E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Milli İstihdam Seferberliği +2 İstihdam Hedefi Toplantısına Yoğun İlgi

Boyabat’ta Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından “Milli İstihdam Seferberliği +2 İstihdam Hedefi ” konulu toplantı Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sinop İŞKUR İl Müdürlüğü Teknik Birimlerden Sorumlu Şube Müdürü Ercan Karabacakoğlu, devletle işverenin dayanışma içinde çalışarak istihdamı artırıcı ve işsizliği önleyici tedbirleri birlikte alacaklarını ifade etti.

Karabacakoğlu, Sinop Valisi Hasan İpek’in de katıldığı Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Milli İstihdam Seferberliği +2 İstihdam Hedefi konusunda verdiği konferansta; “Devletimiz yürürlüğe koyduğu 7103 sayılı yasayla esas temel olan iki tane teşvik getirdi. Bir tanesi ‘İlave sistem’ teşviği, bir tanesi de ‘Bir senden, bir benden’ teşviği.

İlave sistem teşviği işçi sayısına bakılmaksızın 2017 yılındaki işçi sayısı ortalama sına ilave aldığı her işçi için 2020 yılına kadar 12 ayla 18 ay arasında teşvikten faydalanacak. İlave sistem teşviği bu.

“Bir senden, bir benden” teşviği ise 2017 yılında ortalama işçi sayısı 1 ile 3 arasında imalat sektöründeki iş yerlerini kapsamaktadır. 2017 yılında 1 ile 3 arasında işçi çalıştıran iş yerleri, 2018 yılında ilave olarak alacakları 2 işçiye kadar işçilerin 1 ay maaşını sigorta pirim ve diğer giderlerini işveren, bir ay da aynı masrafları devlet ödeyecek. Bu uygulamalarla hem işverenlerimize bir katkı hemde işsiz vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz.”ifadelerinde bulundu.

Sinop Valisi Hasan İpek, yeni yönetime seçilen Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Çakır ve yönetim kurulu üyelerini ve Meclis başkanı Erdal Sarı’yı tebrik edip, başkan Orhan Çakır’a gemi maketi hediye etti.

Yapılan toplantıya Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Saraydüzü Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, oda başkanları ve iş adamları katıldılar.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:12 04 2018 11:05(560) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafik Polisi Uyardı! Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Kredi kartı kullanıcılarına komisyon uya MHP İlçe Başkanı M. Fevzi Erdoğan: Duruş Başkan Aral'dan Balkan ve Rumeli Dernekl Zarife Öztürk hanımefendi vefat etti Necati Gündüz vefat etti Hasan Yılmaz, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ad Belediye Düğün Salonu Açılıyor Sinop Merkezde Araç Yangını Eve Yıldırım Düştü Azmiye Uysal hanımefendi vefat etti Nuri Tan vefat etti Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Türkiye İnternet Hızında 91’inci S Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:638884 DtGaNi

* ANASAYFA *