E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

24 Haziran seçimi, ne baskın, ne erken, AKP iktidarının “Çaresizlik, iktidardan kaçış Seçimi”dir

İktidar, genel seçime 16 ay süre varken neden seçime gider? Ülkesin de, 2018 yılının ilk 5 ayın da işsizlikten, yoksulluktan, geçim darlığından kendisini yakan 8 vatandaşı varsa, ülkenin iflas noktasına geldiğinin göstergesidir. AKP iktidarı “ batan gemiden bir an önce canını kurtarma ve iktidardan kaçış seçimidir”

Üretmeden tüketim, lüks ithal araçlar, saltanat uçakları, israf, yolsuzluk, faiz lobisine teslimiyet ülkeyi iflas noktasına getiren

..

AKP iktidarı döneminde, kar eden etmeyen yaklaşık 150 kamu kuruluşu sattı, yabancı bir avuç tefeciye 151 milyar dolar faiz ödedi, iç ve dış borcu ülkenin milli gelirine yaklaştı.

Peki, bu ülkenin işsizi, asgari ücretlisi, emeklisi, işsizi, Müslüman’I, vatanseveri, milliyetcisi, iktidara bu kadar parayı ne yaptın diye sandıkta sormayacak mı?

..

Miting ve siyasi propaganda sırasın AKP milletvekili adaylarına soran olursa, Yap-İşlet-Devret ülkeyi soydur sistemi ile yol, köprü, tünel yaptık diyecekler.

Bende, hala AKP iktidarını savunanlara diyorum ki, “ geçmediğin köprünün, tünelin parasını ödediğini biliyor musun?

Şayet, şikayetçi değilsen, çocukların köprü ve Tünele, ekmeğini banar banar yer…

…..

ABD doları 5 liraya yaklaştı. İç ve dış piyasada kafa karışıklığı, güvensizlik hızla büyüyor, herkes sığınacağı bir liman arıyor.

Benim dolarım yok, bana ne diyen olursa?

Doların bir kuruş artması, ülkeye maliyeti 41 milyar liradan fazla olduğunu hatırlatırım.

….

Hatırlarmısınız, Taksim Gezi direnişinde "Dolar 1.90 olduğun da 'geziciler ülkeyi batırdı diyorlar dı, Peki, “dolar şimdi 5’liraya yaklaştı ülkeyi kim batırıyor ?

…..

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından bugüne Türk Lirası dolar karşısındaki kayıp yüzde 165’e ulaştı.

….

Ülke ekonomisini batırıp gidecekler…

2001’de Arjantin Başkanı Carlos Melen gibi, 5 milyar dolar parayla helikopterine binip kaçtığı gibi, iktidar ve yandaşları uçakla kaçamazlar, her halde dünyanın en büyük yolcu gemisini şimdiden kiralamışlardır !

Ayrıca, yıllardır, AKP’nin her yalanına, din istismarına, yolsuzluklarına, haksızlıklarına rağmen, oy veren seçmenleri gemilerin uçakların almayacağına göre…

…..

Geçen gün, internet sitelerine bir haber düştü, 2018 yılının ilk 5 ayında sadece Yunanistan’a 16 binin üzerinde vatandaşımız iltica başvurusunda bulunmuş. Zannetmeyin ki Yunanistan’a kaçanların FETÖ’cü olduğunu, AKP iktidarının yarattığı zenginler…

“ Batan gemiyi ilk önce fareler terk edermiş” Yunanistan veya başka bir ülkeye kaçanlar da AKP’nin zenginleştirdiği dini, bütün, alınları secdeye varan, rabbiyeli fareler…

….

MHP Milletvekili Engin YURT, “Recep Tayyip Erdoğan giderse Türkiye Çöker” diyor !

Bir ülke ekonomik olarak daha nasıl çöker ki?

….

2018 yılının ilk 5 ayında, yurdun çeşitli illerinde 8 vatandaşımız, işsizlikten, yoksulluktan, geçim darlığından kendisini yakmaya çalıştı. Bunların ikisi TBMM’önünde kendisini yakmaya çalıştı. İşsizlik ve geçim darlığı yüzünden köprülerden kendilerini atmak isteyenlerin sayısı hariç !

….

İktidar ve AKP’lilere göre, markası, Lisansı, teknolojisi, parçaları yerli üretim olmayan, otomobil, televizyon, silah gibi ürünlerin montajını yapıyoruz.

Montajını yaptığımız tomobillerin satışına 100 euro, televizyonlara 10 euro kar koyuyoruz, bunun adına da otomobil, teknolojik ürün üretiyor ihracat yapıyoruz oluyor !

Yalandan kim ölmüş?

….

Ülkeyi iflas noktasına getiren, Her konun uzmanı olduğunu iddia eden, tek adama, “devam”mı, “Tamam” mı kararı Türk Milleti’nin.

Etnik kökenin ne olduğuna bakmaksızın, “NE MUTLU TÜRKÜM” diyebilenlerin temel özellikleri “ Türk, edepli, terbiyeli, akıllı, temiz kalplidir, azimlidir, hoşgörülüdür, tedbir sahibidir. Türk yerini, yurdunu çok sever. Çanakkale Savaşı’nda olduğu gibi bu vatan ve millet için feda eder”

…..

“Çanakkale Savaşı olmadı, keşke Yunan işgal etseydi” diyen AKP’li vekil ve yandaşları ile aynı yolda yürümez.

AKP iktidarını, Bütün kalbim, inancım ile keşke, işçisi, emeklisi, memuru açlık sınırı altında yaşamayan, işsizler ordusu olmayan, başta komşularımızla olmak üzere bütün dünya ülkeleri ile barış, dostluk içerisinde, teknolojide, sanayide, ekonomide tüketen değil üreten ülke yaptıklarını yazabilsem ve gurur duyarak eleştiri yerine başarılarını yazabilseydim.

Tarih:18 05 2018 16:01(973) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gökbörü 21 05 2018 09:08
ne yzaılsa ne çizilse boş evet gerçekten dehşet bır krız var ulkede ama herjes halınden memnun takı memur maaşları ödenemz hale geldiğinde o zaman görürüz bu yuzde ellı rte oy veren kesım ne dıyecek , işsizlik uçmuş, toplumsal patlama var , gasp cinayet tecavuz vs.objektıf yazıyorum ilk zamanı harıc hadı ıkıncı donemıde fena değildi kalan zamanda resmen çokmüştür bu ıktıdar son kullanma tarıhı çoktan geçmiş bir urundur.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Tümü

Çanakkale’ye sesleniş!


AK Parti'nin 17'nci yıl marşı


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Çanakkale mahşeri


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:627296 DtGaNi

* ANASAYFA *