E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'un Kasası Kimlere Emanet !

Sinop Valisi Hasan İpek tarafından İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanan İzzet Ercan, önceki görev yeri olan Çanakkale'de cinsel taciz ile suçlanarak hakkında dava açıldığı ve bu yüzden Vali Yardımcılığının elinden alındığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay, Sinop Valisi Hasan İpek tarafından kentin kasası olan Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanan Vali Yardımcısı İzzet Ercan hakkında bir çok ihbarlar gelmeye başladı. Gazeteci Deniz Özen, gelen ihbarlar üzerine İzzet Ercan'ı yakın markaja aldı. Yapılan uzun araştırmalar sonucunda, İzzet Ercan'ın 2014 yılında Çanakkale'de açılmış cinsel taciz davası olduğu ve bu yüzden vali yardımcılığının elinden alındığı ortaya çıktı.

ÇANAKKALE'DE CİNSEL TACİZDEN DAVA !

Gazeteci Deniz Özen'in elde ettiği bilgilere göre, İzzet Ercan'a 2014 yılında Çanakkale'de Vali Yardımcısı iken, cinsel taciz davası açıldığı ve 2015 yılında mahkeme tarafından karar verildiği ve bu kararın ise şuan Yargıtay'da olduğu ortaya çıktı.

CİNSEL TACİZ DAVASI DEVAM EDERKEN GENEL SEKRETER VEKİLİ YAPILDI !

Vali Yardımcılığı yaptığı Çanakkale'de 4. Asliye Ceza Mahkemesinde cinsel taciz suçlamasıyla hakkında dava açılan ve dosyası Yargıtay'a gönderilen İzzet Ercan'ın henüz davası sonuçlanmamışken, Vali Yardımcılığı ünvanı geri verildi. Geçtiğimiz ay da yine Vali Hasan İpek tarafından Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilliğine ataması yapıldı.

İKİ VALİ DE GÖREV VERMEDİ AMA !

Çanakkale'de vali yardımcılığı elinden alınan İzzet Ercan, Sinop'a atandığı dönemde iki Vali ile çalıştı ancak Sinop'ta Hukuk işleri Müdürü görevinde kaldı. Vali Hasan İpek'in gelmesi ile birlikte, birden terfi almaya başladı. Cinsel taciz davasında ismi geçen, davası ise henüz sonuçlanmamış olan İzzet Ercan, önce Vali Yardımcısı oldu, daha sonra da, kentin kasası olarak bilinen İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilliğine getirildi.

HAKKINDA ÇOK CİDDİ İDDİALAR VAR !

Çanakkale'de Vali Yardımcısıyken bir kadın yöneticiye tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açılan İzzet Ercan hakkında Sinop'ta da çok ciddi iddialar var. Söz konusu iddialara göre, yardım için müracatta bulanan üniversiteli bir kız öğrencisine farklı yönde yaklaştığı ve kız öğrencinin korkudan sesini çıkaramadığı ileri sürüldü. İzzet Ercan hakkında ortaya atılan başka bir iddia ise, bazı kadın memurların İzzet Ercan'ın Valilikte ki makam odasından ağlayarak çıktığı ve onlarında korkudan kimseye birşey diyemediği ileri sürüldü.

KADIN PERSONELE MAKAM ARACINI TAHSİS ETTİ İDDİASI !

Erfelek Kaymakamlığında çalışmak üzere işe alınan ve Sinop'ta ikamet eden bir kadın personelin, Erfelek Kaymakamlığı ile sözleşme imzalamaya İzzet Ercan'ın kendi makam aracıyla gittiği ileri sürülüyor. Söz konusu kadın personelinkadrosunun Erfelek Kaymakamlığında olduğu ancak Sinop'ta bir kurumda çaycı olarak çalıştığı iddia edildi.

DAVASI DEVAM EDERKEN NASIL TERFİ ALDI ?

