E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bir Kişi İçin Değil Vatan İçin Ölürüm

Şunu öncelikle bilmenizi istiyorum. Kapsam alanını dışına çıkmayan, her siyasi görüşe, her siyasetçiye saygı duyuyorum. Rakiplerine hakaret eden siyasetçiler hariç. Siyasiler seçildikleri taktirde yapacaklarını farklı yöntemlerle anlatabilirler.

Bir dağın tepesinde yılanda olur, kuş da. Yılan sürünerek, kuş uçarak çıkar. Seçim sürecinde olduğumuz için siyasilerden dağın tepesine nasıl çıkacaklarını sık sık dinliyoruz. Anlatılanların, vaatlerin hangisi mantığımıza uyuyorsa 24 Haziran da oyumuzu ona göre kullanacağız.

Seçim süresi boyunca, hatta daha sonra da eleştirel yorumlar yapabiliriz. Bir şartla. Hakaret etmeden.

Doların beş TL ye dayandığı, Mayıs 2018 in sonlarına doğru sosyal medyada Cemil Çiçek @mvcemilcicek adıyla yazılan bir yazı paylaşıldı. Kendi değil de birileri de yazmış olabilir. Bilemem. Yazı aynen şöyle.

Türkiye üzerinde oyun oynandığına dair açıklamaların tümü abestir. Ak Parti olarak ekonomide yanlış adımlar attık ve şu anda bunun cezasını çekiyoruz. Doların yükselmesiyle ülke batmıyor, ülkemiz battığı için dolar yükseliyor. Millete gerçekleri anlatmaktan niye korkuyorsunuz?

Cemil Çiçek, Ak parti milletvekili olarak bakanlıklar ve TBMM başkanlığı yapmış bir hukukçudur.

Bu yazının doğru olduğuna inanmayan arkadaş bu yazının altına bir yorumu yazıyor. Ondan sonra yorumlar ardı ardına geliyor. Böyle yorumların olmasını istemediğim, hakaret içeren yorumları asla kabul etmediğim halde bir iki cümlesini sizlerle paylaşacağım.

İlk yorumu yapan arkadaş; ……… ya oruçlu oruçlu sövdürme bana

Destekçi başka bir arkadaş; ……. orucunu bozmaya değmez 24 hazirandan sonra bi düşünürüz

Destekçi başka bir arkadaş, yazıyı paylaşan arkadaşa… bende seni akıllı bir halt bilirdim sen okumuşun cahilisin seninde derinine inmek lazım bi kuyruk acısı vardır o yüzden böyle cahilce şeyler paylaşıyorsun

3. destekçi kişi; …. bunları bulup paylasiyosun zahmet ediyosun biz reis için kellemizi koymuşuz bu yolda

Yazıyı paylaşan arkadaş, CHP'li değilim (3. Destekçiye) abi fikirle gelin bana fikirle bilgi ile hakaret yaftalamak ne dine nede medeni insana yakışır fikriniz varsa buyurun

Daha arada başka kişilerde var. Birbirlerine sosyal medyada yazdıkları bu şekilde devam ediyor. Bu yazıyı yayınladığı için topa tutulan arkadaşın başka bir videosuna da buna benzer yazılar yazılmış. Ben de şu yorumu yaptım.

….. Bey seni eleştirenlerin birkaçı ne kadar nazikler. Siz cahilsiniz diyorlar hakaret etmekten de geri kalmıyorlar. Ne kadar tahsilliler yorumlarından belli oluyor. Selâmlar.

İlk yorumu yapan arkadaş, (bana cevap olarak)….. hep aynı zihniyet biz aydınız tahsiliyiz yerim lan sizin tahsilinizi

Bu yorumları yapan üç arkadaşa bir sorum olacak. Bu soruya hakaret içermeden isteyen herkes cevap yazabilir. Bu arkadaşların nerede ikamet etiklerini bildiğim için bu soruyu sormak istedim.

Son yaşadığımız referandum çalışmaları döneminde, Ak Parti Genel Başkanı R.T. Erdoğan İstanbul Gaziosmanpaşa ve Esenler de toplu açılış törenleri yaptı. Her iki ilçede açılışı yapılan kuruluşlar neydi? Neyin açılışı yapıldı?

