E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hükümete yakın anket şirketinden Erdoğan'ı üzecek haber

Hükümete yakın MAK Danışmanlık şirketi, AKP ile MHP arasındaki 'Cumhur ittifakı'nın yüzde 50'yi bulmadığını, yüzde 48'de kaldığını açıkladı.

MAK Danışmanlık firması, Nisan ayında Türkiye’nin 81 ilinde Türkiye gündemindeki konular ve “bu pazar seçim olsa” partilerin oy oranının nasıl çıkacağına ilişkin geniş kapsamlı bir anket yaptı. 

Bahçeli’nin çıkışı ve ardından erken seçimin 24 Haziran’da yapılması kararının hemen öncesinde tamamlanan anket, AKP-MHP ittifakının yüzde 50+1’i bulamadığı sonucunu verdi. 24 Haziran’da MAK Danışmanlık’ın anketine benzer sonuçlar çıkması durumunda, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalma olasılığı yüksek görünüyor.

Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün haberine göre, MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat’ın aktardığı veriler şöyle:

İTTİFAK REFERANDUMDAN DÜŞÜK

Bizim ölçümlerimiz, yaklaşık olarak geçen yılki referandumdaki oy oranlarına yakın sonuçlar veriyor. AKP-MHP ittifakı, şu anda yüzde 50+1’in altında, yüzde 48’ler düzeyinde. AKP, yüzde 41.5 düzeyinde. MHP ise yüzde 7’lerde görünüyor. İkisinin oy toplamı yüzde 50+1’i şu anda bulmuyor. Ancak bu anketi, erken seçim kararı alınmadan önce yaptığımız dikkate alınmalı. Erken seçim kararı ve takvimin bu kadar acil ve çok hızlandırılmış olması, oy dengelerini de etkileyebilir.

MHP'DE DE İYİ PARTİ'DE DE ARTIK VAR

Bizim bir önceki anketimize göre MHP’de 2 puanlık artış var. Daha önceki ankette yüzde 5’lerde ölçmüştük, şimdi yüzde 7’lerde görünüyor. Bu yüzde 2’lik artışı, ittifak yaptığı AKP’den aldığını gözlemliyoruz. Çünkü AKP oylarında da yüzde 2’lik düşüş ölçtük. İyi Parti’yi de daha önce yüzde 5’lerde ölçmüştük. Son yaptığımız ankette yükselişte. Yüzde 7’ler düzeyinde gözledik. Saadet Partisi’nde kamuoyunda bu partinin ilgi odağı olmasına paralel bir oy artışı görülüyor. Saadet’in oyu yüzde 3.5’lerde seyrediyor. CHP, yüzde 23- 25, HDP de yüzde 8-9 bandında.

ERDOĞAN'IN HEDEFİ İLK TUR

Erdoğan’ın kişisel olarak özel bir oyu olduğu zaten kabul ediliyor ve tüm anketlerde de görülüyor. Erdoğan, erken seçim kararı alırken de işi 2. tura bırakmak istemeyecektir. Ama bizdeki sonuçlara göre Erdoğan’ın ilk turda sonuca gidip gitmeyeceğini muhalefetin hareket tarzı belirleyecek. Burada lokomotif parti CHP. Ama henüz CHP’nin adayı belirsiz. Muhalefet, referandumdaki gibi iyi bir organizasyonla kampanya yürütemezse Erdoğan ilk turda sonuç alır.

GÜL'ÜN DURUMU

Muhalefet seçimi ikinci tura bırakacak bir organizasyon yürütemezse, ittifaklar konusunu sorunsuz halledemezse bu Erdoğan’ın elini rahatlatacaktır. Çünkü Erdoğan, SP’nin tabanından da oy almayı hedefleyecek bir seçim süreci yürütecektir. Saadet, Abdullah Gül’le görüşeceğini açıkladı. Gül’ün anketlerde belli bir desteği görülüyor. Ancak seçim sürecinin bu kadar kısaltılması, onun adaylığıyla ilgili çalışmaları da zora sokacaktır.

Kaynak: Yeniçağ

Tarih:21 04 2018 10:50(775) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: vatandaş 24 04 2018 07:05
arkadaş siz nasıl bir muhalefetsiniz geçen yıl belediye meyhanelerin hepsini mühürledi kıyamet kopardınız samsun bölge mahkemesine baş vurdunuz .ozaman belediyenin neden arkasında durmadınız...şimdi cart cart konuşuyorsunuz...

