E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

AKP’nin 24 Haziran, “Aldatma, Kandırma Palavra” seçim vaatlerini bekliyoruz…!

AKP, 16 yıldır millet “aldatma, kandırma Palavra” 24 Haziran’da hangi vaatlerle milletin oylarını alacak. Bir adı yalan, ikinci adı yine yalan olan AKParti… Dolar 5 lirayı geçti, Haziran ayında 6 lira olacağı iddia ediliyor. Bak, AKP’li kardeşim, hepimiz aynı gemideyiz. Dolar artınca sende bende fakirleşiyoruz. Karar senin !

“Uçağımız göklerde” sezonu henüz açılmadı !

İktidar kanadı, yerli ve milli vurgu sezonunu açtı. Seçim döneminin başlamasının ardından iktidar, uçakları, helikopterleri uçurmaya, ‘yerli üretim arabalar yollarda’ demeye başladı. Benzin ve doların yüksekliğini söz konusu sözde projelerle kamuoyunun gündeminden düşürmeyi amaçlayan iktidar, daha önceki seçim dönemlerinde OHAL ile ilgili eleştirilerini ise bu dönem dile getirmekten bile çekiniyor.

İktidar, yerli ve milli sezon dönemini açıyor(!) 16 yıldır her seçim döneminde yerli ve milli vurgusuyla oy toplamaya çalışan iktidar, seçim çalışmalarının başlamasıyla söz konusu vaatleri tekrarlamaya başladı. Her seçim döneminin sloganı olan ‘uçaklarımız havada, yerli üretim arabalarımız yollarda’ demeye başlayan iktidar, yerli üretim vurgusunu öne çıkarmaya başladı. İktidar, dolar, enflasyon, faiz ve benzindeki yükselişi bu sözlerle kamuoyunun gündeminden düşürmeyi amaçlıyor.

NEREDE O UÇAKLAR?

2007 seçimlerinin ardından bu tür vaatlerini artıran iktidar, seçim dönemlerinde birçok projeyi duyurmuştu. Projelerinden en çok dikkat çekenleri ise, ‘kendi savaş uçağımızı yapıyoruz, yerli uçağımız göklerde, kendi milli tankımızı yapıyoruz, kendi milli hava sistemimizi yapıyoruz’ gibi vaatlerde bulunurken, olmayan projeler üzerinden oy toplamıştı.

“YERLİ OTOMOBİL YOLLARDA” VAADİ DE VARDI

Son dönemlerde yerli otomobil vurgusu yapan iktidarın, şu ana kadar otomobil noktasında yeni bir adım atmaması ve seçim çalışmalarında kullanmaması dikkat çekerken, baba yiğitler üzerinden yürütülen projeler ile ilgili farklı yorumlara neden oldu. Daha önceki seçimlerde iktidar cenahı, yerli otomobillerin yollarda olduğunu vurgulayarak, vatandaşlardan oy toplamıştı.

OHAL’İ AĞIZLARINA BİLE ALMIYORLAR

Her seçim döneminde OHAL ile ilgili önceki hükümetlere sert eleştirilerde bulunan iktidarın, seçimlere yaklaşılırken bu tür ifadeleri kullanmaması dikkat çekiyor. Öte yandan iktidarın IMF borcunu da artık dillendirmemesi, var olan borçların hatırlanmasından çekindiği şeklinde değerlendiriliyor.

----

"Erdoğan seçim manifestolarını açıklayacağını söyledi. Şaştım kaldım. 16 yıldır ben yönetiyorum bu ülkeyi sandım. 24 Haziran'da her şeyin düzeleceğini söylüyor. Madem 24 Haziran'da düzelecek niçin şimdi düzeltmiyorsun? Doların uçmasının bir diğer sebebi de Erdoğan sayesinde Türkiye'nin itibar kaybetmesidir. İtibar kaybeden liderler, ülkelerine de itibar kaybettirirler.

---

Vergi topladı, 16 yılda. 450 milyar dolar dünyanın en yüksek faizi ile borç aldı, 70 milyar dolarlık Cumhuriyet varlıklarını sattı 16 yılda. Vatandaşın cebine bir lira girdi mi?

Emekliye, işçiye verdiği yüzde 3’lük zamla dalga geçmedi mi?

Sanki 16 yıldır bu ülkeyi başka biri yönetiyor. 24 Haziran'da her şeyin düzeleceğini söylüyor. Neden 16 yıldır düzeltmedin? Emrinde 316 vekil ve küçük ortağın varken… 316 AKP’li vekil boş kağıda imzalayıp sana veren emir kulu vekillerin size hayır mı diyecekti?

