, panik iktidarları sıkıntıya soktuğu gibi ülkeleri de zor duruma düşürür.Ekonomide bir kural vardır, "bakkal dükkanı kolay, kolay batmaz ama holdingler bir anda batar"

RTE ülkeyi, "Anonim Şirket gibi yöneteceğim" dediğine göre...!

Ülkedeki bütün olumsuzluklara rağmen, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir.

Tarih:11 04 2018 22:06(2091) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: milat-2 12 04 2018 10:28
bu yazdıkları ile aklısıra subliminal mesaj vermeye çalışıyor sayın yazar:bu masal üzerinden bakın ekonomi iflas etti devlet paranıza el koyacak deyip bankalardaki paranızı çekin demeye getiriyor,örneğe rte için çocuğunu kurban edecek şahsı koyuyorki daha inandırıcı olsun ben demiyorum onlar diyor şark kurnazlığı.yıllardır türkiye ye ekonomi üzerinden operasyon yapanlar başarılı olamayınca en son çare demek bu akıllarına geldi bankalardaki paraları çektirelim türkiye ekonomisi darbe alır.yazar efendi rte ye olan kinin görüyorumda seni ne yapacağını şaşırmış vaziyete getirmiş.bir diğer subliminal mesaj da oğlunu rte ye kurban edecek kadar fanatikte olsa bu ak partililer kendi menfaatleri tehlikeye girdiği anda rte yi bile satar ama bilmiyorki 15 senedir bu hayali gerçekleşmedi inşallan 2019 dada gerçekleşmeyecek

3. Yorum: 11 köy 12 04 2018 10:11
oğlunu kurban etmesin rte nin yoluna burda milat var milattan öncede kalmış

2. Yorum: gökbörü 12 04 2018 09:21
ortadoğu tarıhınde olmadığı kadar ısınmış durumda , trumpın başa geçmesıyle 8 yıldır suskun olan neoconlar ortalığı ateşe cevırecekler , tabı bız ulke olarak tam oyunun ortasındayız , nekadar dayanabıleceğiz bellı değil , elbettekı rusya ve ıranla yakınlaşmanın bızede dıyetını kesecek bu arkadaşlar , şuan hedef ekonomı ıle vurmak xzaten onla vuruldunuzmu iktidar devrılmış oluyor , aç insanın gözü bışey gormez rte yı bıle görmez !!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. Yorum: milat 12 04 2018 08:33
enfes la fonten masılı bir yazı daha ,flanca beni aradı eee heycana bakın arayan çocuğunu rte ye kurban edcek biriymiş,bankada dolarları var çelik kasa yı nerden alacağını bilmiyormuş sayın yazara arayıp sormuş,bankada dolarları olan birinin çelik kasayı nerden alacağını bilmeyip sayın yazarımızı araması çok enteresen bi durum inanın çok güldüm. işçi emeklisi hayata tutunma çalışıyor fakat bankada dolarları var, bankada dolarları olan bu hayata tutunmaya çalışan işci emeklisi amcanın durumuna çok üzüldüm. sonra sayın yazar sonuç bölümünde ba amcaya yardımcı oldunuzmu çelik kasa konusunda nedren bulabileceği konusunda,masalınızda bunu yazmamışsınız merak ettim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Hangi Türk Boyu’na Mensupsunuz?


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Yeni yılda mutlu olmak elimizde


Halk Arenası


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:608331 DtGaNi

* ANASAYFA *