E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

16 yılda, eski Türkiye’nin kamu yatırımlarını satan siyasi iktidar…!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye’nin üç katı toprağı yabancılara satan ve İngiliz Borsası'nda kaybeden ikinci Abdülhamit ile Erdoğan arasındaki duraklama dönemi diye açıklıyor. Sayın TBMM Başkanı Kahraman, hadi tarih bilmiyorsunuz, Cumhuriyet tarihinde sattığınız kamu kuruluşlarından da mı haberiniz yok.

Osmanlı döneminde YAP-İŞLET-DEVRET sistemini uygulayan 2’nci Abdülhamit, Bağdat Tren Yolu’nu 99 yıllığına Fransız’lara yaptırmıştı.

AKP, Adülhamit’in sistemi ile, köprü, yol, tünel yaptırdı. Yakında, Türkiye’nin borçlarına karşılık ülke topraklarının satışına gelecektir her halde.

Batan siyasetin malları kapış, kapış bir bir elden neden gidiyor?

Ülkenin iç ve dış borcu, ülkenin milli gelirine yaklaştı.

Sadece özel sektörün dış borcu 247 milyar dolar!

Diyebilirsiniz ki, özel sektörün dış borcu ülkeyi ilgilendirir.

Ama öyle değil, ÖZEL SEKTÖRÜN DIŞ BORCU DEVLET GARANTİLİ olduğu için doğmamış çocuğumuzu bile ilgilendirir.

Döviz cinsinden, ABD Doları, Euro’nun bir kuruş artması 42 milyar Türk lirasına eş değerdir.

….

Siyasi iktidar, Türkiye’nin 150 milyar dolar ihracat yaptığı ile övünürken ithalattan söz etmiyor.

İhracat ürünleri neler mi derseniz?

Avrupa ülkelerinden parçaları gelen otomobillerin montajı yapıldıktan sonra yurtdışına ihracatının yanı sıra, Bor gibi madenlerdir.

Ekonomist Prof. Dr. Esfender KORMAZ, Yeniçağ Gazetesi’deki köşe yazısında, 24 Haziran’dan sonra hangi siyasi parti iktidar olursa olsun ekonomik olarak işi zor. AKP- MHP iktidarının dışındaki iktidarların şansı ise, “Avruba Birliği ile görüşmeler yeniden başlayabilir. Kredi açabilirler. Aynı şekilde diğer ülkelerde, çünKÜ, İKTİDAR BORÇ BULAMIYOR.

AKP’NİN SICAK PARA TELAŞI

AKP’nin sıcak para telaşı hükümetin ekonomik olarak zora düştüğünü göstermektedir. AKP’nin şeker fabrikalarını satma niyetindeki ısrarı gösteriyor ki ekonomideki durum tahminimizden bile daha kötüymüş.

----

Muhalefet partilerinin ısrarına rağmen, şeker fabrikaları teker, teker satılıyor. Kimler alıyor, AKP iktidarına yakın iş adamları !

Buradan tarihe not düşüyorum. Şeker fabrikalarını alan şirketler,

ABD şirketi Cargill’e alıyor. Aradan 6 gibi bir süre geçtikten sonra, aldıkları şeker fabrikaları ABD şirketine satılacaktır.

Neden mi böyle bir iddiada bulunuyorum derseniz?

Geçmişte, rakı fabrikasını alan ABD’li şirket aradan bir yıl geçmeden aldığı fiyatın iki katına bir başka şirkete satmıştı.

Şeker fabrikalarının da olacağı o dur.

----

Geçen günlerde bir internet sitesinde, İsrail Iğdır’da arazi topluyor. Iğdır İsraillilere satıldı iddiası, ülkenin dakika başı değişen gündemin de kaybolup gitti. Yunanistan’ın Ege’de 18 Türk adasını işgal ettiği de uzun bir sure ülkeyi yönetenler tarafından yalanlanmıştı.

Iğdır’ın da İsrail’liler tarafından toprak aldığı gerçeği ortaya çıkar. İsrail, Osmanlı İmparatorluğu’nun toprağı olan Filistin’I de parça, parça almıştı. 1948 yılın da İsrail Devleti kurulmuştu.

.....

Milletin anasına küfür eden, siyasi iktidara yakın olan Cengiz İnşaat, 330 milyon liraya Kırşehir Şeker Fabrikasını alıyor. Fakat, fabrikanın depolarında 300 milyon liralık şekerin olduğu Resmi Gazete’deki depodaki şekerlerin ihalesi sonucu ortaya çıkıyor.

Cengiz İnşaat Kırşehir Şeker Fabrikası’nı 30 milyon liraya almış olmuyor mu?

Fabrikanın arsası, demir hurdası, 30 milyon eder her halde!

Türkiye bu filmi Balıkkesir Seka Fabrikası satışında görmüştü.

İHRACATI SÖYLÜYOR İTHALATI SAKLIYOR

Türkiye büyüyor mu küçülüyor mu? Borçlarını ödüyor mu ödeyemiyor mu?” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihracat rakamları verip ithalat rakamlarını sakladığını ifade eden Karamollaoğlu, “A Haber’den mi verirler nerden verirlerse versinler. 2017'de ihracat 7,04 artmış ama ithalat 17,7 artmış. Hiç bunlardan bahsetmiyor. 2018'in ilk 3 ayında ihracat 9,1 olmuş ancak ithalat adeta uçuyor 22,7 olmuş. Dünyada ithalatı en hızlı artan ülke Türkiye.

DEVLETİN BORCU 1 TRİLYON LİRAYI GEÇTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Devletin borcunun bir trilyon lirayı geçti. 453 milyar dolar dış borç, yüzde 63,5 dış ticaret açığı olmuş. Bankalara borcun sizin döneminizde 70 kat arttığını neden söylemiyorsunuz? IMF'ye borcumuz kalmadı deniliyor. Ancak borç batağındayız bunu söyleyen kimse yok. Devletin borcu 1 trilyon lirayı geçti, bütçeye konan para 73,1 milyar lira. Bu da yetmeyecek. Hala borçlanıyorsunuz. IMF’ye borçlanmamak övünmek için yetmez. Bu iktidar Kemal Derviş’in getirdiği ve IMF’nin dikte ettirdiği ekonomik prensiplerle yoluna devam ediyor.

Tarih:23 04 2018 22:27(965) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:710259 DtGaNi

* ANASAYFA *