E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Karadeniz: Müftülüğün Kasasından Çıkan Tek Kuruşun Hesabı Verilebilir Olmalıdır

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sinop Şubesi ve Sinop Müftülüğü tarafından Korucuk Köyü Hasibe Hatun Erkek Kur’an Kursu ile Korucuk Merkez Kız Kur’an Kursunun bir firmaya yaptırılan bakım ve onarım işlerinde şaibe varsa aydınlatılması gerektiğini söyledi. Karadeniz, “Bu bakım onarım işlerinin arkasından pis kokular geliyor. Müftülüğümüzün kasasından çıkan tek kuruşun hesabı verilebilir olmalıdır. Eğer verilemiyorsa sorumlularından hesap sorulmalıdır. Sinop Müftüsü bu konular hakkında herhangi bir araştırma, inceleme ya da soruşturma yapmış mıdır? Bu pis kokulara rağmen o makamda nasıl oturabilmektedir?” dedi.

CHP’li Karadeniz, TDV Sinop Şubesi ve Sinop Müftülüğü tarafından 433 bin 705 liraya Korucuk Köyü Hasibe Hatun Erkek Kur’an Kursu ile Korucuk Merkez Kız Kur’an Kursunun bakım onarım işlerinin yaptırıldığı hatırlattı. Karadeniz, firmanın 22 Eylül 2016 tarihinde TDV Sinop Şubesi’nden bakım onarım işlerini yaptığını gösterir faturayı yazılı olarak talep ettiği, Vakfın firmaya fatura yerine 5 Ekim 2016 tarih ve 129 sayılı yazı ile yanıt verdiğini bildirdi. Yazılı olarak verilen yanıtın incelendiğinde kamuoyunu ilgilendiren ve yanıt bekleyen sorular ortaya çıktığını belirten Karadeniz, şunları söyledi:

“Firma, 2015 yılında kestiği faturasına ait bilgileri Vakıf’tan istiyor. Vakıf da firmaya ‘Kapalı zarf usulü teklif alınarak en düşük teklif Sinos inşaat tarafından gelmiş olup anılan iş Sinos inşaata verilmiştir. İşlemler Şube Yönetim Kurulu Kararı ile yapılmış olup sözleşme yapılmamıştır. Şirketin verdiği vekalete bianen işleri yürütmüş olan kişiye ödemeler yapılmıştır.’ diyerek yanıt vermiş. Bu yazışmalardan, firmanın 2015 yılında bir fatura kestiği ancak 433.705 liralık faturanın ortada olmadığı anlaşılıyor. Bu bakım onarım işlerinin arkasından pis kokular geliyor.  Müftülüğümüzün kasasından tek kuruşun hesabı verilebilir olmalıdır. Eğer verilemiyorsa sorumlularından hesap sorulmalıdır. Firma bu bilgileri neden TDV Sinop Şubesi’nden istemiştir? Fatura yerine neden 05.10.2016 tarih, ŞB/5701-221-01-03-129 sayılı yazı ile cevap verilmiştir? Firma ile neden sözleşme yapılmamıştır? soruları bu işin başında olanlar tarafından yanıtlanması gerekiyor. Sinop Müftüsü bu konular hakkında herhangi bir araştırma, inceleme ya da soruşturma yapmış mıdır? Bu pis kokulara rağmen makamında nasıl rahat oturabilmektedir? ”

Barış Karadeniz, konuyla ilgili ortaya çıkan bilgilerle birlikte Başbakan Binali Yıldırım’a bir soru önergesi de verdi. Karadeniz, Başbakan Yıldırım’a “İddialar hakkında soruşturma, idari ve hukuki işlemler kim ya da kimler tarafından engellenmektedir? Bu konunun aydınlığa kavuşması için ne zaman talimat vereceksiniz?” diye sordu.

Tarih:12 04 2018 15:01(487) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafik Polisi Uyardı! Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Kredi kartı kullanıcılarına komisyon uya MHP İlçe Başkanı M. Fevzi Erdoğan: Duruş Başkan Aral'dan Balkan ve Rumeli Dernekl Zarife Öztürk hanımefendi vefat etti Necati Gündüz vefat etti Hasan Yılmaz, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ad Belediye Düğün Salonu Açılıyor Sinop Merkezde Araç Yangını Eve Yıldırım Düştü Azmiye Uysal hanımefendi vefat etti Nuri Tan vefat etti Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Türkiye İnternet Hızında 91’inci S Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:638911 DtGaNi

* ANASAYFA *