E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur?

AKP, her ne kadar siyasi partiler kanuna göre kurulmuş ve şeklen siyasi parti konumunda olsa da tek adama biat edenler RTE partisidir. AKP teşkilatlarını, ilçe, il, mahalle başkanlarını, meclis üyelerini, belediye başkanlarını, milletvekillerini tek adam RTE’nin partisidir.

….

Tek adamın belirlediği adaylar ise, üç maymunu oynayacak, “görmedim, duymadım, bilmiyorum” demiş olsalar bile, belirlediği aday adaylarından boş kağıda imza almayı da ihmal etmeyecektir.

Boş kağıda imza olayını nereden çıkardın derseniz, t 16 Nisan Referandumu öncesi, 316 AKP’li milletvekilinden imzalı boş kağıd almadı mı?

….

AKP, şeklen siyasi partiler kanuna uygun, il, ilçe ve genel merkez kurultayı sembolik ve kanun gereği yapılmaktadır.

….

AKP Genel Başkanı, ekonomiden tutun dış politikaya kadar her şeyi kendisinin çok iyi bildiğini zannetmesi, ülkeyi iflas noktasına getirirken, hiç bir milletvekili, bakanı, 36 danışmanı, ülkesinin, milletinin çıkarlarını düşünerek reise kral çıplak diyecek cesaretini kendilerinde bulamadı.

Ve bunlar, söze gelince vatansever, milliyetçi, kul hakkı yemeyen, alınları secdeye varan rabbiyeli inançlılar !

Tek adam, Başbakanın, bakanların ne konuşup konuşmayacağına, kimin televizyonlarda açık oturumlara katılacağını, neler konuşacağını o karar verir. Hatta, danışmanları tarafından konuşma metinleri hazırlanarak ellerine tutuşturulur.

….

Allah-ü teala uzun ömürler versin, bu dünyada insan olarak hepimiz faniyiz. Recep Tayyip Erdoğan hakkın rahmetine kavuştuğunda, yerine biri var mı diye AKP’lilere sorulduğunda buluruz dedikleri için AKP diye bir parti yok diyorum.

….

İsrail, ABD ve FETÖ kuruluşunun Türkiye temsilcisi AKP kurucularının talimatlarını en iyi şekilde uyguladığından dolayı 16 yıldır iktidar ve olmaya da devam edecektir.

Şimdiden söyleyim, AKP hakkındaki iddia bana ait değildir. Sayısız, köşe yazarları, AKP kurucuları yazdılar, çizdiler.

…..

Liderine boş kağıdı imzalayarak veren 316 AKP milletvekili, kendisini vekil olduğunu zannederken, AKP’lilerde vekilim vekilim diye çevresinde dört dönüyor.

Milletten aldığı iradeyi tek adama ipotek etmesinin adına sözüm ona milletvekili diyorlar.

AKP’li anlı şanlı, akademisyenler, proflar siyasiler de buna demokrasi ve özgürlük diyor!

….

TBMM’ye gelen hiç bir yasanın içeriğini okumadan, bilmeden Saray’ın talimatlarını TBMM’de sembolik olarak, onaylayanlar milletin vekili oluyor.

Seçim atmosfearine girdik, AKP’li vekil adayları seçmenden hangi yüzle oy isteyeceklerini merak ediyorum.

….

Seçmenler, milletvekili adaylarına yetkileriniz elinizden alınmış, Meclis’te ne yapacaksınız diye sormayacaklar mı?

Allah-ü Teala Peygamberlerine ve Meleklerine vermediği “TEK ADAM YETKİSİNİ” akli selim düşünen, Müslüman bir kişi neden versin?

16 sene tüm yetkilere sahip olan TEK ADAM Türkiye’yi ekonomik olarak duvara toslattığını hala daha bu millet görmeyecek mi?

…..

Şayet, Türk ekonomisi uçuyor, çok iyi gidiyor, her şey yolundaysa erken seçim niye?

….

24 Haziran seçimini yine AKP kazanacaktır.

Çünkü, Türkiye’de 16 milyon insan, sosyal yardım adı altında bin lira ile bin 500 lira arasında yardım alıyor. Bunun da sandıklara yansıması yüzde 32’dir.

….

Benim kafama takılan bir başka konu ise, iki milletvekili çıkaran bir ilimize AKP’den milletvekili adayı olmak için, neredeyse bir birilerini ezecekler. Onlar bilmiyorlar mı ki, Reisin adayları günler öncesinden belli olduğunu.

Biliyordurlar her halde…

…..

Kimse kusura bakmasın, bunun adına milletvekili değil, Saray’ın bankamatik memuru olduklarını bildikleri halde, hangi vicdanla aldıkları milletvekili maaşını çocuklarına yedireceklerdir.

….

AKP’nin yeni bir taktiği ise, adı FETÖ’cü iddiasına karışmış, belediye başkanlarını, bürokratlarını vekil olmalarını istiyerek istifa ettirmiş olamaz mı?

AKP’nin içindeki FETÖ’cüleri temizlemek değil midir?

….

Ne yazık ki. Yeni Türkiye’nin gidişatı hiç de hayıra alemet değildir.

AKP’nin milletvekili aday adayları “Millete sorumluğun HAKKA sorumluluk olduğunu biliyorlardır her halde…

Her milletvekili bilmelidir ki, Meclis’e gittiğinde dinen, insanen 80 milyonun sorumluluğunu taşımaktadır.

Vekilin sorumluluğu, parti liderine değil milletedir. Hesap verme yükümlülükleri vardır. Seçmenin oy vererek TBMM’de beni temsil et, haklarımı koru diye verdiği her oy’un vebali vardır. İktidarının, liderinin yaptığı başarı ve başarısızlığa , oy verenler de vekiller de ortaktır.

Benden yazması, karar yüce Türk milletinindir.

Tarih:28 04 2018 17:26(1097) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: 11 köy 10 05 2018 12:15
gönlübol keşke o bolluktan beyninde biraz nasiplenseydi.

4. Yorum: gönlübol 03 05 2018 17:56
foçalımısın paçalımısın sizden iyi koyun sürüsü olmaz

3. Yorum: foçalı 03 05 2018 10:17
koyun sürüsü kime vereceğini iyi bilir sen kendini yorma sayın yazar.

2. Yorum: boyabatlı 30 04 2018 09:03
sayın yazar siz merak etmeyin bu millet kime ne vereceğini çok iyi bilir hesab günü geldiğinde siz kendi vereceğiniz hesabı düşünün milletin vereceği hesabı bırakın millet kendisi düşünsün oylar akp

1. Yorum: datcalı 29 04 2018 14:17
evet parti degil,teskilat !!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:681777 DtGaNi

* ANASAYFA *