----

Mesleki olarak, uzun yıllar finans piyasalarını yakından takip eden sıradan bir vatandaş olarak, Dövizin, doların yükselmesini AKP iktidarı bilinçli yapıyor. Kepenk kapatan esnaftan vergi alamıyor, AKP’ye yakın şirketlerin trilyonluk vergi borçlarını tek kalemde siliyor.

Eee kimden vergi alacak?

Türkiye’deki her benzin istasyonu bir vergi dairesi. Dövizin yükselişini bahane ederek benzin ve mazota zam…

AKP iktidarı uzun yıllar, petrolün dünya piyasaları OPEC varil fiyatları 40 dolarken, Türkiye, bugün terörist dedikleri Barzani’nin petrolünü 8 dolardan alıyordu yine ucuz değildi…!

….

EYY Akıllarını Kiraya verenler…

Dünya ekonomi otoriterleri Türkiye’nin iflasını, Türkiye’nin 400 milyar doları bulan borcunu ödemeyecek olduğunu iddia ediyorlar.

….

Hadi, beyininizin kapasitesi kadar düşünerek yine inadına bu iktidara “devam” mı diyeceksiniz?

Çocuklarını, torunlarını, ülkeni, geleceğini düşünemeyecek kadar Aklına Kiraya Pazarladığının farkında mısın?

“Tamam’mı, “Devam’mı” kararı sizlerin

Tarih:23 05 2018 23:53(1727) Facebook'ta Paylaş

15. Yorum: 11 köy 01 06 2018 23:00
bu milatla gonlubolu ciddiye almayın onlar körü körüne baglanmislar futbol takımı tutar gibi parti tutuyorlar.

14. Yorum: gönlübol 30 05 2018 12:34
8. yorumcuya at gözlüğüyle dolaşanlar belli tüpün 29 lira olmuş 85 lira olmuş meselesi değil aradığında bulabiliyormusun buluyorsun alım gücünde var bir zamanlar çok iyi hatırlıyorum chp iktidarıydı bir tüpe 85 değil 185 de versen yoktu mazot yok benzin yok yağ yak seker yok bulursanda kara borsa ne çabuk unuttunuz bu günleri allaha şükür şimdi herşey var herkesin az çok alım gücü var

13. Yorum: boyabatlı 27 05 2018 08:47
amerikayı anavatan belleyip israil'i sevenlerden, onların ip iyle kuyuya inenlerden, ab nin kucağına oturup iktidar bekleyenlerden allah a sığınırım.ya devlet başa ya kuzgun leşe!

12. Yorum: eski türkiye'den 25 05 2018 23:17
ülkenin durumunu görüp hala savunan bu ülkenin vatandaşları siz nerede yaşıyorsunuz? makarna ve tavuk yemekten bıkmadınız mı? bu yalanlara inanmaktan bıkmadınız mı? internet çağında dünyadan bu kadar tecrit edilmiş yaşamak size ne kazandıracak? bütün dünya bizi kıskanıyor bu yüzden bize saldırıyorlar yalanına inanmaktan bıkmadınız mı? bu süslü püslü reklamlara inanmayacak kadar dünya realitesinin içindeyim...

11. Yorum: 11 köy 25 05 2018 09:26
altıncı yorumcu bu dört milyon suriyeli sizin yüzünüzden burdalar ve kırk milyar dolar harcanmış bunlara benim insanım işsiz parasız gezerken bu revamı ya keşke gönlünün bolluğundan birazda beynin nasiplenseydi.

10. Yorum: akpartili 24 05 2018 23:21
her seçim akparti'ye oy verdim. kaşıkla verdi kepçeyle aldı.benim çevremde fanatik akpartililer bile oy vermeyeceklerini gizli gizli söylüyrsa bir bildikleri vardır. geçinemiyorum. bir yorumcu, geçmişte memurların maaş alamadıgını yazmış allah'tan korkmaz, kuldan utanmazlar. 30 yıllık memuriyetim süresince bir gün dahi maaşımı geç almadım. bırak ödenmediğini.

9. Yorum: dursun koç 24 05 2018 21:51
evet doğru akp den önce bu ülkede hiç bir şey yapılmadı çünkü bu lafı söyleye bilmek için ya satıldı ya yıkıldı nüfüsü 30000 bile olmayan ilçemizdw bundan önçeki belediye başkanlarının yapmış olduğu ne kaldı hadi binalar çürüktü yapılan çeşmelerdemi çürüktü daylı kırındakı bayrak direkleridemi çürüktü niçin bunları bir gün sorgulamıyoruz da siyasilerin her dediğine inanıyoruz.

