E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'ta Kaç Kişi Akşener dedi?

24 Haziran 2018'de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için, İYİ Parti lideri Akşener için imza toplama işlemi sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girebilmek için ülke genelinde 100 bin imzaya ihtiyaç duyan Meral Akşener, bu oyun fazlasını topladı.

Ajanssinop'un edindiği ve resmi olmayan bilgilere göre, Sinop'ta da Akşener için toplanan imza yaklaşık olarak 9.500 civarı oldu. İmza sürecinde Sinop'ta istenilen rakama ulaşamaz denilen İYİ Parti'nin imza sayısı 10 bine yaklaşırken, AK Parti'nin kalesi olarak bilinen kırsal kesim en çok imzanın toplanıldığı bölge olduğu öğrenildi.

Kırsal Bölgede Beklenenin Üzerinde

İYİ Parti'nin Sinop'ta topladığı imza beklenilenin oldukça üstünde olurken, hemen hemen her seçimde AK Parti'den milletvekili çıkartan kırsal kesim yani, Boyabat, Saraydüzü ve Durağan İlçelerinde İYİ Parti'nin imza oranının yüksek çıkması, özellikle AK Parti içerisinde çok tartışılacak konular arasında olacak.

2015 Seçimlerindeki Oy Oranları

İYİ Parti'nin Sinop'ta topladığı imza sayısının, 24 Haziran seçimlerinde sandığa yansıyıp yansımayacağı henüz kestirilemezken, 2015, (7 Haziran ve 1 Kasım) seçimlerinde ki oy oranlarına bakıldığında, İYİ Parti'nin özellikle Kırsal bölgede etkili olduğu açıkça görülüyor.

(Rakamlar resmi değildir ve değişkenlik gösterebilir.)

Kaynak: Ajans Sinop.com

Tarih:12 05 2018 14:03(1282) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: misafir 14 05 2018 08:37
bu oy 950 olmasın toplamda türkiye genelinde 260 bin oy toplayan biri sinoptan 9500 oy çıkartıyor 81 ilin demekki tamamından oy alamamış ve hatta istanbul ve ankara gibi büyük şehirlerder hiçmi hiç oy verilmemiş evet korkunun ecele faydası yok o nedenle sürekli akşenerin oyu diğer şişirilmiş dayanağı olmayan haberler çıkartılıyor.

3. Yorum: vatansever 13 05 2018 15:56
sinop iyi olacak türkiye iyi olacak

2. Yorum: prs 13 05 2018 10:54
secmeni tam sandiga cekmek gerek kasim ayinda gecerli oy 3100 artmis.

1. Yorum: iyi iyi 12 05 2018 20:40
herşey iyi olcak ateş bacayı sardı korkunın ecele faydası yok herşey iyi olcak


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat TSO Kalebağı’ında İftar Ve Naime Şahin hanımefendi vefat etti Satiye Güner hanımefendi vefat etti Anket sonuçları açıklandı! Akşener, İnce Vali Şakalar, Sinop’ta göreve başl Sinop, CHP Milletvekileri Adaylarını Çoş Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışla Şehri Güngör hanımefendi vefat etti Akılcı Antibiyotik Kullanımı Diğer Partilerin Sinop Milletvekili Aday Yaşar Topçu YBO'dan Ulusal Karikatür Yar ASİDER’in İftar Programında İzdiha Saadet Partisi Milletvekili Adayları Bel Halil Akbaş vefat etti Hayri Öztürk vefat etti Annesinden Ayrı Kalan Yavru Karacaya Sah Ülkü Ocaklılar Cami Temizliklerine Devam Rafadan Tayfa Sinop'ta Boyabatlı Genç Çizerler Sinop'un Gururu Hayriye Özcan hanımefendi vefat etti Adil Çeltikçi vefat etti İYİ Parti Boyabat’ta Startı Verdi Başkan Orhan Çakır, TOBB Vergi Komisyonu İYİ Parti Milletvekili Adayları Belli Ol CHP Milletvekili Adayları Belli Oldu Ak Parti Milletvekili Adayları Belli Old Havva Koca hanımefendi vefat etti MHP’nin Sinop Adayları belli oldu MHP Kadın Kolları iftarda buluştu Muharrem İnce Sinop'ta halka seslendi Galatasaray Fanatikleri Dörtyolu Duman A 19 Mayıs Çelenk Sunumu Gerçekleşti Aranıyorlardı, Polis Yakaladı Erdoğan'ı telaşlandıracak seçim anketi İYİ Parti Milletvekili Adayı Sezgin Şimş Başkan Orhan Çakır’ın 19 Mayıs Mes Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 19 Mayı Muharrem İnce: "Medyanın haline acıyorum Sinoplu Gençler Bayrağına Sahip Çıktı Atatürk'e Saygı İçin Gerze'den Samsun'a Turkcell Sinop Boyabat’ta 2500 kiş İyi Parti İlçe Başkanı Mithat Mor: Wikip Atamızın Emanetine Birlik ve Beraberlik Çetin; Tek Başımıza İktidarımız Sürecek ASİDER‘in İftar Programı Kanal Avr Valiler Kararnamesiyle Sinop Valisi deği Ülkü Ocakları bazı camileri ziyaret eder Muharrem İnce, Sinop’a Geliyor Mustafa Muslu vefat etti Tümü

“Aldatma, Kandırma Palavra” seçim vaatlerini bekliyoruz…!


ABD-Türkiye Antlaşmaları


Döndü Hanım


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:961256 DtGaNi

* ANASAYFA *