E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Durağan’da Köylüler “Hizmet Oy Verene mi? Vermeyene mi?”

11 Haziran 2018 - Durağana bağlı Akçaalan ve Emirtolu ve çevre köylerinin bağlantı yolu yıllardır yapılmayı bekliyor. Köylüler, yetkililere adeta ateş püskürüyor.

Edinilen bilgiye göre, her  2 köy ve civar köyler  arasındaki 8-10 km gibi kısa mesafeli yolun arasında bulunan akarsunun belirli zamanlarda suyun yükselmesi ve su akışının yer yer araç veya  yayaların geçişini zorlaştırması ifade edilirken,Düğünde cenazede komşuluk ilişkileri için önemli bir yol olan bu yol yapılamadığı için köylüler 30 km den fazla yol gitmek zorunda kalıyorlar.

Vekil 5 Yıldır Nerede?

Sinop ilimizin Boyabat’tan sonra en büyük 2 ilçesi konumunda olan 40 bin gibi bir nüfustan 17 bine düşerek sürekli göç veren Durağanlılar; ilk defa Durağan’lı  bir  vekil çıkmasına sevindiklerini, hizmet akışının hızlanacağını düşünürken,  basit bir köprü yada menfezle çözülecek olan bu işin 5 yıldır yapılmamasına tepki gösterdiler.

Ak Partiye %85 Oy Verdik!

Köylüler “yıllardır stabilize olmasına rağmen kullanılan bu yolun mesafe olarak kısa olması ile birlikte kışın kar tutmadığını gidiş gelişlerin bu güzergahtan daha rahat ve kısa zaman aldığını, yetkililerin kendilerini önemsemediklerini ifade ederken, Durağan halkı olarak Ak Partiye %85 oy verdik ve Cumhurbaşkanımızın İl Kongresinde de bu oy yüzdemiz nedeniyle övgüye mazhar olduk demektedirler. Ödülümüz böyle mi  olmalı? %85 oy veren Durağan, Sinop’un en fazla hizmet alan  ilçesi olması gerekmez mi? veya hakettiği hizmeti alması gerekmez mi? Hala göç veren bir Durağan olmaya devam ediyoruz. Bizim köyümüzde 80 hane 35 haneye düştü! Ve diğer çevre köylerde aynı, bu ne sorumsuzluk! sevineceğimiz yerde çaresizce bekliyoruz. 24 Haziran’da seçim var.  Yakında gelirler” diye serzenişte bulundular.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:12 06 2018 16:38(900) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
6. Yorum: çoraklılardan 16 06 2018 12:04
bu köyün yol durumu vahim be dostlar. yetkililer göreve.derhal gerekli tedbirler alınarak şu yola bir şekil düzen verilmesi lazım.o lazım bu lazım şu lazım neme lazım.

5. Yorum: aslan 13 06 2018 17:55
"yol yaptik,,, köprü yaptik,,,"

4. Yorum: yenimahalleli 13 06 2018 15:29
onlara az bile

3. Yorum: müstaak 13 06 2018 13:51
siz ve sizin gibi zihniyete az bile sşz gider yine oy verrsiniz madem hizmet alamıyorsunuz sizde bu secim cevabini virin

2. Yorum: durağanlı 13 06 2018 12:49
köyleri tank ve top atışlarıyla yerle bir etseler yine de tulum çıkarırlar boşuna uğraşmayın.

1. Yorum: doğru 13 06 2018 08:05
akıllanmazsınız siz gene gidip verirsiniz oyunuzu. inanmazsanız 25 haziran sabahı toplam verdiniz oy sayısına bakacam.kim haklı görecez siz haklı çıkarsanız özür dileceğim.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
En yakın ORC bildi! Maviş ve Karadeniz tekrar mecliste Mesrure Dodurgalı hanımefendi vefat etti Traktör Sele Kapıldı Şef Mustafa Ulu vefat etti Örnek Oy Pusulası Şablonları Seçim Yasakları Saat 18.00'de Başlıyor Saadet Partisi Konvoy Düzenledi Havva Saka hanımefendi vefat etti Boyabat’ı Didik Dikik Ettiler Süleyman Efendi mensupları, İYİ Parti ve İYİ bir hayat için, ‘Hayata Saygı’ diyor İl il seçmen ve seçilecek milletvekili s Barış Ayhan “Gücümüze Güç Katacak CHP’li Karadeniz: “Vatandaşl YEDAS Web Chat ile Doğru ve Hızlı İletiş CHP'li Karadeniz: Gençleri, Dertlerinden AK Partide 31. Bayramlaşma Neden Sadeleş İYİ Partililer Boyabat'ta Resmi Daireler Şaban Özcan vefat etti Sinop Hastanesinde ilk kez Rahim Kanseri CHP’li Karadeniz: ‘Çokça Üre Staj İçin Sinop’a Geldiler Vali Şakalar’dan Sinop ASKF’ CHP’li Karadeniz: Gariban Evlatlar İYİ Partililer Hastaneyi Ziyaret Etti CHP’li Karadeniz: “Kadınlarımız Özgürleş Boyabat'ta Patates 4 TL'de Kaldı, Soğan İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İsmet Çiçek vefat etti Musa Örenci vefat etti Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşa Boyabat Sakız Köyünde İki Otomobil Çarpı Hüseyin Kabasakal vefat etti Cemile Uzunçay hanımefendi vefat etti Av İçin Gittiler Yıldırım Düştü:1 Ölü 1 Genç Komiser Trafik Kazası Geçirdi 3 Yar Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Babalar CHP’li Barış Karadeniz Babalar Gün İYİ Parti Afişlerine Sürekli Çirkin Sald Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği mi? Sizi Bunları yapan insan olamaz... Üzümlü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yaralı Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Saadet Partisi Milletvekili Adayları Ram Bayram Tatiline Giden Aile Trafik Kazası Tümü

2018 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:829104 DtGaNi

* ANASAYFA *