E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Eyy emekliler, emekli maaşlarınızı alamayacağınız günlere hazırmısınız?

AKParti 2002 yılındaki seçim bildirgesinde, Bor madeni ile çalışan otomobil üretecektik. Dünya rezervinin yüzde 78’I Türkiye’de bulunan, Bor, Toryum ve diğer madenleri ihraç etmeyecek, yabancılara peşkeş çekmeyecek kendimiz çalıştıracaktık. 16 yılda, madenler yabancılara verildi.

…,

Starteji uzmanı Erol Müterjimler, “Emekli maaşları ödenmeyecek. En geç bir yıl için de de yeniden erken seçime gidilecek” iddasını katıldığı televizyon programında söyledi

….

Seçim dönemlerinde maket fotografları, şehirlerin reklam panolarında ,”Kendi uçağımızı yapıyoruz, elektrikli otomobil yapıyoruz…yerli uçağımız göklerde… Uçak gemimiz denizlerde, Türkiye uçuyor…”

Hatırladınız mı?

AKParti, 16 yıl önce 3 Y “YASAKLAR, YOKSULLUK, YOLSUZLUK” diye iktidara gelmişti.

YASAKLAR: Bugün, neredeyse nefes almak bile yasak

YOKSULLUK: Bugun 14 milyon vatandaş açlık sınırında yaşıyor. 6 milyon işsiz, insanlar işsizlikten, yoksulluktan kendisini yakıyor.

YOLSUZLUK: 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet, Man Adası, gemicikler, ciltler dolusu…

Bir emekli vatandaşımız, “hiç bir iktidar emekli maaşlarını ödeme riskine girmez” diyor.

Deniz bittiyse, ülke de satacak bir şey kalmadıysa, yabancı ülkelerden en yüksek faizle borç bulamıyorsa ne yapsın?

Çözüm mü?

Çözüm sizler de ülkesini, milletini, çocuklarını, torunlarınızı hiç olmazsa bu seçimde düşünerek yeni kazanacak bir siyasi partiye oy’unuzu kullanın.

Peki, yeni iktidar olan bir siyasi parti nasıl düzeltecek derseniz?

 1. Ülkenin iç ve dış borcunu yeniden yapılandırmaya giderse,
 2. Faiz ekonomisine son verirse,
 3. Tüketim yerine üretim politikası uygularsa,
 4. Küs halinde olduğumuz 52 ülkeyle barışırsa,
 5. Avruba Birliği ile yeniden görüşmelere başlatatırsa,
 6. Kendi iç siyaseti çıkarı uğruna, önüne gelene efelenmeyen bir lider ekonomiyi, iç ve dış huzuru sağlarsa veya Türkiye’e Cumhuriyeti’nin fabrika ayarlarına dönerse başarabilir.

….

Ekonomi duvara toslayınca, döviz kurları tarihi rekorlar kırınca, bahaneleri hazır. Döviz, Faiz lobisi savsatası….

16 yıldır, mirasyediler gibi har vurup, har savurdun, üretmeden tükettin, faiz lobilerine 156 milyar dolar faiz ödedin diye, ülkenin iç ve dış borcunu ülkenin milli gelirine yaklaştırdın diye kimse sormuyor?

….

Bir dönem AKparti iktidarının Merkez Bankası Başkanı, siyaseten ilkesi, inancı gereği yalan söylemeyen, resmi bilgi, belge olmadan konuşmayan, Akşener'in Ekonomi Danışmanı v Durmuş Yılmaz Ankara'da Türkiye Dayanışma Fonu konulu programda, Durmuş Yılmaz: “2. Dünya Savaşı'ndaki ekonomik sıkıntı kadar büyük bir ekonomik sıkıntıya adım attık” diyor

….

Durmuş Yılmaz; - Emekli maaşı alanlar maaşlarını alamayacak.

- Kirada evim var, ben rahat geçinirim diyenler kiralarını tahsil edemeyecekler. Buna dayalı gelir planı olanlar gözden geçirmeli.

- Bankada TL param var diyenler de çok dikkatli olmalı. Çünkü TL'nin değeri aşarı düşecek, ancak alacağınız faiz enflasyonun çok altında olacak.

- Ayrıca servet vergisi benzeri bir vergi çıkacaktır. Eviniz, arabanız, paranızdan servet vergisi alacaklar.

- Ben Reis'i seviyorum, hem de hamsi yiyiyorum diyenlere de söyleyecek bir tavsiyemiz maalesef yok.

Niye bunlar olacak?

Ve yeter mi?

Tabii ki yetmeyecek.

