E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'a “Nitelikli Haksızlık” Yapıldı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’un köklü ve başarılı okullarının “nitelikli okul” kapsamına alınmaması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’nda girişimlerde bulundu. Karadeniz, “Sinop’a haksızlık yapılmasını istemiyoruz” dedi.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’nun yayınlanmasının ardından Sinop’taki Sarı Saltuk Anadolu Lisesi ile Sinop Anadolu Lisesi’nin “Nitelikli Okul” kapsamına alınmaması Sinopluların tepkisine yol açtı. Sinoplular, “Sinop’a ‘nitelikli haksızlık’ yapılmıştır” dediler.

Sinoplu vatandaşlar, Sinop’un köklü okullarından Sarı Saltuk Anadolu Lisesi’nin, eğitim ve öğretimde sayılı fiziki olanaklara sahip olmasına, bugüne kadar birçok başarılara imza atmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “nitelikli okul” kapsamına alınmamasının kabul edilemez olduğunu dile getirdiler. Sinop Anadolu Lisesi’nin de 30 yıldır Sinop eğitim ve öğretiminde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Sinoplular, Milletvekilleri Barış Karadeniz’e Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu uygulamasından vazgeçmesini, her iki okulun da “nitelikli okul” kapsamına alınması taleplerini ilettiler.

Sinop’un köklü ve başarılı okullarına yapılan haksızlığı takibine alan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a Sinopluların taleplerini yazılı olarak bildirirken, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ile görüşmede bulundu. Karadeniz, Sinop’un eğitim ve öğretim alanında hedefleri olduğunu, bu alandaki hedeflerine ulaşabilmesi için eğitim ve öğretim her koşulda desteklenmesi gerektiğini söyledi. “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda Sinop’a destek vereceğine inanıyoruz. Vatandaşlarımız ve Sinop’un milletvekili olarak ben, Sinop’a haksızlık yapılmasını istemiyoruz” diyen Karadeniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Sarı Saltuk Anadolu Lisesi ile Sinop Anadolu Lisesi’ni ‘Nitelikli Okul’ kapsamına alması gerektiğini dile getirdi. Barış Karadeniz şunları ifade etti:

“Sinop ilimizde bulunan Sarı Saltuk Anadolu Lisesi, geçmişte Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi olarak çok değerli öğretmenler yetiştirmiş, günümüzde de eğitim kalitesi, geniş yerleşkesinde bulunan öğrenci pansiyonu ve laboratuvarları ile ilimizin en iyi eğitim ve öğretim veren okullarından bir tanesidir. Yine ilimizin gençliğine uzun yıllar boyu başarı ile hizmet eden Sinop Anadolu Lisesi de binlerce gencimizi geleceğe hazırlamıştır. Birçok vatandaşımızdan şikayet mektupları alıyoruz. İlimizin kalkınması, gelişmesi için ilimizde daha fazla okulun nitelikli okul kapsamına alınması konusu Sinop halkı için çok önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde her iki okulumuzun da nitelikli okul kapsamına alınması için girişimlerimizi sürdüreceğiz.”

Tarih:13 04 2018 10:37(288) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Daylı Kavşağında Trafik Kazası: 2 Yaralı Hükümete yakın anket şirketinden Erdoğan Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Hasan Yavaş vefat etti Abdurrahman Kanber vefat etti Teknisyen Abdurrahman Kanber Trafik Kaza İYİ Parti Boyabat Teşkilatı Basın Açıkla CHP’li Karadeniz: Sinop Turizmi Da Sinop MHP, Bahçeli'yi mecliste ziyaret e İki Genç, İki Farklı Evde Ölü Bulundu Tümü

Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor


Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Sosyal Alanlar, Muhbirler


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:925883 DtGaNi

* ANASAYFA *