İsmi cinsel taciz davasında geçen ve bu nedenle Vali Yardımcılığı elinden alınan İzzet Ercan'ın, nasıl tekrar vali yardımcısı olabildiği düşünülürken, İl Özel İdaresine Genel Sekreter Vekili olarak atandı.

Bizde buradan soruyoruz;

Cinsel taciz davasında ismi geçen ve henüz yargılama aşamasında olan İzzet Ercan için Sinop Valisi'nin olumlu rapor verdiği konuşuluyor. Bu doğru mu?

Çanakkale'de Vali yardımcılığı görevindeyken, hakkında ki cinsel taciz davasından sonra Hukuk İşleri Müdürlüğüne düşürülen İzzet Ercan, Sinop'a Hukuk İşleri Müdür mü? yoksa Vali Yardımcısı olarak mı atandı?

Eğer Hukuk işleri Müdürü olarak atandıysa, cinsel taciz davası henüz sonuçlanmamışken, Vali Yardımcısı olabilmesi için kim olumlu rapor verdi?

Hakkında bu kadar iddialar varken, İzzet Ercan bundan sonra da aynı görevinde kalacak mı?

Kamuyou şimdi bu soruların yanıtını bekliyor.

Kaynak: Ajans Sinop.com

Tarih:18 04 2018 14:40(596) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat'ta İlk Ahilik Duası Yapıldı Adnan Okutan vefat etti Bu Konak Görmeye Değer Domates Festivali Yapıldı YEDAŞ Enerji Dolu Bir Bayram için Bayram Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz Boyab Kist Hidatik Hastalığı için bilgilendirm Türkeli'de Polonya asıllı kadın Müslüman Boyabat –Kastamonu Yolunda Kamyon Tıra Ç Bagaja Koyduğu Semaver İtfaiyeyi Alarma Mustafa Çoban vefat etti Boyabat’ta Ekipler Kontrollerini S Sinop Üniversitesinden ABD’nin Yap Sinop'ta boğulma: 1 ölü Bedensel Engelli Aracına Otomobil Çarptı Görevinden İstifa Etti BDDK'dan banka kartlarına ve kredi kartl Mustafa Köstek vefat etti Ramazan Erdoğan vefat etti Bir Rezalette Bürnük Mesire Alanından Ahilik Geleneği Boyabat'ta Yaşatılacak Gerze'de Tır ile otomobil çarpıştı Tatil dönüşü kaza Karadeniz Bölge İstişare Toplantısı TOBB İnsaf yok mu sizde? Nedir Bu Rezalet? Hayvan Pazarında Kurban Bayramı İçin Haz Boyabat Doğalgazı İsale Hattında İncelem Ülkemiz İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy'un Döv Kuzu Kelle Kebaba Vatandaşlar Yoğun İlgi Yesari Baba türbesinin içler acısı hali Gazeteci Uysal’ın acı günü Şebeke Suyu Patladı Şehir İçinde 3 Araç Birbirine Girdi Define Aramak İçin Şantiye Kurmuşlar Adem Çilek, Milli Eğitim Bakanlığı Müşav Boyabat Sinop Yolu Üzümlü Mevkinde Trafi Ayrancıoğlu'na İkisi “Dünya Üçüncülüğü” 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Sinop NKP'den referandum önerisine tepki İkinci El Araç Alım Satımı Yapan işletme İlk Yardım Kursu Başlıyor Balkan Türklerinden Sinop Valisine Ziyar Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcısı Sinop Belediye Başkanı’ndan nüklee Asfaltta Oluşan Hasarlı Yerleri Sıfır Ha ZTSO Başkanı Demir’den, Başkan Orh Poşetler ücretli olacak Tümü

Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat 03.02)


Fitness Club Geleneksel Bayram İndirim başlıyor!


Mesele Dolar Artışı Değil Arkadaş - Öz Eleştiri Zamanı


15 Temmuz Öncesi Sonrası


Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:674826 DtGaNi

* ANASAYFA *