E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'a “Nitelikli Haksızlık” Yapıldı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’un köklü ve başarılı okullarının “nitelikli okul” kapsamına alınmaması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’nda girişimlerde bulundu. Karadeniz, “Sinop’a haksızlık yapılmasını istemiyoruz” dedi.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’nun yayınlanmasının ardından Sinop’taki Sarı Saltuk Anadolu Lisesi ile Sinop Anadolu Lisesi’nin “Nitelikli Okul” kapsamına alınmaması Sinopluların tepkisine yol açtı. Sinoplular, “Sinop’a ‘nitelikli haksızlık’ yapılmıştır” dediler.

Sinoplu vatandaşlar, Sinop’un köklü okullarından Sarı Saltuk Anadolu Lisesi’nin, eğitim ve öğretimde sayılı fiziki olanaklara sahip olmasına, bugüne kadar birçok başarılara imza atmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “nitelikli okul” kapsamına alınmamasının kabul edilemez olduğunu dile getirdiler. Sinop Anadolu Lisesi’nin de 30 yıldır Sinop eğitim ve öğretiminde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Sinoplular, Milletvekilleri Barış Karadeniz’e Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu uygulamasından vazgeçmesini, her iki okulun da “nitelikli okul” kapsamına alınması taleplerini ilettiler.

Sinop’un köklü ve başarılı okullarına yapılan haksızlığı takibine alan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a Sinopluların taleplerini yazılı olarak bildirirken, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ile görüşmede bulundu. Karadeniz, Sinop’un eğitim ve öğretim alanında hedefleri olduğunu, bu alandaki hedeflerine ulaşabilmesi için eğitim ve öğretim her koşulda desteklenmesi gerektiğini söyledi. “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda Sinop’a destek vereceğine inanıyoruz. Vatandaşlarımız ve Sinop’un milletvekili olarak ben, Sinop’a haksızlık yapılmasını istemiyoruz” diyen Karadeniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Sarı Saltuk Anadolu Lisesi ile Sinop Anadolu Lisesi’ni ‘Nitelikli Okul’ kapsamına alması gerektiğini dile getirdi. Barış Karadeniz şunları ifade etti:

“Sinop ilimizde bulunan Sarı Saltuk Anadolu Lisesi, geçmişte Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi olarak çok değerli öğretmenler yetiştirmiş, günümüzde de eğitim kalitesi, geniş yerleşkesinde bulunan öğrenci pansiyonu ve laboratuvarları ile ilimizin en iyi eğitim ve öğretim veren okullarından bir tanesidir. Yine ilimizin gençliğine uzun yıllar boyu başarı ile hizmet eden Sinop Anadolu Lisesi de binlerce gencimizi geleceğe hazırlamıştır. Birçok vatandaşımızdan şikayet mektupları alıyoruz. İlimizin kalkınması, gelişmesi için ilimizde daha fazla okulun nitelikli okul kapsamına alınması konusu Sinop halkı için çok önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde her iki okulumuzun da nitelikli okul kapsamına alınması için girişimlerimizi sürdüreceğiz.”

Tarih:13 04 2018 10:37(468) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafik Polisi Uyardı! Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Kredi kartı kullanıcılarına komisyon uya MHP İlçe Başkanı M. Fevzi Erdoğan: Duruş Başkan Aral'dan Balkan ve Rumeli Dernekl Zarife Öztürk hanımefendi vefat etti Necati Gündüz vefat etti Hasan Yılmaz, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ad Belediye Düğün Salonu Açılıyor Sinop Merkezde Araç Yangını Eve Yıldırım Düştü Azmiye Uysal hanımefendi vefat etti Nuri Tan vefat etti Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Türkiye İnternet Hızında 91’inci S Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:638815 DtGaNi

* ANASAYFA *