Toplum çok ama çok büyük bedel ödeyecek.

1) Ciddi bir dış borç var. Bunu ödeyebilmek için kur artışına bağlı daha çok TL'ye ihtiyaç olacak. Hem devlet, hem özel sektör bütçesinden daha çok TL çıkmak zorunda.

2) Faizler arttığı için yeniden borçlanmak için daha çok TL'ye ihtiyaç olacak.

3) Yap-İşlet-Devret taahhütleri nedeniyle ve de bu taahhütler dolar birim fiyatına sahip olduğu ve de açık rakamı büyüyeceğinden daha çok TL'ye ihtiyaç olacak.

4) Tüm bunlardan geriye kalan kamu bütçesinden çalışanların ücretleri, emekli maaşları ödenebilirse ödenecek, ödenemezse, maaşlar düşürülecek.

5) Suriyelilerin üzerine, 1,5 Milyon Afgan göçünün de maliyeti denklemde ayrı bir bilinmez olarak kalacak.

6) Her yıl 25 milyar açık veren sosyal destek programı ayrı bir sorun? Devam edebilirliği kalmayabilir.

7) SGK açıkları müthiş boyutta. Sağlık sistemi bu açıklarla devam edemeyecek ve bir sürü sağlık kuruluşu / Üniversiteler dâhil iflas edecek,

SON ÇIKIŞTAYIZ!..

Peki, daha sonra;

- Yıllardır limanlarına, havaalanlarına el konulan Yunanistan'a ne olduysa bize de o olacak.

- Birisinin dedesinin MİTHAT PAŞAnın uyarılarına dinlememesi ile Osmanlı ne olduysa, bu ülkede tekrar yaşanacak. Duyunu Umumiye hoş geldin diyeceğiz.

Şu anda bir şey yapabilir miyiz?

Evet halen çok çok az da olsa umut var. Hep beraber birinin (o şimdi Cuma namazına gitmek için abdest alıyordur, yollar da kesilmek üzeredir muhtemelen) ve jöleli danışmanının aklının yerine gelmesi, aklıselimle hareket etmesi için hep beraber dua etmekle başlayabiliriz.

….

TARİHE NOT: Gün gelecek, devran dönecek “Bugün FETÖ’ye ağır hakaretlerde bulunan, başta rüzgar gülü AKParti’liler, “Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKParti’ye en ağır hakarette bulunacaklardır.

Tarih:12 05 2018 12:43(1504) Facebook'ta Paylaş

10. Yorum: gökbörü 14 05 2018 13:19
valla emekli maaşıyla kalsa yıne iyi tüm ucretlılerınkı bıle ödenemez duruma gelebılır , arkadaşlar ;reel ekonomı 2001 den berbat durumda boyle bir şey inş olmaz ama olursada kımse şaşırmasın ,üretmeden tuketen , zengın ile yoksul arasındakı farkın dehşet bır şekılde açıldığı bu ükede ,her an her şey olabılır kımse şaşırmasın ,taşıma suyuyla değirmen bir yere kadar döner!!!!!!!!!!bir yıl içinde yuzde 50-60 devuluasyon oldu bu ulkede çıt yok , artık satacak bışeyde kalmadı!!!!!!!!!!!!!!

9. Yorum: boyabatlı 14 05 2018 08:42
türkiye %7 büyümüş göen varmı cebinize giren. yok merkez bankasına 4 ton altın girmiş gören varmı.şimdi hastaneye gideriz sözde para vermiyoruz ama bir çok yerde para kesiliyor mu.17 sene önce ilaç parası kesilmiyordu .enflasyon nerde bilen varmı dolar 4.31.euro.5.13. benzin .6.12 mazot.5.55 oto gaz3.10 bir ay önce aldığınız yiyecekler en az bir ve ya ikilira artmış siz neden bahsediyorsunuz gerçekleri görmden konuşmak cahilliktir bizdede bol miktarda var takım tutar gibi parti tutmayalım cebinize bakın kaç paranız var nedemek istadiğimi anlarsınız.birde orta direk kalmadı ya çok zengin ya çok fakir .eeeee ozaman neyi tartışıyoruz .gerçekler acıdır görmesini bilene.saygılar cengiz bey.

