E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

“Akli yerindedir” raporu isteniyor !

65 yaşını doldurandan, evlenenden, kamu kurumuna alınan memurdan “akli yerindedir” raporu isteniyor !

Ülkeyi yönetmeye aday, Cumhurbaşkanı, milletvekili, siyasi partilerin genel başkanlarından neden “AKLİ YERİNDEDİR raporu istenmiyor?

Sayın, Cumhurbaşkanı adayları, Akşener, İnce, Karamollaoğlu, Erdoğan, “Akli yerindedir” raporu

YSK, devletin ilgili kurumları neden, Cumhur adaylarından “Akli yerindedir raporu istenmez”

Neden, Cumhur, Milletvekili, siyasi parti genel başkanlarından “akli yerindedir” sağlık raporu istenmez?

Evlenirken, işe eleman alınırken, yaşı 65 olanlardan, tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporu istenir de ülkeyi yönetmeye aday olan, cumhurbaşkanı, milletvekili, siyasi parti liderlerinden sağlık raporu istenmez? Bu ülkenin Yüksek Seçim Kurulu, ilgili kurumlar, iktidarı, muhalefet partileri…!

Şayet, Akli yerinde olmayan, şizofren, ülke yönetimini, cezai ehliyeti olmayan birini, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden, tek adam yönetimine doğru gittiğimiz bu günlerde, “deli” akli dengesi yerinde olmayan birinin seçilmesi ülkeye ihanet değil de nedir?

Peki, cezai ehliyeti olan bir cumhurbaşkanı suç işlediğinde yargılanabilir mi?

Hukukçular, T.C. Cumhuriyeti kanunlarına göre, cezai ehliyeti olan yani halk deyimi ile 46 raporu olan kim, olursa olsun yargılanamaz diyorlar.

Cumhurbaşkanı, ülkeyi sattı, savaşa soktu, geçmişte olduğu gibi, ülkenin sırları, mahremi Kozmik Oda’ya girilmesine, milyonlarca gizli belgelerin yabancıların eline geçmesine göz yuman siyasinin suçu yok mu?

Sizce, yargılanır mı?

Bu durumda, seçilen cumhurbaşkanın, elinde şizofren yani 46 belgesi olduğu için yargıdan kurtulurken, ona oy veren milyonlarca seçmenin kanunen cezası olmasa bile, 80 milyon Türk Milleti’nin vicdanlarında müebbet hapislik değil midir?

Cumhurbaşkanı adayları, Erdoğan, Akşener, Karamollaoğlu, İnce’nin tam teşekküllü bir hastaneden “Akli yerindedir” raporu alması gerekmez mi?

Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mevzuatında, ülke yönetimine aday olacak, siyasi parti liderleri, milletvekili, cumhurbaşkanı adaylarından akli dengesi yerindedir raporu yoktur.

Ülke yönetimi bu kadar basit midir?

Tarih:07 05 2018 12:02(1409) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gökbörü 08 05 2018 09:07
evet doğru ama bakın amerıkayı yonetende bır delı hatta seks delısı ama insana yonettırıyorlar işte , o yuzden görüntüye aldanmamak lazım ,sana göre delı bana göre dahi!!!!!!!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:680997 DtGaNi

* ANASAYFA *