E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hemşehrimiz İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt, Teknik Eleman Olarak Yöneticileri Uyarmaya Devam Ediyor

Önceki Yorum ve Uyarılarım

1- Deprem gerçeği

2- İşme suyu temini

3- Tarihi eserlerimiz

4- Kentsel dönüşüm

5- İmar yasası

6- Hava kirliliği

7- Öğrenci yurt sorunu

Yeni Yorum ve Uyarılarım

1- Boyabat Belediyesi, Yıldız Mahallesinde 438 numaralı ada içerisinde bulunan 1285 m2 genişliğindeki yeşil alanın imar revizyonu yapılarak, konut alanına çevrildiği ve ihaleye çıkarılarak, bu yeşil alanın satıldığı anlaşılmıştır. Yeşil alanların kamu yararı olmadıkça satılması yasalara aykırıdır. Bu konuda Yargıtay içtihat kararları bulunmaktadır.

2- Yeni yapılan 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezinde bulunan 300 m2 genişliğinde 2 dükkanın satılması için ihale yapıldığı, alıcı çıkmadığı için satılamadığı, şimdi ise bu dükkanların ikiye bölünerek 150'şer m2 olatak ihaleye çıkarılması için düzenleme yapıldığı duyumu alınmıştır. Sayın Başkan ve belediyemiz yetkilileri daha önceki Belediye başkanlarının Belediyeye ait olan arsa ve dükkanları sattıkları için hem şahsınız, hem de halk tarafından ağır bir şekilde eleştirildiklerini unutmayınız. Şimdi aynı hata tekrar edilmemelidir.

3- 11 katlı ucube binalarda ise zemin etüdü yapılmadığı, bu bölgenin dere yatağı olduğu, Boyabat'ın 1. Derece de deprem bölgesi olduğu, bu binalar arası mesafenin orantısız olduğu, fazla katların mhkeme kararı ile yıkılması gerektiği halde yıkılmadığı, mühürler sökülerek, hukuk kuralları hiçe sayılarak bina içinde gizlice çalişmalar yapıldığı gerçekleri gözden kaçmamaktadır. Bu durumların hepsi başlı başına bir suçtur. İmar mevzuatı ve yönetmeliği gereği ilgilileri buradan uyarmaktayız.

4- Boyabat'ta eski Mezbaha karşısı, Bağlar Mevkiinde de adaletsiz imar uygulamaları yapılmaktadır. Kolaz Çayının iki yakasının zemini aynı olmasına rağmen bir yakasına 6-7 kat ruhsat verildiği, diğer yakasına ise önce bütün adalara 5 kat ruhsat verilmiş olmasına rağmen, bazı adaların hiçbir teknik sebep omamasına rağmen 4 kata düşürülerek bir kısım arsa sahiplerine büyük bir mağduriyet yaratıldığı görülmüştür. Bu bölgedeki mağduriyetin bir çok müracata rağmen giderilmediği anlaşılmaktadır. Bu durumun düzeltilmesi şu anki yönetimin görevidir.

5- İlçemizde bazı önceliklerin dikkate alınmadığı 2 yıl önce temeli atılan Huzurevinin demirleri çürümeye başladığı halde, Seyir kulasi gibi halkın öncelikli ihtiyacı olmayan harcamalar yapıldığı da dikkatlerden kaçmamaktadır.

Sayın Başkan, Belediye imar müdürünün, Kültür merkezi inşaati ile ilgili olarak görevden alındığı halk arasında konuşulmaktadır, bu olay doğrumudur?

Yukarıda bahsettiğim konulardaki değerlendirmeyi Boyabat halkının takdirine sunuyorum.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

11 Haziran 2018

Tarih:12 06 2018 16:02(1320) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: nec 17 06 2018 13:23
metin abi doğruları yazmış başkanı uyarmış
gayet de iyi ve doğru tespitler yapmış eline
kalemine sağlık

4. Yorum: mert bozkurt 15 06 2018 13:21
sen biliyormuydun da belediyeye gitsen öğrenirdin be dayı yazmıssın sen belediyeye gitme diye yazmış adam okuda bilgilen boş boş yorum yapma !

3. Yorum: mehmet büyükkayikci alman ... 13 06 2018 19:51
abi yüregine saglik boyabatin sorunlarini ele aldigin icin tebrik ediyorum seni calismalarinda basarilar diler saygilar sunarim.

2. Yorum: cano 13 06 2018 14:50
sen bunlar hangi olurken nerde idin

1. Yorum: cano 13 06 2018 10:16
belediye ye gitsen bunları öğrenirsin be dayı


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
En yakın ORC bildi! Maviş ve Karadeniz tekrar mecliste Mesrure Dodurgalı hanımefendi vefat etti Traktör Sele Kapıldı Şef Mustafa Ulu vefat etti Örnek Oy Pusulası Şablonları Seçim Yasakları Saat 18.00'de Başlıyor Saadet Partisi Konvoy Düzenledi Havva Saka hanımefendi vefat etti Boyabat’ı Didik Dikik Ettiler Süleyman Efendi mensupları, İYİ Parti ve İYİ bir hayat için, ‘Hayata Saygı’ diyor İl il seçmen ve seçilecek milletvekili s Barış Ayhan “Gücümüze Güç Katacak CHP’li Karadeniz: “Vatandaşl YEDAS Web Chat ile Doğru ve Hızlı İletiş CHP'li Karadeniz: Gençleri, Dertlerinden AK Partide 31. Bayramlaşma Neden Sadeleş İYİ Partililer Boyabat'ta Resmi Daireler Şaban Özcan vefat etti Sinop Hastanesinde ilk kez Rahim Kanseri CHP’li Karadeniz: ‘Çokça Üre Staj İçin Sinop’a Geldiler Vali Şakalar’dan Sinop ASKF’ CHP’li Karadeniz: Gariban Evlatlar İYİ Partililer Hastaneyi Ziyaret Etti CHP’li Karadeniz: “Kadınlarımız Özgürleş Boyabat'ta Patates 4 TL'de Kaldı, Soğan İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İsmet Çiçek vefat etti Musa Örenci vefat etti Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşa Boyabat Sakız Köyünde İki Otomobil Çarpı Hüseyin Kabasakal vefat etti Cemile Uzunçay hanımefendi vefat etti Av İçin Gittiler Yıldırım Düştü:1 Ölü 1 Genç Komiser Trafik Kazası Geçirdi 3 Yar Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Babalar CHP’li Barış Karadeniz Babalar Gün İYİ Parti Afişlerine Sürekli Çirkin Sald Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği mi? Sizi Bunları yapan insan olamaz... Üzümlü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yaralı Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Saadet Partisi Milletvekili Adayları Ram Bayram Tatiline Giden Aile Trafik Kazası Tümü

2018 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:829014 DtGaNi

* ANASAYFA *