8. Yorum: ak troller 24 05 2018 20:00
ben bu ot beyinlileri anlayamıyorum rahmetli ecevite yapı lanlarida, soruyorum hayatınızda ne değişti o donemdede bizim cebimizde yoktu, şimdide yok bu fanatiklere bakıyorum aç susuz geziyorlar saplantılı bir şekilde at gözlüğüyle yürümeye devam ediyorlar unutmayın ecevite tüp 29 tl oldu diye yayazarkasa atanlar tüp 85 tl, et 6 tl idi, et 46 tl, lpg 0.74 krş tu 3 tl dolar 1.70 tl idi 4.90 lar da bunun neresinde ne buluyorsunuz haaa size iyi ise bize haydi haydi iyi devam edin bakalım

7. Yorum: aslan 24 05 2018 18:55
"milat" ve "gönlübol" rümuzlu aktroller,,, gari bi susun bari!

6. Yorum: gönlübol 24 05 2018 15:44
ulan nankörler bu memmlekete ne yaptıysa akp hükümeti yaptı niye nankörlük yapıyorsunuz ki akp den öncesini düşünün birde 99 depreminde devlet memur maaşlarını ödeyemedi depremzedelere yapılan yardımlarla memur maaşları ödendi nezaman unuttunuz o gunleri boşuna algı yaratmaya çalışmayın bakalım 25 haziranda ne yazacaksınız

5. Yorum: gökbörü 24 05 2018 14:17
milat denen arkadaş , sen dolar için rte yı satmıycaksın ama dolar senı ve bu ülkenın geleceğini satıyor zaten merak etme , doğan her çocuk kaç dolar boçlu doğuyor haberın varmı 250 milyar dolar borcu ülke nufunusuna böl tl karşığını gör koru korune bağlanma insanlara, ülke ne kalkındı nede büyüdü sadece borç batağında çırpınıyo arjantın gibi iflasını isterse de şaşırma sakın!!!!!!!!!!!!!3-5 muteahıt zengın oldu heryere resıdans yapıldı o kadar reel ekonomıyı oğren önce sonra ahkam kes!!!!!!!!!!!

4. Yorum: tarafsız 24 05 2018 14:13
yazarın her yazısını okumadan, itiraz eden 3 nolu milat yorumcu: osmanlı'nın çöküşünde de senin gibiler vardı. senin gibi bonzai gibi uyuşturucu kullanan, ülke görçeklerini görmeyen zavallılar bu topraklarda her dönem olmuştur. asıl yalancının uyuşuturucu kullanmayanlar biliyor

3. Yorum: milat 24 05 2018 12:36
asıl yalancı sizsiniz sayın yazar efendi. dünya beşten büyüktür, devletimiz ebedi payidar kalacak. israil ve abd oyunları tutmayacak onun uzantıları ister pkk-deaaş-fetö-dhkp-c ile gelsinler ister sizin gibi iftiracıları kullanarak,ister ekonomik maniplasyon yapsınlar biz devletimizi ve rte yi dolar için satmayız.sizin gibiler bu kadar rte nin gitmesini istiyorsa bizde sizin gibilere inat durmak yok yola devam diyoruz. devletimizin milletimizin düşmanları ülkemizin büyüyp kalkınmasından rahatsız oluyorlar onları anlarımda sizin gibi bu devletin milletin ekmeğini yiyip havasını soluyanlar devletimizin büyümesinden neden rahatsız olurlar.içimizde ne çok michael rubin ler varmış

2. Yorum: boyabatlı 24 05 2018 08:25
cengiz bey ne güzel yazmışsınız valla ama bu halkımızın bazı kesimlerinin gözlerine perde inmiş ekonominin bittiğini seçimden sonra bizi neler beklediğini hayal bile edemiyorum sanki iktidarda başkası varmışcasına daha ne yalanlar gelecek izleyelim köylü bittin.işçi bittin .asgari ücreti zaten bitiksin.emekli sürünüyor .memur zaten bitik hiç kredim yok diyenin en az bankalara 3 kredisi var ama daha yetmez yola devam diyenler uyanın saygılar.

1. Yorum: gökbörü 24 05 2018 07:41
bakın ilk dönemi hariç bu iktidarın koskoca bır balon olduğunu herkes anlayacak ama fatura gelecek nesıllerden çıkacak ,bunlar vahşi kapıtalızm ve emperyalızmın onde giden uygulayıcılarıdır.herşey satılmış talan edılmıştır.ve bunu da islam adı altında yapmışlardır.tuyu bıtmemış yetım hakkı çalınmış , uc bes kuruş fakıre para dağıtarak gözlerı boyanmıştır.bıraz ıktısattan ekonomıden anlayan herkes gerçeklerı görür rahatça!!!!!!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Tümü

Çanakkale’ye sesleniş!


AK Parti'nin 17'nci yıl marşı


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Çanakkale mahşeri


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:627765 DtGaNi

* ANASAYFA *