E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti!

CHP, Olağanüstü Hal’in yedinci kez uzatılmasını protesto etmek için yurt genelinde oturma eylemi düzenledi.

Sinop’ta da Uğur Mumcu Meydanı’nda bir araya gelen çok sayıda partili oturma eylemi yaptı.  CHP İl Başkanı Barış Ayhan yaptığı konuşmada; “ Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır dedi.

Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi; insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur diyen Barış Ayhan; “KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine DERHAL son verilmelidir.

Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır.

Sendikalar, meslek odaları ve birlikleri ile sivil toplum örgütlerine yönelik iktidar gücü ile uygulanan sindirme politikaları son bulmalıdır.

Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden, çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir.

Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki Saraylıları uyarıyoruz dedi.

Haber: A. Fatih YILMAZ

Tarih:17 04 2018 09:54(571) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: hadiya yimin it 19 04 2018 06:43
sayın akp oyverenleri sizler kimin ne olduğunu iyi biliyosunuz daha düne kadar pkk ile çôzüm olmaz diye size bas bas bağırdık o zamanlarda kördünüz şimdide bizim ne dediğimiz umrunuzda bile deil diyarbakırda ankarada istanbulda askeri bölgelerde şanlı bayrağımız indirilirken sesiniz hiç cıkmadı akp apoya sayın şehide kelle dediğinde neden yoktunuz tc kelimesi tarihten ve devlet kurumlarından silinirken neden yoktunuz atatürke demedikleri hakaret kalmadı nasıl bunları savunursunuz tamam chp demiyorum onlarında tutar dalı kalmadı ama akp çığrından çıktı dışardan almadığımız tek bir tarım ürünü kalmadı samanı bile bugün düşmanız dediğiniz israilden alıyorlar şeker fabrikalarıda gitti daha geçen ülkemize dışardan şeker ve et geldi dolar olmuş 4buçuk senin 4bucuk katın fırlamış size ne veriyolar kafanızmı güzel sizin biz yotulduk artık anlatmaktan siz anlamıyorsunuz fetöye bunlar çete bunlar bizi sokacak yılan gibi deyince kızıyodunuz şimdi o terörist siz iyimi oldunuz

4. Yorum: gel vatandaş 18 04 2018 22:09
sinop belediyesini protesto etsinler önce yollar köstebek çukuru yamalı asfaltlar tarfik felç nie neden görmezden gelirsiniz he chp belediyesi die ah ahh siz böyle vatan seversiniz...

3. Yorum: 11 köy 17 04 2018 13:19
demokrasinin ruhuna el fatiha ohalle ulke yönetmek kolay tabiki bir kişi ne derse o böyle yönetim mi olur ama turkiyede olur.

2. Yorum: vay be 17 04 2018 10:26
yok yok yaaa hava güzel gezmeye çıkmışlardır. etrafta fazla dolaşmamalarından daha iyidir..

1. Yorum: milat 17 04 2018 10:20
bi ara yürüyorlardı demek yoruldular oturdular. meslek odası dediğiniz şer yuvası mimarlar odası solcu,maocu pkk pyd nin emperyalist abd nin paralı askeri olmasından tek kelime edemeyip devletimizi emperyalist işbirlikci diyecek,hain fetö ve pkk ya yapılan operasyonları ve ohalin kalkmasını isteyecek. hadi oradan! bu demokrasi aşkınızı 15 temmuz darbe gecesi de sokaklara çıkıp gösterseydiniz.o gece bankamatik kuyruğunda genel başkanınızda tanklara selam verip belediye başkanın evinde darbe başarılı olsunda başbakan olayım diye bekliyordu.ohalin kalkmasını kim istiyor fetö,pkk yani devletimize hainlik ednler.chp vekillerin terörist cenazelerinde ne işi var,demirtaş denen haini hdp lilerden daha çok ziyaret etmeşler,ulusalcı dursun çiçek hdp ile işbirliği yapılmalı diyor sayın chp liler


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat TSO Kalebağı’ında İftar Ve Naime Şahin hanımefendi vefat etti Satiye Güner hanımefendi vefat etti Anket sonuçları açıklandı! Akşener, İnce Vali Şakalar, Sinop’ta göreve başl Sinop, CHP Milletvekileri Adaylarını Çoş Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışla Şehri Güngör hanımefendi vefat etti Akılcı Antibiyotik Kullanımı Diğer Partilerin Sinop Milletvekili Aday Yaşar Topçu YBO'dan Ulusal Karikatür Yar ASİDER’in İftar Programında İzdiha Saadet Partisi Milletvekili Adayları Bel Halil Akbaş vefat etti Hayri Öztürk vefat etti Annesinden Ayrı Kalan Yavru Karacaya Sah Ülkü Ocaklılar Cami Temizliklerine Devam Rafadan Tayfa Sinop'ta Boyabatlı Genç Çizerler Sinop'un Gururu Hayriye Özcan hanımefendi vefat etti Adil Çeltikçi vefat etti İYİ Parti Boyabat’ta Startı Verdi Başkan Orhan Çakır, TOBB Vergi Komisyonu İYİ Parti Milletvekili Adayları Belli Ol CHP Milletvekili Adayları Belli Oldu Ak Parti Milletvekili Adayları Belli Old Havva Koca hanımefendi vefat etti MHP’nin Sinop Adayları belli oldu MHP Kadın Kolları iftarda buluştu Muharrem İnce Sinop'ta halka seslendi Galatasaray Fanatikleri Dörtyolu Duman A 19 Mayıs Çelenk Sunumu Gerçekleşti Aranıyorlardı, Polis Yakaladı Erdoğan'ı telaşlandıracak seçim anketi İYİ Parti Milletvekili Adayı Sezgin Şimş Başkan Orhan Çakır’ın 19 Mayıs Mes Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 19 Mayı Muharrem İnce: "Medyanın haline acıyorum Sinoplu Gençler Bayrağına Sahip Çıktı Atatürk'e Saygı İçin Gerze'den Samsun'a Turkcell Sinop Boyabat’ta 2500 kiş İyi Parti İlçe Başkanı Mithat Mor: Wikip Atamızın Emanetine Birlik ve Beraberlik Çetin; Tek Başımıza İktidarımız Sürecek ASİDER‘in İftar Programı Kanal Avr Valiler Kararnamesiyle Sinop Valisi deği Ülkü Ocakları bazı camileri ziyaret eder Muharrem İnce, Sinop’a Geliyor Mustafa Muslu vefat etti Tümü

“Aldatma, Kandırma Palavra” seçim vaatlerini bekliyoruz…!


ABD-Türkiye Antlaşmaları


Döndü Hanım


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:961312 DtGaNi

* ANASAYFA *