E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'un Kasası Kimlere Emanet !

Sinop Valisi Hasan İpek tarafından İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanan İzzet Ercan, önceki görev yeri olan Çanakkale'de cinsel taciz ile suçlanarak hakkında dava açıldığı ve bu yüzden Vali Yardımcılığının elinden alındığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay, Sinop Valisi Hasan İpek tarafından kentin kasası olan Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanan Vali Yardımcısı İzzet Ercan hakkında bir çok ihbarlar gelmeye başladı. Gazeteci Deniz Özen, gelen ihbarlar üzerine İzzet Ercan'ı yakın markaja aldı. Yapılan uzun araştırmalar sonucunda, İzzet Ercan'ın 2014 yılında Çanakkale'de açılmış cinsel taciz davası olduğu ve bu yüzden vali yardımcılığının elinden alındığı ortaya çıktı.

ÇANAKKALE'DE CİNSEL TACİZDEN DAVA !

Gazeteci Deniz Özen'in elde ettiği bilgilere göre, İzzet Ercan'a 2014 yılında Çanakkale'de Vali Yardımcısı iken, cinsel taciz davası açıldığı ve 2015 yılında mahkeme tarafından karar verildiği ve bu kararın ise şuan Yargıtay'da olduğu ortaya çıktı.

CİNSEL TACİZ DAVASI DEVAM EDERKEN GENEL SEKRETER VEKİLİ YAPILDI !

Vali Yardımcılığı yaptığı Çanakkale'de 4. Asliye Ceza Mahkemesinde cinsel taciz suçlamasıyla hakkında dava açılan ve dosyası Yargıtay'a gönderilen İzzet Ercan'ın henüz davası sonuçlanmamışken, Vali Yardımcılığı ünvanı geri verildi. Geçtiğimiz ay da yine Vali Hasan İpek tarafından Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilliğine ataması yapıldı.

İKİ VALİ DE GÖREV VERMEDİ AMA !

Çanakkale'de vali yardımcılığı elinden alınan İzzet Ercan, Sinop'a atandığı dönemde iki Vali ile çalıştı ancak Sinop'ta Hukuk işleri Müdürü görevinde kaldı. Vali Hasan İpek'in gelmesi ile birlikte, birden terfi almaya başladı. Cinsel taciz davasında ismi geçen, davası ise henüz sonuçlanmamış olan İzzet Ercan, önce Vali Yardımcısı oldu, daha sonra da, kentin kasası olarak bilinen İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilliğine getirildi.

HAKKINDA ÇOK CİDDİ İDDİALAR VAR !

Çanakkale'de Vali Yardımcısıyken bir kadın yöneticiye tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açılan İzzet Ercan hakkında Sinop'ta da çok ciddi iddialar var. Söz konusu iddialara göre, yardım için müracatta bulanan üniversiteli bir kız öğrencisine farklı yönde yaklaştığı ve kız öğrencinin korkudan sesini çıkaramadığı ileri sürüldü. İzzet Ercan hakkında ortaya atılan başka bir iddia ise, bazı kadın memurların İzzet Ercan'ın Valilikte ki makam odasından ağlayarak çıktığı ve onlarında korkudan kimseye birşey diyemediği ileri sürüldü.

KADIN PERSONELE MAKAM ARACINI TAHSİS ETTİ İDDİASI !

Erfelek Kaymakamlığında çalışmak üzere işe alınan ve Sinop'ta ikamet eden bir kadın personelin, Erfelek Kaymakamlığı ile sözleşme imzalamaya İzzet Ercan'ın kendi makam aracıyla gittiği ileri sürülüyor. Söz konusu kadın personelinkadrosunun Erfelek Kaymakamlığında olduğu ancak Sinop'ta bir kurumda çaycı olarak çalıştığı iddia edildi.

DAVASI DEVAM EDERKEN NASIL TERFİ ALDI ?

