E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'ta Kaç Kişi Akşener dedi?

24 Haziran 2018'de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için, İYİ Parti lideri Akşener için imza toplama işlemi sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girebilmek için ülke genelinde 100 bin imzaya ihtiyaç duyan Meral Akşener, bu oyun fazlasını topladı.

Ajanssinop'un edindiği ve resmi olmayan bilgilere göre, Sinop'ta da Akşener için toplanan imza yaklaşık olarak 9.500 civarı oldu. İmza sürecinde Sinop'ta istenilen rakama ulaşamaz denilen İYİ Parti'nin imza sayısı 10 bine yaklaşırken, AK Parti'nin kalesi olarak bilinen kırsal kesim en çok imzanın toplanıldığı bölge olduğu öğrenildi.

Kırsal Bölgede Beklenenin Üzerinde

İYİ Parti'nin Sinop'ta topladığı imza beklenilenin oldukça üstünde olurken, hemen hemen her seçimde AK Parti'den milletvekili çıkartan kırsal kesim yani, Boyabat, Saraydüzü ve Durağan İlçelerinde İYİ Parti'nin imza oranının yüksek çıkması, özellikle AK Parti içerisinde çok tartışılacak konular arasında olacak.

2015 Seçimlerindeki Oy Oranları

İYİ Parti'nin Sinop'ta topladığı imza sayısının, 24 Haziran seçimlerinde sandığa yansıyıp yansımayacağı henüz kestirilemezken, 2015, (7 Haziran ve 1 Kasım) seçimlerinde ki oy oranlarına bakıldığında, İYİ Parti'nin özellikle Kırsal bölgede etkili olduğu açıkça görülüyor.

(Rakamlar resmi değildir ve değişkenlik gösterebilir.)

Kaynak: Ajans Sinop.com

Tarih:12 05 2018 14:03(1454) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: misafir 14 05 2018 08:37
bu oy 950 olmasın toplamda türkiye genelinde 260 bin oy toplayan biri sinoptan 9500 oy çıkartıyor 81 ilin demekki tamamından oy alamamış ve hatta istanbul ve ankara gibi büyük şehirlerder hiçmi hiç oy verilmemiş evet korkunun ecele faydası yok o nedenle sürekli akşenerin oyu diğer şişirilmiş dayanağı olmayan haberler çıkartılıyor.

3. Yorum: vatansever 13 05 2018 15:56
sinop iyi olacak türkiye iyi olacak

2. Yorum: prs 13 05 2018 10:54
secmeni tam sandiga cekmek gerek kasim ayinda gecerli oy 3100 artmis.

1. Yorum: iyi iyi 12 05 2018 20:40
herşey iyi olcak ateş bacayı sardı korkunın ecele faydası yok herşey iyi olcak


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat'ta İlk Ahilik Duası Yapıldı Adnan Okutan vefat etti Bu Konak Görmeye Değer Domates Festivali Yapıldı YEDAŞ Enerji Dolu Bir Bayram için Bayram Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz Boyab Kist Hidatik Hastalığı için bilgilendirm Türkeli'de Polonya asıllı kadın Müslüman Boyabat –Kastamonu Yolunda Kamyon Tıra Ç Bagaja Koyduğu Semaver İtfaiyeyi Alarma Mustafa Çoban vefat etti Boyabat’ta Ekipler Kontrollerini S Sinop Üniversitesinden ABD’nin Yap Sinop'ta boğulma: 1 ölü Bedensel Engelli Aracına Otomobil Çarptı Görevinden İstifa Etti BDDK'dan banka kartlarına ve kredi kartl Mustafa Köstek vefat etti Ramazan Erdoğan vefat etti Bir Rezalette Bürnük Mesire Alanından Ahilik Geleneği Boyabat'ta Yaşatılacak Gerze'de Tır ile otomobil çarpıştı Tatil dönüşü kaza Karadeniz Bölge İstişare Toplantısı TOBB İnsaf yok mu sizde? Nedir Bu Rezalet? Hayvan Pazarında Kurban Bayramı İçin Haz Boyabat Doğalgazı İsale Hattında İncelem Ülkemiz İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy'un Döv Kuzu Kelle Kebaba Vatandaşlar Yoğun İlgi Yesari Baba türbesinin içler acısı hali Gazeteci Uysal’ın acı günü Şebeke Suyu Patladı Şehir İçinde 3 Araç Birbirine Girdi Define Aramak İçin Şantiye Kurmuşlar Adem Çilek, Milli Eğitim Bakanlığı Müşav Boyabat Sinop Yolu Üzümlü Mevkinde Trafi Ayrancıoğlu'na İkisi “Dünya Üçüncülüğü” 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Sinop NKP'den referandum önerisine tepki İkinci El Araç Alım Satımı Yapan işletme İlk Yardım Kursu Başlıyor Balkan Türklerinden Sinop Valisine Ziyar Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcısı Sinop Belediye Başkanı’ndan nüklee Asfaltta Oluşan Hasarlı Yerleri Sıfır Ha ZTSO Başkanı Demir’den, Başkan Orh Poşetler ücretli olacak Tümü

Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat 03.02)


Fitness Club Geleneksel Bayram İndirim başlıyor!


Mesele Dolar Artışı Değil Arkadaş - Öz Eleştiri Zamanı


15 Temmuz Öncesi Sonrası


Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:674653 DtGaNi

* ANASAYFA *