8. Yorum: vatansever 13 05 2018 16:14
bende bir yorum yazayım ama akpyi savunanlara benim annem babamdan aylık alıyor ssk emeklisi ne akpden önce ne akp döneminde şimdiye kadar maaşını aldı tabi bundan sonra ne olur bilemem akpliler bizden önceki hükümetlerde ilaç aylık vs alamıyorduk kuyruklar oluyordu diyorlar peki burada yorum yapanlar acaba cumhuriyet döneminden akp gelene kadar tüm kuruluşlar ya özelleşti ya satıldı peki akp iş alanında ne yaptı tarımda ne yaptı sağ olsunlar üretmeden tüketiyor tüketerek büyüyoruz ve cari açık açıldıkça açılıyor ancak görsel alanda gözlerin göreceği yerlere yatırım yapılıyor yazacak çok şey var ama bizim insanımız bülent arınç ın dediği gibi üç gün konuşur dördüncü unutur siz bunların yaşayın görün

7. Yorum: tarafsoz 13 05 2018 14:52
5 nolu nisa rumuzlu yorumcu: 24 yıllık emekliyom, ömrüm süresince hiç bir dönemde emekli maaşlarının ödenmediğine tanık olmadım. yalancı ve müfterisiniz. insanlara yalan söylemeye utanmıyormusunuz? tek adama biat edenlere ne söylense, ne yazılıp çizilse boş...

6. Yorum: foçalı 13 05 2018 12:41
sata sata bir şey bırakmadılar yaptıkları onaltı senede iki köprü onuda geçen geçmeyen herkes ödüyor kendine ankarada 1100 odalı saray , marmarise üçyüz odalı saray inşaatı başlamış istanbuldaki saraylarda var oh ne güzel memleket emekli maaşları zaten yetersiz. altı aylık geçici işlere bile istiham var.bitirmisler ülkeyi.

5. Yorum: nisa 13 05 2018 09:30
bence yanlış başlık ey emekliler paralarınızı alamadığınız yılları unuttunuzmu olacaktı ve iyikide deprem oldu hiç alamayacaktınız olması gerek.birde hatırlatma gereği duydum daha seçim olmadan yenilgiyi kabüllenmiş gibisin.çünkü seçime bir ay var sen bir yıl sonra erken seçimden bahsediyosun kendisiyle çelişen insandan bişey olmaz bi otur düşün derim yazdıklarımın aslı astarı varmı diye.namaz kılan öğrencileri görüntüleyip servis edenlere baksana elleri yere inmiyo şimdilerde sence gerçekcimi yazabiliyomusun hadi bakalım çağdaş ve tarafsız yazarım benim.

4. Yorum: milat 13 05 2018 07:29
biz reisi ölümüne seviyoruz 15 temmuzda bunu tüm dünya gördü sayın yazar.rüzgar gülü arıyorsan kılıçdaroğluna bak beş dakika önce dediği beş dakika sonrasını tutmuyor.rüzgar gülü arıyorsan chp vekillere bak chp den seçil iyi partiye geç ordan tekrar chp ye geç bildiğin rüzgar gülleri.

3. Yorum: nec 12 05 2018 23:12
çok bilen yada bildiğini sanan abey birşey
anlatayım sana -ankara'da kafede yan masada
oturan 7-8 chp li emekli öğretmen bürokrat
şöyle konuşuyordu -kılıçtaroğlunun yürüdüğü
günlerde -bizimkiler iktidar olursa 3-4 ay sonra
bize maaş veremezler -amma velakin asrın
lideri recep tayyib erdoğan için bu nereden
buluyor maaşlar ödeniyor tarihte ilk imf ye
olan borcu dahi ödedi dediler -bende müdahil
oldum onu destekleyin -onlar çok dindar olduğunu
kendilerinin laik olduklarını falan filan
yani kısaca olan bu rte devam

2. Yorum: boyabatlı 12 05 2018 21:11
avrupa'ya gidip türkiye ye yatırım yapmayın diyen vatana ihanet edenleri yazamazsın.gezideki çapulcuların ülkeyi ateşe verip milyarlarca lira zarara uğrattı nı, faizleri tırmandığı nı yazamazsın.terörist cenazesinde ağlar, vatan hainlerine arka çıkarsınız

1. Yorum: gönlübol 12 05 2018 16:51
sayın yazar yine hayal dünyasında yaşıyorsuuz sorarım size bu iktidarın 16 yıldır hangi bir gün maaşlırı gününde yatmadı unutmayı 99 depreminde deprem zedelere yapılan yardımlarla devlet memurlarının maaşının ödendiğini şimdi kalmış ahkam kesiyorsunuz geçin bu ayakları boşuna algı yaratmaya çalışmayın


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

 1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
 2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
 3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
 4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
 5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
 6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Tümü

Çanakkale’ye sesleniş!


AK Parti'nin 17'nci yıl marşı


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Çanakkale mahşeri


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:627490 DtGaNi

* ANASAYFA *