İsmi cinsel taciz davasında geçen ve bu nedenle Vali Yardımcılığı elinden alınan İzzet Ercan'ın, nasıl tekrar vali yardımcısı olabildiği düşünülürken, İl Özel İdaresine Genel Sekreter Vekili olarak atandı.

Bizde buradan soruyoruz;

Cinsel taciz davasında ismi geçen ve henüz yargılama aşamasında olan İzzet Ercan için Sinop Valisi'nin olumlu rapor verdiği konuşuluyor. Bu doğru mu?

Çanakkale'de Vali yardımcılığı görevindeyken, hakkında ki cinsel taciz davasından sonra Hukuk İşleri Müdürlüğüne düşürülen İzzet Ercan, Sinop'a Hukuk İşleri Müdür mü? yoksa Vali Yardımcısı olarak mı atandı?

Eğer Hukuk işleri Müdürü olarak atandıysa, cinsel taciz davası henüz sonuçlanmamışken, Vali Yardımcısı olabilmesi için kim olumlu rapor verdi?

Hakkında bu kadar iddialar varken, İzzet Ercan bundan sonra da aynı görevinde kalacak mı?

Kamuyou şimdi bu soruların yanıtını bekliyor.

Kaynak: Ajans Sinop.com

Tarih:18 04 2018 14:40(425) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat TSO Kalebağı’ında İftar Ve Naime Şahin hanımefendi vefat etti Satiye Güner hanımefendi vefat etti Anket sonuçları açıklandı! Akşener, İnce Vali Şakalar, Sinop’ta göreve başl Sinop, CHP Milletvekileri Adaylarını Çoş Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışla Şehri Güngör hanımefendi vefat etti Akılcı Antibiyotik Kullanımı Diğer Partilerin Sinop Milletvekili Aday Yaşar Topçu YBO'dan Ulusal Karikatür Yar ASİDER’in İftar Programında İzdiha Saadet Partisi Milletvekili Adayları Bel Halil Akbaş vefat etti Hayri Öztürk vefat etti Annesinden Ayrı Kalan Yavru Karacaya Sah Ülkü Ocaklılar Cami Temizliklerine Devam Rafadan Tayfa Sinop'ta Boyabatlı Genç Çizerler Sinop'un Gururu Hayriye Özcan hanımefendi vefat etti Adil Çeltikçi vefat etti İYİ Parti Boyabat’ta Startı Verdi Başkan Orhan Çakır, TOBB Vergi Komisyonu İYİ Parti Milletvekili Adayları Belli Ol CHP Milletvekili Adayları Belli Oldu Ak Parti Milletvekili Adayları Belli Old Havva Koca hanımefendi vefat etti MHP’nin Sinop Adayları belli oldu MHP Kadın Kolları iftarda buluştu Muharrem İnce Sinop'ta halka seslendi Galatasaray Fanatikleri Dörtyolu Duman A 19 Mayıs Çelenk Sunumu Gerçekleşti Aranıyorlardı, Polis Yakaladı Erdoğan'ı telaşlandıracak seçim anketi İYİ Parti Milletvekili Adayı Sezgin Şimş Başkan Orhan Çakır’ın 19 Mayıs Mes Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 19 Mayı Muharrem İnce: "Medyanın haline acıyorum Sinoplu Gençler Bayrağına Sahip Çıktı Atatürk'e Saygı İçin Gerze'den Samsun'a Turkcell Sinop Boyabat’ta 2500 kiş İyi Parti İlçe Başkanı Mithat Mor: Wikip Atamızın Emanetine Birlik ve Beraberlik Çetin; Tek Başımıza İktidarımız Sürecek ASİDER‘in İftar Programı Kanal Avr Valiler Kararnamesiyle Sinop Valisi deği Ülkü Ocakları bazı camileri ziyaret eder Muharrem İnce, Sinop’a Geliyor Mustafa Muslu vefat etti Tümü

“Aldatma, Kandırma Palavra” seçim vaatlerini bekliyoruz…!


ABD-Türkiye Antlaşmaları


Döndü Hanım


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:960907 DtGaNi

* ANASAYFA *