7. Yorum: uyanın 22 04 2018 19:02
eee uyanın millet artık zamlar aldı başını gidiyır mazot olmuş 5.6 gerisini siz düşünün bi 15 temmuz şehitleri 15 temmuza kadar olsn şehştler yok saylıyor varsada yoksada herlafın içşnde 15 temmuz sonrası afrin eee bu afrine hirene kadar bınca ihanete göz yumana kadar neredeydinşz 15 senedir siz değilmisşnşz iktidarda her secimde bi gündem ver ysnsız vanmülit bşlmem ne oy hırsızllığu suruyelikere benşm hakımı ver bütün imkanlardsn faydslansınlar bixim askerimşz afrinde şehit olsun suruyenin zibidileride sahillerde bilmem nerelerde eylensinler zehir zıkkım olsun yüce adalet lbet birhün hesap sorar eyy bahçeli sanada yaxıklar olsun senide görecez 24 haxiranda

6. Yorum: xxxx 22 04 2018 12:27
bırakın şimdi partiyi hepimizin birleşip bu hırsız hükümeti devirmemiz lazım

5. Yorum: boyabat57 22 04 2018 11:31
boyabattan ne yuzle oy isteyeceksiniz bu rezilliğe dur demedikten sonra boyabatımıza bu pavyon yakısmıyor civar da hiç bir yerde yok burda var bu nasıl iştir akp iktidarına bu yakışmıyor sayın milletvekili sayın belediye baskanı sayın belediye encümenleri sayın kaymakam ve devlet erkanı kolluk kuvvetleri bunu defalarca boyabatlı olarak dile getirdik fakat aksine cogaldı yazıklar olsun size bu sebebten dolayı bile oyu haketmiyorsunuz ama bunu gören kim halkı gene uyutursunuz bunu chp veya baska bir iktidar zamanında olsa yaygarayı patlatırdınız bu sebeble sizlere oy verilmez işin özü yazıklar sizlere ne yuzle cıkacaksınız halkın boyabatın karsısına insallah dersinizi alırsınız ha belki bundan bastakilerin haberi yok veya duymamızlıktan geliyorlar nasıl olsa oy veriliyor işinize bakın gibi sözde orta carsıyı düzeltiyorsunuz bir kere kendinizi ve bu işi düzeltin

4. Yorum: hasta 21 04 2018 23:40
o hastaneye doktor getirmesin ama yengesini hastaneye işe soksun. bu ahlar inşallah çıkar.

3. Yorum: lale 21 04 2018 18:59
boyabat pavyon ilçesi olmuş maviş bey nasıl olurda ruhsat verirsiniz hiçmi hiç yakıştıramıyorum akp zihniyetine

2. Yorum: lale 21 04 2018 18:56
boyabatta oy alana kadar çalışılır sonrası hiçbir icraat yok gelene kadar canım cicim geldikten sonra kocaman bir fosssss bencede maviş olmasın boyabat yıllardan beri aynı geri kalmış ilçeden çıkamıyor gelen akrabasını sokuyor işe gençleri düşünen yok

1. Yorum: boyabatlı 21 04 2018 11:35
nazım maviş olursa oy yok.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat'ta İlk Ahilik Duası Yapıldı Adnan Okutan vefat etti Bu Konak Görmeye Değer Domates Festivali Yapıldı YEDAŞ Enerji Dolu Bir Bayram için Bayram Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz Boyab Kist Hidatik Hastalığı için bilgilendirm Türkeli'de Polonya asıllı kadın Müslüman Boyabat –Kastamonu Yolunda Kamyon Tıra Ç Bagaja Koyduğu Semaver İtfaiyeyi Alarma Mustafa Çoban vefat etti Boyabat’ta Ekipler Kontrollerini S Sinop Üniversitesinden ABD’nin Yap Sinop'ta boğulma: 1 ölü Bedensel Engelli Aracına Otomobil Çarptı Görevinden İstifa Etti BDDK'dan banka kartlarına ve kredi kartl Mustafa Köstek vefat etti Ramazan Erdoğan vefat etti Bir Rezalette Bürnük Mesire Alanından Ahilik Geleneği Boyabat'ta Yaşatılacak Gerze'de Tır ile otomobil çarpıştı Tatil dönüşü kaza Karadeniz Bölge İstişare Toplantısı TOBB İnsaf yok mu sizde? Nedir Bu Rezalet? Hayvan Pazarında Kurban Bayramı İçin Haz Boyabat Doğalgazı İsale Hattında İncelem Ülkemiz İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy'un Döv Kuzu Kelle Kebaba Vatandaşlar Yoğun İlgi Yesari Baba türbesinin içler acısı hali Gazeteci Uysal’ın acı günü Şebeke Suyu Patladı Şehir İçinde 3 Araç Birbirine Girdi Define Aramak İçin Şantiye Kurmuşlar Adem Çilek, Milli Eğitim Bakanlığı Müşav Boyabat Sinop Yolu Üzümlü Mevkinde Trafi Ayrancıoğlu'na İkisi “Dünya Üçüncülüğü” 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Sinop NKP'den referandum önerisine tepki İkinci El Araç Alım Satımı Yapan işletme İlk Yardım Kursu Başlıyor Balkan Türklerinden Sinop Valisine Ziyar Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcısı Sinop Belediye Başkanı’ndan nüklee Asfaltta Oluşan Hasarlı Yerleri Sıfır Ha ZTSO Başkanı Demir’den, Başkan Orh Poşetler ücretli olacak Tümü

Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat 03.02)


Fitness Club Geleneksel Bayram İndirim başlıyor!


Mesele Dolar Artışı Değil Arkadaş - Öz Eleştiri Zamanı


15 Temmuz Öncesi Sonrası


Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:674694 DtGaNi

* ANASAYFA *