Başta da belirttiğim gibi sen benim gibi, ben de senin gibi düşünmek zorunda değiliz ama siyasi görüşümüz ne olursa olsun birbirimize saygı duymak zorundayız.

Ayrıca ben, kimseye sövmem, Allah rızası için tuttuğum orucu kötü niyetle bozmam, oruçtan sonrada hakaret etmem. Benim için her ay Ramazan ayı gibidir. Daha da önemlisi hiçbir kişi için ölmem. Bu vatan uğruna ölürüm. Çocuklarımın geleceği için ölürüm.

Sınırları aşmadan eleştirip, gerektiğinde hesap soracağız. İktidar yaptıklarını öğünerek anlatırken hesabını da vermek zorunda.

Yönetime talip olanlar, seçildiği takdirde söz verdiklerini, hatta daha fazlasını yapmak zorundalar. Yaptıklarını da benim ödediğim vergilerle yapıyorlar.

Bu iktidar ne yaptı?

Yol yaptı, köprü yaptı, tünel yaptı, daha buna benzer çok şey yaptı dediğinizi duyar gibiyim. Bu iktidarın yaptıkları ile sattıkları arasındaki fark negatif mi pozitif mi? Karda mıyız, zarar da mıyız?

Başka bir konu. Bir binanın sağlam olması için temeli sağlam olmalı. Bir ülkenin geleceği için de eğitim sistemi çok iyi düzeyde olması lazım. Son 16 yılda kaç milli eğitim bakanı değiştiyse, çok değişti, o kadar da eğitim sistemi değişti.

Başta yerim sizin tahsilinizi diyen arkadaş. 2001 yılında YGS sınavında sıfır puan alan öğrenci sayısı 9.315, 2002 yılında 8.919, 2016 ya geldiğimizde bu sayı 32.983 e, 2017 de ise 37.026 ya çıkmış. Yerim sizin yolunuzu.

Ayrıca, yap işlet devret sistemiyle yapılan yol ve köprülere şu kadar araç geçecek, o sayı da araç geçmezse farkı dolar olarak vereceğim dersen, benim ödediğim vergiler geçmediğim yol ve köprüye giderse, ben sizler gibi alkış tutmam. Sizler gibi de hakaret etmeden eleştiririm.

Esas yazımızın konusu olan, doların yükselmesi dış güçlerin oyunuymuş. Doğrudur. Olabilir. O dış güçler bir zamanlar Anadolu’yu parsel parsel paylaşmak istemediler mi? Sakarya’da, Dumlupınar’da dedelerimizin savaştığı milletler şimdi boş durmuyor olabilirler. Sende uyanık olacaksın. Yol ve köprüler yaparken yakayı ele kaptırmayacaksın.

Araç kullananlar kadar kullanmayanlar da bilir. Tünelden önce son çıkış diye yazar. Tünele girmeden çıkman gerekiyorsa senin son şansın. Aksi taktirde tünele girmek zorunda kalırsın. Tünelin sonu da aydınlık mı, karanlık mı belli değilse vay haline.

Karar sizin. Tünelin sonunu aydınlık görmek istiyorsanız öğretmen Meral Akşener’i, ya da öğretmen Muharrem İnce’yi, ya da diploması muamma olan R.Tayip Erdoğan’ı veya diğer adaylardan birini seçin. Diplomalı olursa iyi olur.

Bundan beş yıl önce yaşanan gezi olaylarından korktukları için camide içki içtiler, Kabataş da başörtülü bacıma saldırdılar yalanını uydurmuşlardı. Şimdi de 1992 de açılan Süleyman Demirel Üniversitesini Isparta da biz açık, 1998 yılında açılan Adıyaman Havalimanını biz yaptık diyorlar. Bu sade iki örnek. Her söyleneni alkışlayanlardan olayın yeter.

24 Haziran seçimleri de tünele girmeden çıkılacak son şans. Çocuklarınızın geleceği düşünüyorsanız şansınızı iyi değerlendirin.

Mustafa Gürleyen (03.06.2018)

Tarih:03 06 2018 18:30(2126) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Çanakkale’ye sesleniş!


AK Parti'nin 17'nci yıl marşı


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Çanakkale mahşeri


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:627284 DtGaNi

* ANASAYFA *